BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Lisansüstü Yüksek Lisans Doktora Bursu Veren Kurumlar

Lisansüstü Yüksek Lisans Doktora Bursu Veren Kurumlar

Lisansüstü Yüksek Lisans Doktora Bursu Başvuruları

Lisansüstü Yüksek Lisans Doktora Bursu Başvurusu, Burs Veren Kurumlar Listesi. Lisans Üstü Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar, Yüksek Lisans Bursu, Doktora Burs Başvurusu Yapılabilecek Vakıflar, Dernekler, Kurumların Başvuru Koşulları.

Bereket Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://www.bereketvakfi.org.tr/

Türk Tarih Ve Türk Dil Kurumu Bursları
Kurum Sosyal Bilimler Alanı Lisansüstü Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Kasım Ayında E-Devlet Sisteminden Alınmaktadır.
Atatürk Kültür, Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu Bünyesindeki Kurumlarca, Kurumların Görev Alanları Çerçevesinde Lisansüstü Ve Doktora Sonrası Düzeyde Yurt İçinde Ve Yurt Dışında Örgün Eğitim Ve Öğrenim Görecek Ve Bilimsel Araştırma Yapacaklara Burs Verilmektedir.
Web Sitesi: https://burs.ayk.gov.tr

İstanbul İlim Ve Kültür Vakfı
Vakıf Üniversite Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://www.iikv.org/

Türkiye Teknoloji Takımı T3 Vakfı Özdemir Bayraktar Bursları

Eğitmen Mentör Bursu
Deneyap Teknoloji Atölyelerinin Bulunduğu İllerdeki Üniversitelerin Mühendislik, PDR, Psikoloji, Sosyoloji, BÖTE Ağırlıklı Bölümlerde Eğitim Gören Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencileri Burs Programına Başvurabilir. Burs Yılda 10 Ay Süre İle Ödenmektedir.
Web Sitesi: https://t3vakfi.org/tr/

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Lisansüstü Bursları
Yeşilay Yüksek Lisans Ve Doktora Bursları Lisansüstü Tez Araştırma Bursu Destek Programı Kapsamında Üniversiteler, Enstitüler Ve Araştırma Merkezlerinde, Türkiye Yeşilay Cemiyetinin Bağımlılıklarla İlgili Çalışma Alanlarına (Tütün-Sigara, Alkol, Uyuşturucu Madde, Teknoloji, Kumar Ve Diğer Bağımlılık Türleri) Katkı Sağlayacak Olan Yüksek Lisans Ve Doktora Tez Çalışmaları Desteklenecektir. Desteklenecek Olan Lisansüstü Tez Çalışmaları Bağımlılıkla Mücadeleye Yönelik Ülkesel Hedef Ve Stratejilerin Yanı Sıra Türkiye Yeşilay Cemiyetinin Faaliyet Ve Amaçları İle Doğrudan İlgili Olacaktır. Başvurular E-Posta İle Alınmakta, Burs Yılda 12 Ay Süre İle Verilmektedir.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti De Bağımlılıkla Mücadele Kapsamında Gerçekleştirilen Bilimsel Araştırmaları Destekleme Hedefiyle 2014 Yılından Bu Yana Verdiği Lisansüstü Tez Araştırma Burslarıyla Bu Alanda Çalışmalar Yapan Öğrencileri Desteklemektedir.
Web Sitesi: https://www.yesilay.org.tr

İlim Yayma Vakfı
Vakıf Türkiye’deki Üniversitelerdeki Yüksek Lisans, Doktora Ve Doktora Özel Araştırma Öğrencilerine Yılda 12 Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://www.iyv.org.tr

Üniversite Lisans Bursu Veren Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Türk Petrol Vakfı
Vakıf Lisansüstü Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Vermektedir. Burslar İstanbul İlindeki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Başarılı Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Çoğunlukla Eylül – Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Twitter Hesabı: https://twitter.com/TPVakfi

Hacı İsmail Kurt Eğitim Vakfı HİKEV Bursları
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://hikev.org/

