BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

KAYŞEV Kayseri Şeker Fabrikası Bursu Başvurusu

KAYŞEV Kayseri Şeker Fabrikası Bursu Başvurusu

KAYŞEV Kayseri Şeker Fabrikası Bursu Başvuruları

KAYŞEV Kayseri Şeker Fabrikası Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır? Eğitim Yardımı Kimlere Verilir, Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Eğitim Vakfı Burs Başvuru Koşulları Nelerdir.

Kayseri Şeker Fabrikası Ekim Sahası İçindeki İl Ve İlçelerde İkamet Eden Yüksek Öğrenim Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilere Burs Verilmektedir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Eğitim Desteği Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir. Burs Miktarı Belirtilmemiş.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Vakfın Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

GAEV Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Kimlere Verilir

• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

• Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. ‘nin Ekim sahası içinde bulunan il ve ilçelerde ikamet etmek şartıyla birlikte, öğrenci anne ve/veya babasının aşağıdaki şartlardan birini taşıması lazım;
– Faaliyet alanımız içerisinde Aktif pancar ekimi yapıyor olmak,
-Sınırlı Sorumlu Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi ortağı olmak,
-Sınırlı Sorumlu Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi çalışanı veya emeklisi olmak,
-Kayseri Şeker Fabrikası çalışanı veya emeklisi olmak,
-Kayseri Şeker Fabrikası iştirakleri çalışanı veya emeklisi olmak,
-Şehit veya Gazi yakını olmak (Anne, Baba veya Kardeş)

• Taksirli suçlar hariç, affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmaması,

• Üniversitelerin örgün öğretim yapan (açık öğretim, özel üniversite hariç) ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarından her hangi birini kazanmış ve kaydını yaptırmış veya halen öğrenime devam ediyor olması,

• Yüksek lisans ve doktorada tez süresi dahil iki yılı tamamlamamış olması,

• Okumak için mali durumu yetersiz olması ve Vakıf’tan burslu kardeşinin bulunmaması,

• Toplumu rahatsız edecek, Vakıf amaçlarıyla bağdaşmayan kötü davranış ve alışkanlıklara sahip olmaması,

• Başvuru belgesini gerçeğe uygun olarak doldurmak ve belgelendirilmesi istenen belgelerle birlikte tam ve eksiksiz olarak zamanında Vakfa teslim etmiş olması,

• Beyan edilen bilgiler ile Vakfa teslim edilen belgeler ve/veya Vakıfca elde edilecek bilgi ve belgeler arasında aday aleyhine bir durumun söz konusu olmaması,
Gerekmektedir.

Tüm Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Başvuru Şekli Ve Yeri

• Eğitim bursu başvuruları internet ortamında (www.kaysev.org.tr adresinden) yapılacaktır. Posta, faks, mail ve elden yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

• Eğitim Bursu Başvuru Formu (EK:2) aynı zamanda değerlendirme kriterlerini de içerdiğinden, belgelendirilmesi istenen bilgiler belgeye dayalı olmak üzere, tüm bilgiler doğru ve eksiksiz olarak doldurulacaktır.

• Adaylar “Eğitim Bursu Başvuru Formu (EK:2)”nu doldurmadan önce, EK:1 (Eğitim Bursu Başvuru Kriterleri Belgelendirme Çizelgesi)’ni inceleyecek, belgesini temin edemeyeceği bir kriteri “Eğitim Bursu Başvuru Formu (EK:2)”nda işaretlemeyecektir.

• Başvuru Formunda belgelendirilmesi istenen bilgiler kesinlikle belgelendirilecek, belgeler ise ilgili kurum, kuruluş ve makamlarca onaylı (mühürlü ve yetkili imzalı) veya e-devlet üzerinden resmi nitelik taşıyan belgeler olacaktır.

• İnternet ortamında başvurusunu tamamlayan aday, doldurmuş olduğu “EK:2 Eğitim Bursu Başvuru Formu”nun mutlaka yazılı çıktısını alarak imzalayacak ve istenen belgelere ilave edilerek bir “Eğitim Bursu Başvuru Dosyası” hazırlayacaktır.

• Başvuru süresinin sona ermesini müteakip; Vakıf, internet ortamında alınan başvurulara göre bilgisayar ortamında elde edilen puan ve sıralamaya göre “Eğitim Bursu Aday Listesi”ni oluşturacak ve internet ortamında ilan edecektir. Vakıf, oluşturulan aday listedeki sonuç bilgilerini sistem üzerinden www.kaysev.org.tr adresinden her aday öğrenci kendi T.C. numarası ve başvuru yaptıktan sonra sistemin vermiş olduğu şifre ile girip sonucunu görebileceklerdir. Sistem üzerinde ismi açıklanan adaylar hazırlamış oldukları “Eğitim Bursu Başvuru Dosyası”nı elden veya posta ile ilan edilen süre içerisinde Vakıf adresine teslim edeceklerdir.

• Aday listede ismi yer almayan öğrenciler “Eğitim Bursu Başvuru Dosyası”nı Vakıf adresine kesinlikle göndermeyecektir. Gönderilmesi halinde teslim alınmayacak, alınmış olsa dahi her hangi bir değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Dönemi Burs Başvurularının Eylül Ayında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 1 Eylül Tarihinde Başlayıp, 30 Eylül’de Sona Erdi.

Ek-1 Başvuru Formu Kriterleri İçin Tıklayın.
Başvuru Şartları Ve Ayrıntılar İçin Tıklayın.
Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.