BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Elginkan Vakfı Burs Başvurusu

Elginkan Vakfı Burs Başvurusu

Elginkan Vakfı Burs Başvuruları

Elginkan Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır, Geri Ödemesiz Eğitim Bursu Kimlere Verilir, Eğitim Desteği Başvuru Koşulları.

Vakıf Yüksek Öğrenim Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. Başka Bir Kurumdan Burs Alanlara Verilmez. Kyk Öğrenim Kredisi Alanlar Başvuru Yapabilir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Yılda 12 Ay Süre İle Ekim Ayından Başlamak Üzere Verilmektedir. Miktar Açıklanmamış.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Üniversitelerin Burs Ofisleri Veya Öğrenci İşleri Tarafından Alınır.

Belçika Diyanet Vakfı Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Kimlere Verilir

Başvuru Şartları
1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak

2. Maddî İmkânları Yetersiz Olmak

3. Başarılı Olmak

4. Başvuru Tarihinde Lisans Eğitimi İçin 23 Yaş, Tezli Yüksek Lisans Eğitimi İçin 26 Yaş, Doktora Düzeyi İçin 30 Yaşından Büyük Olmamak.

Lisans Bursları
Sadece Bahsi Geçen Üniversitelerde Öğrenim Gören Ve Burs İmkanından Yararlanmak İsteyen Öğrencilerden, Öncelikle Mühendislik Ve Kültürümüzle İlgili Dallarda Olmak Üzere Tüm Konu Ve Sınıflarda Lisans Öğrenimi Yapan Öğrencilere Verilmektedir.

1. İstanbul Teknik Üniversitesi
2. İstanbul Üniversitesi
3. Orta Doğu Teknik Üniversitesi
4. Boğaziçi Üniversitesi
5. Ege Üniversitesi
6. Yıldız Teknik Üniversitesi
7. Celal Bayar Üniversitesi

Vakıf Bursları Lisans Kademesinde Hazırlık Sınıfı Ve Birinci Sınıfa Kayıt Yaptıran Yeni Öğrencilerle, Ara Sınıf Öğrencilerine Verilir. Hazırlıktan Birinci Sınıfa Geçenler Ara Sınıfta Sayılır. Dağıtımda Ara Sınıf Farkı Gözetilmez; Maddî İmkândan Daha Mahrum Olan Başarılı Adaya Öncelik Tanınır. Bursun Tahsisi Ve Sürdürülmesi İçin Gerekli Başarı Şartları Aşağıda Verilmiştir.

Üniversiteye İlk Girişte ÖSYM Giriş Puanı Başarı Kriteri Olarak Alınır. Ara Sınıf Öğrencileri İçin Burs, Altyıl Veya Yarıyıl Normal Eğitim-Öğretim Programının Derslerinden Başarısız Dersi Olmayan Ve Ağırlıklı Not Ortalaması; Bağıl Not Sistemine Göre Yapılan Değerlendirmede En Az CB, 4 Üzerinden Yapılan Değerlendirmede En Az 2.50, 100 Üzerinden Yapılan Değerlendirmede En Az 70 Olup Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkı Kazanan Adaya Tahsis Edilir. Başarı Derecesi Yüksek Olan Adaya Öncelik Tanınır.

Heinrich Böll Stiftung Derneği Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Lisansüstü Bursları
Üniversitelere Bağlı Enstitülerde Lisansüstü Eğitim (Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora) Yapan Başarılı Ve Maddî İmkânı Kısıtlı Olan Öğrencilere Başvurmaları Halinde Karşılıksız Burs Verilir. Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora İçin Öğrencinin Lisans Mezuniyet Genel Not Ortalamasının En Az BB/AA, 3.00/4.00 Veya 80/100 Olması Şarttır. Başvuruların Değerlendirilmesinde Akademik Özgeçmiş Ve Lisansüstü Eğitim Konusunun Ülkemizin Kültürel Gelişimine Ve Sanayinin Bilimsel Ve Teknolojik Gelişimine Katkısı Dikkate Alınır.

Elginkan Vakfı Bursları Her Yıl Yeniden Tespit Edilen Ve İlan Edilecek Kontenjan, Tutar Ve Sürelerde Verilmektedir.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Burs Başvurularının Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Son Başvuru Tarihi 18 Ekim.

Web Sitesi İçin Tıkayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.