BMC Gelecek Sensin Burs Programı
Burs Belirtilen Üniversitelerin Belirtilen Bölümlerindeki Lisans Üstü (Tezli Yüksek Lisans Yada Doktora) Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir. Başvurular Üniversitelerin İlgili Birimlerine Yapılmaktadır.
Web Sitesi: https://www.bmc.com.tr/haberler

Türkiye Milli Kültür Vakfı Bursları
Vakıf Lisansüstü Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Vakıf T.C Vatandaşı, Yurt İçinde Öğrenim Gören, Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veriyor.
Web Sitesi: https://www.tmkv.org.tr

İnsan Eğitim Kültür Ve Yardımlaşma Vakfı
Vakıf Tüm Yüksek Öğrenim Üniversite Kademesindeki Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://www.insanvakfi.org.tr/

Jean Monnet Bursu
Jean Monnet Burs Programı Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne Tam Üyelik Hedefi Çerçevesinde, Ab Müktesebatına İlişkin Alanlarda Uzmanlaşmış Kişi Sayısını Artırarak Bu Alanda İhtiyaç Duyulan İdari Kapasitenin Oluşturulmasına Katkı Sağlamayı Amaçlamaktadır. Başvurular, Elden, Kargo Veya Posta Yolu İle Yapılmaktadır. Türkiye’deki Kamu Ve Özel Sektör Çalışanları, Üniversitelerin Akademik Ve İdari Personeli İle Lisans Son Sınıf Ve Lisansüstü (Yüksek Lisans Ya Da Doktora) Öğrencileri Burs Programına Başvurabilir.
Web Sitesi: http://jeanmonnet.org.tr

Elginkan Vakfı
Vakıf Belirtilen Üniversitelerde Lisans Üstü (Tezli Yüksek Lisans, Doktora) Eğitimi Alan Maddi Durumu İyi Olmayan Başaralı Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Üniversitelerin Öğrenci İşlerine Yapılır.
Web Sitesi: https://www.elginkanvakfi.org.tr

İdea Uluslararası İnsani Yardım Ve Eğitim Derneği
Dernek Türkiye İçinde Öğrenim Gören Türk Ve Yabancı Uyruklu Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://www.ideainsaniyardim.org.tr/

Yaşar Eğitim Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Herhangi Bir İşte Çalışmayan, Başarılı Yüksek Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Web Sitesi: https://yasarvakfi.org.tr

Eğitim Yardımı Burs Veren Belediyeler Listesi İçin Tıklayın.

Abdi İbrahim Vakfı
Vakıf Belirlenen Üniversitelerdeki Belirtilen Bölümlerdeki Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://www.abdiibrahim.com.tr/burs-basvuru-formu

İTO İstanbul Ticaret Odası Burslar
Kurum İstanbul İl Sınırlarındaki Devlet Üniversitelerindeki (İstanbul Ticaret Üniversitesi Dahil) Başarılı Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilmektedir.
Web Sitesi: http://ik.ito.org.tr

Galip Karataş Eğitim Kültür Ve Yardımlaşma Vakfı
Vakıf Devlet Üniversiteleri İle Vakfı Üniversitelerinde Yüzde Yüz Bursu Öğrenim Gören Lisans Üstü Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Burs Başvurusu Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: http://gkv.org.tr

TEV Türk Eğitim Vakfı
Vakıf Yurtiçi Devlet Üniversitelerindeki Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora Programlarındaki Başarılı İyi Derecede İngilizce Bilgisi Olan (YDS Puanı 80 Yada Üzeri) Her Alandaki Öğrenciler İle Yurtdışı Yüksek Lisans Ve Doktora Burs Programlarına Başvuru Almaktadır.
Web Sitesi: https://www.tev.org.tr

ASKEV Bilginer Melin Ayvalık Sanat Kültür Eğitim Vakfı
Vakıf Maddi Olanakları Yetersiz Olan, Başarılı Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 12 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Burs Başvurusu Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://www.askev.org.tr

TÜZDEV Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı
Vakıf Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Lisans Üstü (Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora) Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://www.tuzdev.org

