BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Tüzdev Lisansüstü Burs Başvuruları

Tüzdev Lisansüstü Burs Başvuruları

Tüzdev Lisansüstü Burs Başvuruları

Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı Tüzdev Lisansüstü Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılır? Başvuru Koşulları Nelerdir? Detaylar İçin Okumaya Devam Ediniz.

Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı İhtiyaç Sahibi Ve Başarılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Tezli Yüksek Lisans Öğrencileri İçin 26, Doktora Öğrencileri İçin 30 Yaşından Büyük Olmamak Gereklidir. Başvurular Vakıf Tarafından Oluşturulan Komisyon Tarafından Değerlendirilir. Bursların Verilmesinde Başarı Ve Maddi Durum Kriteri Dikkate Alınır. Burs Komisyonu, Adayları Bu Kriterlere Göre Sıraya Koyar Ve Bir Tutanak Hazırlar. KYK Öğrenim Kredisi Hariç Başka Bir Kurumdan Burs Alanların Bursları Kesilir.

Lisansüstü Yüksek Lisans Doktora Bursu Veren Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Yapılmaktadır.

Burs Kimlere Verilir

Genel Şartlar
1.) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak

Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı Burs Programından Sadece Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Yararlanabilirler.

2.) Maddi İmkânları Yetersiz Olmak

Vakıf Bursuna Aday Olabilmek İçin Öğrencinin Maddî İmkânlarının Yetersiz Olduğunu Kabul Ve Beyan Etmesi Esastır. Bunun İçin Her Aday, Ailesinin Ve Kendisinin Mal Varlığı Ve Gelir Durumunu Tam Olarak Belgelendirmek Zorundadır.

3.) Başarılı Olmak

Tüzdev Önlisans Lisans Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Lisansüstü Bursları Başvuru Koşulları (Yüksek Lisans Ve Doktora)
Üniversitelere Bağlı Enstitülerde Lisansüstü Eğitim (Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora) Yapan Başarılı Ve Maddî İmkânı Kısıtlı Olan Öğrencilere Başvurmaları Halinde Karşılıksız Burs Verilir.

Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora İçin Öğrencinin Lisans Mezuniyet Genel Not Ortalamasının En Az BB/AA, 3.00/4.00 Veya 80/100 Olması Şarttır. Başvuruların Değerlendirilmesinde Akademik Özgeçmiş Ve Lisansüstü Eğitim Konusunun Ülkemizin Kültürel Gelişimine Ve Sanayinin Bilimsel Ve Teknolojik Gelişimine Katkısı Dikkate Alınır.

Burs Miktarı Süresi
Burs Miktarı Belirtilmemiş. Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ayından Başlamak Üzere Ödenmektedir.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Dönemi Burs Başvurularının Eylül Ayında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 6 Eylül Tarihinde Başlayıp 15 Eylül’de Sona Erdi.
Burs Değerlendirmesi: 19 Eylül – 24 Eylül
Burs Sonuçlarının Açıklanması: 25 Eylül – 29 Eylül

Burs Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.