BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Tema Vakfı Turan Demiraslan Bursu Başvurusu

Tema Vakfı Turan Demiraslan Bursu Başvurusu

Tema Vakfı Turan Demiraslan Bursu Başvuruları

Tema Vakfı Turan Demiraslan Bursu Başvuruları Ne Zaman Yapılır, Geri Ödemesiz Burs Başvuru Koşulları Nelerdir, Eğitim Yardımı Kimlere Verilecek.

Bağışçımız Turan Demiraslan’ın gerçekleştirdiği eğitim bağışı ile TEMA Vakfı’nın amaçları doğrultusunda araştırma yapan ve araştırma faaliyetlerini gerçekleştirmek için maddi desteğe ihtiyacı olan yüksek lisans ve doktora öğrencilerine 9 ay boyunca eğitim desteği sunulacaktır. Burs programı ile sağlanacak eğitim desteğinin yanı sıra, doğa koruma, biyolojik çeşitlilik ve iklim ile ilgili alanlarda bilimsel çalışmaların teşvik edilmesi de amaçlanmaktadır.

Burs Miktarı Ve Süresi
Aylık 4 Bin Türk Lirası Olarak Verilecek. Yılda 9 Ay Süre İle Verilecek.

Akın Global Eğitim Ve Yardım Vakfı AGEYV Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular E-Posta İle Yapılacak.
E-Posta Adresi: burs@tema.org.tr

Burs Kimlere Verilir
Eğitim Bursu Almak İçin Başvuran Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerinin Aşağıda Belirtilen Koşulları Sağlamaları Gerekmektedir:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Adli veya disiplin suçu işlememiş olmak.

3. Üniversitelerin öncelikli olarak orman, ziraat ve çevre bölümleri olmak üzere biyoloji, coğrafya, eğitim, gıda, hukuk bölümlerinden birinde, TEMA Vakfı amaçlarına ulaşmada katkı sunabilecek bir programda ve belirtilen araştırma konularında yüksek lisans veya doktora öğrenimine devam ediyor olmak.

4. Kayıtlı olunan yüksek lisans veya doktora programının tez aşamasına geçmiş olmak, enstitü yazılı onayını başvuru sırasında iletebilmek.

5. Eğitim alınan üniversitenin söz konusu araştırmanın yapılabilmesi için gerekli donanım, alt yapı ve materyalleri sağlaması ve danışmanın yeterli uzmanlığa sahip olması şartlarını sağlamak.

6. Burs ödemeleri karşılığında aşağıda yer alan koşullarda müteselsil kefil göstermek ve TEMA Vakfı Turan Demiraslan Burs (Lisansüstü) Programı Protokolünü müteselsil kefil ile birlikte imzalamak. (Müteselsil kefil şartları aşağıda indirilebilir dokümanda belirtilmiştir.)

7. Araştırma konusunun üniversite / enstitü tarafından onaylandığını gösterir belgeyi (onaylandığı tarih ile), ilk 4 ay sonunda (akademik danışmanının imzası ile) ara raporunu ve araştırmanın tamamlanmasının sonunda 1 ay içerisinde (son burs ödemesinden sonraki en geç 1 ay içerisinde) sonuç raporunu Türkçe dilinde ve TEMA Vakfı tarafından iletilecek formata uygun olarak TEMA Vakfı’na iletmek.

8. Yüksek lisans için 30, doktora için 35 yaşını geçmemek.

9. Aynı aileden Turan Demiraslan Burs (Lisansüstü) Programından burs alan başka birinin olmaması.

10. Eğitim ve araştırma ihtiyaçlarının karşılanması açısından maddi desteğe ihtiyacı bulunmak.

11. Araştırmanın fikri mali ve varsa sınai mali (patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım) mülkiyet haklarının TEMA Vakfı’na ait olacağını kabul etmek.

12. TEMA Vakfı gönüllüsü olmak ve faaliyetlerine katılmak.

13. TEMA Vakfı tarafından belirlenecek yılda iki kez yapılacak bursiyer buluşmalarına katılmayı kabul etmek.

Burs Başvuru Tarihleri
2023-2024 Döneminde Burs Son Başvuru Tarihi 15 Eylül 2023.

Tez Konuları Ve Başvuru Detayları İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.