SAÇDD Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği
Dernek Orta Öğretim Ve Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Yüksek Lisans Bursları İstanbul, Ankara Ve İzmir İllerinde Yer Alan Üniversitelerdeki Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://sacdd.org.tr/

Demirkent Eğitim Ve Araştırma Vakfı
Vakıf Hukuk, Tarih, İletişim Ve Ekonomi Bölümlerinde Öğrenim Gören Başarılı T.C Vatandaşı Yüksek Lisans Kız Öğrencilere Yılda 7 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Web Sitesi: https://www.demirkentegitimvakfi.com

İstanbul Sanayi Odası Vakfı
Vakıf İstanbul, Tekirdağ Ve Kocaeli İllerindeki Devlet Üniversitelerinin Mühendislik Fakülteleri İle Vakıf Üniversitelerinde Yüzde Yüz Yüz Burslu Olan Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Web Sitesi: https://www.isov.org.tr

Tıp Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Uluslararası Aktif Şehirler Derneği
Dernek T.C Vatandaşı Olan, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerinde Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://www.aktifsehirler.org/

MEB YLSY Bursu Başvuruları

Yükseköğretim kurumları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek üzere 1416 sayılı Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanuna dayalı olarak Bakanlığımızca verilen burs ile (YLSY Programı) lisansüstü öğrenim görmek amacıyla yurt dışına öğrenci gönderilmektedir.
Başvuru İşlemleri Bakanlığımızın http://rebus.meb.gov.tr (REBUS – Resmi Burslu Öğrenci Sistemi ) Adresinden Online Olarak Alınmaktadır.

Başvuru Koşulları
T.C Vatandaşı Olmak
Başvurun Yapıldığı Tarih İtibariyle Yurt İçinde En Az 4 Yıllık Eğitim Veren Fakülte / Yüksekokul Yada Buna Denk Yüksek Öğretim Kurumlarından Mezun Olanlar.
Ales Sınavından En Az 75 Puan Almış Olmak
Yüksek Lisans” İle “Yüksek Lisans Ve Doktora” Olan Alanlar İçin 30 Yaşından Büyük Olmamak, “Sadece Doktora” Olan Alanlar İçin 33 Yaşından Büyük Olmamak
Erkek Adayların Askerlik İle İlişkisinin Bulunmaması
Yüksek Öğretim Sırasında Kınama Cezasından Daha Ağır Biri Disiplin Cezası Almamış Olmak
Sağlık Durumu Yurt Dışında Öğrenim Görmeye Ve Türkiye İçinde Her Hangi Bir Yerde Çalışmaya Elverişli Olmak

Görev Vakfı Bursları
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Ve Yüksek Lisans Programlarındaki Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://gorevvakfi.org/

İyilik Üretenler Derneği
Dernek Lise Ve Üniversite Lisans Ve Yüksek Lisans Programlarındaki Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.
İnstagram: @iyilikuretenler

İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği
Dernek Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Ve Lisansüstü (Yüksek Lisans Ve Doktora) Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://ilksenol.org.tr/

İş Dünyası Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır.
instagram: https://www.instagram.com/isdunyasivakfi/

FULBRIGHT Türkiye Bursları
Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu ABD’de Yüksek Lisans Öğrenimi Görmek İsteyen Adaylar İçin Yüksek Lisans, Doktora, Fulbright Akademik Araştırma, Fulbright Doktora Sonrası Araştırma, Scholar İn Residence (S-I-R) Programı, Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı Ve Türkiye’de Bir Doktora Programına Kayıtlı Ve Tez Aşamasına Gelen Adaylara Doktora Tezi Araştırma Bursu Vermektedir.
Web Sitesi: https://fulbright.org.tr

Kadem Kadın Ve Demokrasi Vakfı
Vakıf Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Herhangi Bir İşte Çalışmayan, Başarılı Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Web Sitesi: https://kadem.org.tr

Biyografi Enstitüsü
Kurum T.C Vatandaşı Türkiye’de Öğrenim Gören Biyoloji Alanında Çalışma Yapan Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Verilecek.
Web Sitesi: https://www.biyografienstitusu.org/burs/form.php

Türgev Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı Bursları
Türgev Pusula Başarı Bursu Lisansüstü Düzeyde Öğrenim Gören Veya Bu Düzeylerde Öğrenimi Sonrası Araştırmalarına Devam Edenlere Verilmektedir. Başvurular Online Olarak Alınmaktadır.

