BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Öğrencilere Karşılıksız Burs Veren Vakıflar

Öğrencilere Karşılıksız Burs Veren Vakıflar

Öğrencilere Karşılıksız Burs Veren Vakıflar 2024-2025

Öğrencilere Karşılıksız Burs Veren Vakıflar Nasıl Bulunur, Eğitim Bursu Veren Vakıfların Burs Başvuruları Ne Zaman Alınır, Eğitim Desteği Kimlere Verilir, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Vakıfları Sizler İçin Derledik.

Yeni Eğitim Öğretim Döneminin Başlamasıyla Birlikte Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Ve Başarılı Öğrenciler Burs Arayışına Geçmektedir. Birçok Öğrenci Başvuru Tarihlerini Kaçırdığı İçin Eğitim Yardımı Başvurusu Yapamamaktadır. Eğitim Öğretim Dönemi Başlangıcında Birçok Vakıf Öğrenciler İçin Burs Sağlamaktadır. Başvurular Çoğunlukla Ağustos İle Ekim Ayları Arasında Yapılmaktadır.

Öğrencilere Karşılıksız Burs Veren Vakıflar

Güriş İnşaat Yamantürk Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Türkiye Sınırlarındaki Üniversitelerde Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrenciler İle Ortaöğretim Mesleki Ve Teknik Anadolu Liseleri Ve Çok Programlı Anadolu Liselerinin Belirli Bölümlerinde Öğrenim Gören Başarılı Ve Maddi Yardıma İhtiyaç Duyan Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos İle Eylül Aylarında Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://www.yamanturkvakfi.org.tr/

Akın Global Eğitim Ve Yardım Vakfı AGEYV Bursları
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Başvuru Tarihinde 24 Yaşını Geçmeyen, Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Üniversite Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ayı İçinde Alınmaktadır.
Web Sitesi: https://ageyv.org.tr/

Çelikel Eğitim Vakfı
Vakıf Alev Topları Burs Programı İle İstanbul İlindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Lisans Öğrencilerine Yılda 12 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ve Eylül Aylarında Yapılır. (ÖSYM Tarafından Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanmasından Sonra Başlar)
Web Sitesi: https://celikelegitimvakfi.org/

Ergün Vakfı
Vakıf Türkiye’de Öğrenim Gören Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Başarılı Öğrencilere Yılda 10 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ve Eylül Ayları
Web Sitesi: https://ergunvakfi.org/

Baştüzel Eğitim Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Türkiye Sınırları İçindeki Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Elden Yada E-Posta Yolu İle
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayında Alınmaktadır. (1 Eylül – 15 Eylül)
Web Sitesi: https://www.bastuzelvakfi.org/

Köksal Eğitim Vakfı KEV Bursları
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Maddi Yardıma İhtiyaç Duyan, Belirtilen Üniversitelerin Belirtilen Bölümlerinde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ekim Ayında Yapılmaktadır.
Web Sitesi: https://www.kev.org.tr/

İsviçre Türk Diyanet Vakfı İTDV Bursları
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Programlarındaki Öğrencilere Tek Seferlik Eğitim Desteği (200 – 250 Euro) Veriyor.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ekim Ayı
Web Sitesi: https://diyanet.ch/

M. İhsan Arslan Mia Vakfı Bursları
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Programlarında Öğrenim Gören Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Posta Yada Elden
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ve Eylül Ayları
Web Sitesi: https://ihsanarslanvakfi.org/

Türkiye Milli Kültür Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Devlet Üniversitelerinde Yada Yüzde Yüz Burslu Vakıf Üniversitelerinde Öğrenim Gören Üniversite Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayında Yapılmaktadır.
Web Sitesi: https://www.tmkv.org.tr/

TÜRGEV Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı
Vakıf Ortaöğretimden Yüksek Öğrenime Kadar Birçok Alanda Eğitim Alan Öğrencilere Burs İmkanı Sunmaktadır. Vakıf Özel Destek Bursları, Temel Destek Bursları, Barınma Bursları, Pusula Başarı Bursları Vermektedir. Başvurular Eğitim Öğretim Dönemi Boyunca Her Ayın 1 İle 7’si Arasında Açılmaktadır.
Başvuru Şekli: Online
Web Sitesi: https://turgev.org/

Görev Vakfı
Vakıf Levent Kırca Burs Programı İle Lise, Üniversite Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Veriyor.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://gorevvakfi.org/