Türgev Pusula Başarı Barıma Yüksek Öğretim Bursu
Pusula Yetenek Yönetimi Merkezi Değerlendirmesi Sonucu, Akademi, Araştırma, Bilim Ve Teknoloji, Kültür Sanat, Sosyal Sorumluluk, Spor, Yabancı Dil Vb. Alanlarda Beceri Ve/Veya Başarısı Bulunan Öğrencilere, Karşılıklı Mutabakat Hâlinde Belirlenen TÜRGEV Yurdu Aidatının Tamamı Ya da Bir Kısmının Karşılanması Amacıyla Geri Ödemesiz Olarak Verilen Burs Türüdür.
Web Sitesi: https://www.turgev.org

TMD Türk Matematik Derneği
Tmd Adv Kadın Matematikçi Bursu
Geleceğin Genç Kadın Matematikçilerine Destek Olmak Amacıyla, Türk Matematik Derneği İle Aydın Doğan Vakfı Arasında 2019 Yılında İmzalanan Protokol Kapsamında, Her Yıl Bir Kadın Matematikçi Lisansüstü Öğrencisine Burs Verilmektedir.
Web Sitesi: http://tmd.org.tr

Hukuk Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Tema Vakfı Turan Demirarslan Yüksek Lisans Doktora Bursu
Teme Vakfı Lisansüstü Bursları Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir. Burs Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, TEMA Vakfı’nın Amaçları Doğrultusunda Araştırma Yapan Ve Araştırma Faaliyetlerini Gerçekleştirmek İçin Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine 9 Ay Boyunca Eğitim Desteği Verilmektedir. Burs Programı İle Öğrencilerin Desteklenmesinin Yanı Sıra, Doğa Koruma İle İlgili Alanlarda Bilimsel Çalışmaların Teşvik Edilmesi Amaçlanmaktadır.
Web Sitesi: https://www.tema.org.tr/burs

TESA Türkiye Eğitim Ve Sağlık Ve Araştırma Vakfı
Vakıf Lisansüstü Öğrencilere De Burs Vermektedir. TESA Vakfı Küreselleşmenin Sağlık Ve Eğitim Sektörüne Ekonomik Ağırlıklı Yaklaşımları Artırmasına Yönelik Vakfımız Sağlık Ve Eğitim Alanında Sosyal Ve İnsani Bakışı Geliştirme Adına Özellikle Temel Tıp Bilimleri, Ağırlıklı Olarak Lisansüstü Eğitim Araştırma Bursları İle Yurt İçi Ve Dışında Farklı Üniversitelerde Eğitim Alan Genç Akademisyenleri Destekleyerek Ülkemize Kazandırmayı Amaçlamaktadır. Başvurular Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://tesa.org.tr

Eti Gıda Bursu
Eti Holding Eskişehir Nüfusuna Kayıtlı Olan Ve En Az 2 Yıldır Eskişehir İlinde İkamet Eden Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Belirtilen Bölümlerde Öğrenim Gören Lisans Üstü Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular 1 Eylül – 15 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://www.etietieti.com/burs-imkanlarimiz

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursları
Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı’nın Amacı, Avrupa Birliği’ne Tam Üyelik Hedefi Doğrultusunda Ülkemizin İhtiyaç Duyduğu Donanımlı AB Uzmanlarını Ve Geleceğin Türk Avrokratlarını Yetiştirmektir.
Program Kapsamında Kolej’e Kabul Edilen Ve Burs Almaya Hak Kazanan Kişiler, Kolej’in Brugge Veya Natolin Kampüslerinde, Avrupa Disiplinler Arası Çalışmaları, AB Uluslararası İlişkiler Ve Diplomasi Çalışmaları, Avrupa Kamu Yönetimi Ve Siyaset Bilimi Çalışmaları, Avrupa Ekonomik Çalışmaları Ve Avrupa Hukuku Çalışmaları Programlarından Birinde Yüksek Lisans Öğrenimi Görecektir.
Web Sitesi: https://www.ab.gov.tr

GAEV Güler Ve Atila Erkut Eğitim Vakfı
Vakıf Tezli Yüksek Lisans Düzeyi İçin 26 Yaşından, Doktora Düzeyi İçin 30 Yaşından Büyük Olmayan Belirlenen Alanlardaki Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: http://gaev.org

Türkiye Diyanet Vakfı Lisans Üstü Bursları
Lisans Üstü İlahiyat Akademi Bursu Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilmektedir.

Yüksek Lisans Adaylarında Aranılan Koşulları
26 Yaşından Küçük Olmak
Eğitim Düzeyi Yüksek Lisans Olmak
Halen Öğrenim Görüyor Olmak (Mezun Değil)
TDV Eğitim Koordinatörlüklerinin Bulunduğu İllerde Öğrenim Görüyor Olmak (Ankara, Bursa, İstanbul, Konya, Kayseri)
TC Vatandaşı Olmak (Çifte Vatandaşlığı Olmamak)

Doktora Adayları İçin Aranılan Koşullar
30 Yaşından Küçük Olmak
Eğitim Düzeyi Doktora Olmak
Halen Öğrenim Görüyor Olmak (Mezun Değil)
TDV Eğitim Koordinatörlüklerinin Bulunduğu İllerde Öğrenim Görüyor Olmak (Ankara, Bursa, İstanbul, Konya, Kayseri, Kayseri)
TC Vatandaşı Olmak (Çifte Vatandaşlığı Olmamak)
Web Sitesi: https://diyanetburslari.tdv.org/lisansustu-ilahiyat-akademi-burs-programi/

Helal Finans Araştırmaları Derneği HEFİAD
Dernek T.C Vatandaşı İktisat, Hukuk, Ekonomi, İlahiyat, İslam İktisadı Ve Finansı, İslam Ekonomisi, Sosyoloji Bölümlerindeki Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 12 Ay Süre İle Burs Veriyor.
Web Sitesi: https://www.hefiad.org

Karadeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi KASAM Lisansüstü Bursu

Başvuru Koşulları
Türkiye’deki Bir Yükseköğretim Kurumuna Yüksek lisans Veya Doktora Düzeyinde Kayıtlı Olması,
Tez Çalışmasını Karadeniz Ve Çevre Ülkelere Dair Muhtelif Alanlarda Yapacak Olması Gerekmektedir.
Web Sitesi: https://kasam.org

Marmara Belediyeler Birliği Doktora Bursu
Marmara Belediyeler Birliği Doktora Tezine Destek Veriyor. Lisansüstü Tez Desteği Programı Kapsamında Belirlenen Araştırma Konularında 20 Doktora Tezine Destek Verilecek. Başvurular Online Olarak Alınacak.
Başvuru Adresi: bilimseldestek.marmara.gov.tr
Detaylar İçin Tıklayın. https://marmara.gov.tr/mbbden-doktora-tezlerine-destek/

Kubbealtı Vakfı Lisans Üstü Bursu
İstanbul İlindeki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Yüksek Lisans Ve Doktora’da Tez Aşamasındaki Öğrencilere Burs Verilmektedir.
Web Sitesi: https://www.kubbealti.org.tr

TESYEV Türkiye Engelliler Spor Yardım Ve Eğitim Vakfı
Vakıf Engel Durumu Yüzde 40 Ve Yukarı Olan T.C Vatandaşı, Maddi Durumu İyi Olmayan Lisansüstü Öğrenimi Gören Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Web Sitesi: http://tesyev.org

Türkiye Kalkınma Vakfı
Vakıf Kırsal Kalkınma Alanında Tez Yazan Yüksek Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular E-Posta İle Alınmaktadır.
Web Sitesi: http://www.tkv-dft.org.tr