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı KAHEV Bursları
Vakıf İlköğretim, Ortaöğretim (Lise), Yüksek Öğrenim Üniversite Ve Üniversite Tıp Fakültesi Ve Diş Hekimliği Fakültelerindeki Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Burs Başvuruları Referans Sistemine Göre Alınmaktadır. Öğrenciler Doğrudan Başvuru Yapamaz. Vakıf Üyesi Kadın Doktorlar Ve Diş Hekimleri Referans Olabilmektedir.
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ve Eylül Aylarında Yapılmaktadır.
Web Sitesi: https://kahev.org.tr/

TEV Türk Eğitim Vakfı
Vakıf Başarılı Ve Maddi Yardıma İhtiyaç Duyan Ortaöğretim (Lise) Ve Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Vakıf Lise Öğrencilerine Mesleki Ortaöğretim Bursu, Yüksek Öğrenim Üniversite Bursu, Yüksek Lisans Bursları, Doktora Bursları, Üstün Başarı Bursları, Üstün Başarı Sanat Bursları, Kız Öğrenci Yurt Bursları Ve Yurt Dışı Bursları Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Başvurular Burs Türüne Göre 15 Ağustos İle Kasım Ayının İlk Haftasına Kadar Yapılabilmektedir.
Web Sitesi: https://www.tev.org.tr/

Yaşar Eğitim Ve Kültür Vakfı Bursları
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Yüksek Öğrenim Üniversite Ve Ortaöğretim Lise Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır
Web Sitesi: https://yasarvakfi.org.tr/

Anadolu Vakfı
Vakıf T.C Vatandaşı Olan Türkiye Genelindeki Üniversitelerde Lisans Programlarındaki Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Her Yıl 1 Eylül İle 30 Eylül
Web Sitesi: https://anadoluvakfi.org.tr/

T3 Vakfı Türkiye Teknoloji Takımı Bursları
Vakıf Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı İle Her Yıl 5 Binden Fazla Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilere Yılda 10 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ekim Ve Kasım Aylarında Yapılır.
Web Sitesi: https://t3vakfi.org/tr/

Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi Ve Laik Oluşum Vakfı TÜLOV Bursları
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, Türkiye Sınırları İçinde Öğrenim Gören, Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Üniversite Lisans Programlarındaki Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayında Yapılır.
Web Sitesi: https://tulov.org.tr/

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı SSYV Bursları
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Başaralı Sağlık Bilimleri Fakültelerinde Öğrenim Gören (Tıp, Diş Hekimliği, Hemşirelik, Eczacılık, Sağlık Bilimleri) Üniversite Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ve Eylül Ayları
Web Sitesi: https://ssyv.org.tr/

Sabancı Vakfı
Vakıf Her Yıl Yaklaşım 1.500 Yeni Öğrenciye Karşılıksız Burs Vermektedir. Sabancı Vakfı Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Burs Veriyor. Vakıf Tarafından Üniversiteye Giriş Bursu, Kalkınmada Öncelikli İller Bursu, Engelli Öğrenci Bursu Ve Vista Bursları Verilmektedir.
Başvuru Şekli: Burs Türüne Ve Üniversiteye Gören Online Yada Üniversite Burs Ofislerine Yapılır.
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılmaktadır.
Web Sitesi: https://www.sabancivakfi.org/

Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG Bursları
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Seviyesinde Öğrenim Gören Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Vakıf Gençlik Bursları, Üstün Başarı Bezmen Bilim Bursu Ve Öğretmen Çocuğu Bursları Vermektedir. Vakıf Her Yıl 2.000’den Fazla Öğrenciye Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayında Yapılmaktadır.
Web Sitesi: https://www.tog.org.tr/

Özler Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Programlarındaki Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ve Eylül Ayları
Web Sitesi: https://ozlervakfi.com/

Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı HAFEV Bursları
Vakıf Sedefteki İnciler Ve İz Bırakanlar Burs Programları İle Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Sedefteki İnciler Burs Programı Mühendislik Fakültelerindeki Başarılı Kız Öğrencilerine Yöneliktir. İz Bırakanlar Burs Programı Devlet Yada Vakıf Üniversitelerinde Yüzde Yüz Burslu Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Yöneliktir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ayında Açılmaktadır.
Web Sitesi: https://faydasicokvakfi.org/

Yeni Dünya Vakfı
Vakıf Şubelerinin Bulunduğu İllerde Öğrenim Gören İlköğretim, Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Üniversite (Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü) Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ve Eylül Aylarında Yapılır.
Web Sitesi: https://yenidunyavakfi.org/

Belçika Diyanet Vakfı
Vakıf Türkiye Sınırları İçinde İslami İlimler Alanındaki Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Tek Seferlik Eğitim Desteği (250 Euro) Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ekim Ayında Yapılır.
Web Sitesi: https://www.diyanet.be/

Bir Adım Var Vakfı
Vakıf Bilim, Teknoloji, Sanat, Spor Ve Akademik Alanda Başarıları İle Ön Plana Çıkmış, Maddi Yardıma İhtiyaç Duyan Kız Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ayı
Web Sitesi: https://www.biradimvar.com/

Milli Eğitim Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Maddi Yardımı İhtiyaç Duyan, Başka Bir Kurumdan Burs Almayan, Başarılı Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Yılda 12 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayında Yapılmaktadır.
Web Sitesi: https://www.mev.org.tr/

Vitalen Vakfı
Vakıf Maddi Yardıma İhtiyaç Duyan, Başarılı Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://vitalenvakfi.org/

Tekfen Vakfı
Vakıf Türkiye Sınırları İçindeki Okullarda Öğrenim Gören T.C Vatandaşı Olan Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılır.
Web Sitesi: https://www.tekfenburs.org/

Atlas Sağlık Eğitim Vakfı
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Başarılı Üniversite Tıp, Hukuk Ve Eğitim Fakültesi Lisans Programlarındaki Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ve Eylül Ayları
Web Sitesi: https://www.atlasvakfi.org/

Adalı Vakfı
Vakıf T.C Vatandaşı Olan Başarılı Ve Maddi Yardıma İhtiyaç Duyan Üniversite Lisans Programlarındaki Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ve Eylül Ayları
Web Sitesi: https://adalivakfi.com/

Rönesans Eğitim Vakfı REV Bursları
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Türkiye’de Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Programlarında Öğrenim Gören Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Başarılı Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Veriyor.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayında Yapılır.
Web Sitesi: https://rev.org.tr/

Şaban Cengiz Vakfı
Vakıf Tüm Eğitim Seviyesindeki Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. İhtiyaç Bursu İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine, Başarı Bursu Başarılı Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Öğrencilerine Verilir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılmaktadır.
Web Sitesi: https://www.scv.org.tr/

Çağdaş Eğitim Vakfı ÇEV Bursları
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, İstanbul İlinde Öğrenim Gören Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayında Yapılır.
Web Sitesi: https://www.cev.org.tr/

Vehbi Koç Vakfı
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Belirtilen Üniversitelerde Öğrenim Gören Başarılı Lisans Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://www.vkv.org.tr/

Güler Ve Atila Erkut Eğitim Destek Vakfı GAEV Bursları
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Öncelikle Tıp, Hukuk Ve Mühendislik Alanlarındaki Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayında Yapılır.
Web Sitesi: https://gaev.org/

Bereket Vakfı
Vakıf Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Başaralı Üniversite Lisans Ve Doktora Programlarındaki Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayında Yapılır.
Web Sitesi: https://www.bereketvakfi.org.tr/

İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı KSV Bursları
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Belirtilen Üniversitelerdeki Belirtilen Bölümlerde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılır.
Web Sitesi: https://www.ksvvakfi.org.tr/

Çamlıca Kültür Ve Yardım Vakfı
Vakıf Yurt İçindeki Yüksek Öğrenim Kurumlarında Ön Lisans Ve Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://www.ckyv.org/

Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı TÜZDEV Bursları
Vakıf Devlet Üniversitelerinde Yada Vakıf Üniversitelerinde Yüzde Yüz Burslu Öğrenim Gören, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Başarılı Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://www.tuzdev.org/

Koloğlu Eğitim Vakfı KOLEV Bursları
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Belirtilen Üniversitelerin Belirtilen Bölümlerinde Öğrenim Gören Başarılı Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://www.kolev.org.tr/

21. Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı YÜKEV Bursları
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, İstanbul İlindeki İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversitelerde Öğrenim Gören, Maddi Yardıma İhtiyaç Duyan, Başarılı Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayında Yapılır.
Web Sitesi: https://yekuv.org/

Fatih Gençlik Vakfı
Vakıf İstanbul Ve Konya İllerinde Öğrenim Gören Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Erkek Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ve Eylül Aylarında Yapılır.
Web Sitesi: https://www.fgv.org.tr/

Gavremzade Vakfı
Vakıf Maddi Yardıma İhtiyaç Duyan, Başarılı Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://www.gavremzadevakfi.com/