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı Müzik Bursu
Vakıf 24 Yaşını Tamamlamamış, T.C Vatandaşı Müzik Alanında Lisans Diplomasına Sahip, Yurt Dışı Bir Müzik Öğrenim Kurumunda Lisans Üstü Bir Programı Kabul Edilmiş Öğrencilerin Başvuruları Her Yıl Haziran-Temmuz Ayları Arasında Almaktadır.
Web Sitesi: https://muzikburslari.eczacibasi.com.tr

MAEV Mithat Alam Eğitim Vakfı
Vakıf Yurtiçi Veya Yurt Dışı Lisansüstü Düzeyde Sinema Eğitimi Alma Hakkını Kazanmış Lisans Sahibi Ya Da Lisansını Bitirme Aşamasında Olan Veya Halen Sinema Alanında Yüksek Lisans Eğitimine Devam Edenlere Verilmektedir. Başvurular Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: http://www.maevsinema.com

KAYŞEV Kayseri Şeker Fabrikası Eğitim Ve Sağlık Vakfı
Vakıf Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. ‘nin Ekim Sahası İçinde Bulunan İl Ve İlçelerde İkamet Eden Aktif Pancar Ekimi Yapan, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Ortağı, Çalışanı Yada Emeklisi, Kayseri Şeker Fabrikası Çalışanı Yada Emeklisi, Şehit Ve Gazi Yakını Lisans Üstü (Yüksek Lisans Ve Doktora Tez Süresi Dahil 2 Yılı Tamamlamamış Olanlara Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi: http://www.kaysev.org.tr

Anadolu Ajansı AA Araştırma Bursu
Anadolu Ajansı Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Kasım Ve Mart Ayları Arasında Online Olarak Alınıyor.
Web Sitesi: https://kariyer.aa.com.tr/

Gübre Fabrikaları Türk AŞ. Gübretaş Bursu
Kurum Çiftçi Çocuğu Olan, Ziraat Fakültelerinin Toprak Bilimi Ve Bitki Besleme, Tarla Bitkileri, Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Tarımsal Yapılar Ve Sulama İle Biyosistem Mühendisliği Bölümlerine Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora Programına Kayıt Yaptırmış İlgili Alanlarda Tez Konusu Seçmiş Adaylara Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Web Sitesi: https://www.gubretasegitimbursu.org/

Lise Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Bursa Belediyesi Lisansüstü Bursları
Bursa Büyükşehir Belediyesi Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Ocak Ve Mart Ayları Arasında Online Olarak Alınıyor.
Web Sitesi: https://yarismalar.bursa.bel.tr/

Tübitak Lisans Üstü Bursları

Tübitak Eğitim Bursları

2210 – Yurtiçi Yüksek Lisans Bursları
2210 / A Yurtiçi Genel Yüksek Lisans Bursu
2210 / B Yurtiçi Sosyal Bilimlere Geçiş Yüksek Lisans Bursu
2210 / C Yurtiçi Öncelikli Alanlar Yüksek Lisans Bursu
2210 / D Yurtiçi Sanayiye Yönelik Yüksek Lisans Bursu
2210 / E Yurtiçi Doğrudan Yüksek Lisans Bursu
2211 Yurtiçi Doktora Bursları
2211 / A Yurtiçi Genel Doktora Bursu
2211 / B Yurtiçi Sosyal Bilimlere Geçiş Doktora Bursu
2211 / C Yurtiçi Öncelikli Alanlar Doktora Bursu
2211 / E Yurtiçi Doğrudan Doktora Bursu
2213 – A Yurtdışı Doktora Bursları
2213 – B Yurtdışı Müşterek Doktora Bursları
2244 – Sanayi Doktora Bursu
2250 – Lisans Üstü Bursları Performans Programı

Tübitak Araştırma Bursları
2214 – A Yurtdışı Doktora Sırası Araştırma Bursu
2236 – B MSCA – COFUND Burs Programlarına Katkı Fonu Programı
Prof. Dr. Fuat SEZGİN Bursları

Web Sitesi İçin Tıklayın.

H. Orhan Argüden İyi İletişim Bursu
Burs Boğaziçi Üniversitesinde Tez Dönemindeki Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Kasım Ve Aralık Aylarında E-Posta Yolu İle Yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.