Sema Yazar Gençlik Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Belirtilen Üniversitelerinin Belirtilen Bölümlerinde Öğrenim Gören Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayında Yapılır
Web Sitesi: https://www.semayazar.org.tr/

İnsan Vakfı
Vakıf Üniversite Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://www.insanvakfi.org.tr/

Aydın Doğan Vakfı
Vakıf Üstün Başarı Burs Programı Ve Baba Beni Okula Gönder Burs Programı İle Başarılı Kız Öğrencilere Yılda 10 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://www.aydindoganvakfi.org.tr/

Günebakan Aile Çocuk Ve Eğitim Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ve Eylül Ayları
Web Sitesi: https://gunebakan.org/

Alimoğlu Sağlık Ve Eğitim Vakfı
Vakıf Belirtilen Alanlarda Öğrenim Gören, Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Üniversite Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://www.alimogluvakfi.org/

Türk Petrol Vakfı
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, İstanbul İlindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Şahsen
Başvuru Tarihleri: Lisans Ve Yüksek Lisans Bursları Eylül Ve Ekim Ayları, Doktora Bursları Kasım Ve Aralık Ayları

Adil Efendi Vakfı
Vakıf Yurt İçindeki Yüksek Öğrenim Kurumlarında Öğrenim Gören Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: E-Posta Yolu İle
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ve Eylül Aylarında
Web Sitesi: https://www.adilefendivakfi.org.tr/

Mustafa Enver Adakan Vakfı MEAV Bursları
Vakıf Yurt İçindeki İlköğretim, Ortaöğretim Öğrencileri İle Yurt İçi Ve Yurt Dışında Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Programlarda Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://meav.org.tr/

Borusan Kocabıyık Vakfı
Vakıf ODTÜ, İÜ, İTÜ, Boğaziçi Üniversitesi Ve Afyon Kocatepe Üniversitesindeki Belirtilen Bölümlerde Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://www.bkv.org.tr/

Sıtkı Koçman Vakfı
Vakıf Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ekim Ayı
Web Sitesi: https://skv.mu.edu.tr/

Mehmet Esra Cansız Vakfı
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, Başvuru Tarihi İtibariyle 25 Yaşını Geçmemiş Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Üniversite Lisans Programlarındaki Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ve Eylül Ayları
Web Sitesi: https://www.mehmetesracansizvakfi.org.tr

Nef Vakfı
Vakıf Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Başarılı Üniversite Lisans Programlarındaki Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ekim Ayı
Web Sitesi: https://www.nefvakfi.org/

Mustafa Hasanoğlu Vakfı
Vakıf Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Başarılı Üniversite Lisans Programlarındaki Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://mustafahasanogluvakfi.com.tr/

Eget Vakfı
Vakıf Yurt İçindeki Üniversitelerde Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://www.eget.org.tr/

Ahmet Ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı
Vakıf İlköğretim, Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://ankvakfi.org.tr/

Şahinler Vakfı
Vakıf T.C Vatandaşı Olan İstanbul İlinde Öğrenim Gören Lise Ve Üniversite (1. Sınıf) Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Posta Ve Kargo Yolu İle
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://www.sahinlervakfi.com.tr/

Lokman Hekim Sağlık Vakfı
Vakıf Yetiş Doktor Burs Programı İle Tıp Fakültesi Öğrencilerine Geri Ödemesiz Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://www.lokmanhekimsv.org/

İstanbul Sanayi Odası Vakfı İSOV Bursları
Vakıf İstanbul, Tekirdağ Ve Kocaeli İllerinde Üniversite Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Mobil Uygulama Yada Online
Başvuru Tarihleri: 1 Eylül – 30 Eylül
Web Sitesi: https://www.isov.org.tr/

Elginkan Vakfı
Vakıf Belirtilen Üniversitelerde Öğrenim Gören Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Üniversitelerin Burs Ofislerine
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://www.elginkanvakfi.org.tr/

Elele Sağlık Eğitim Ve Yardımlaşma Vakfı ESEV Bursları
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, İlköğretim, Ortaöğretim, Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ağustos Ve Eylül Ayları
Web Sitesi: https://esev.org.tr/

Ahmet Çalık Vakfı
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, Başaralı Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://ahmetcalikvakfi.org.tr/

LİSES Vakfı
Vakıf İstanbul, Tekirdağ, Edirne Ve Çorlu’daki Üniversitelerde Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: http://www.lisesvakfi.org/

Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı
Vakıf Belirtilen Üniversitelerde Öğrenim Gören Öğrenciler İle Meslek Liselerindeki Belirli Bölümlerindeki Kız Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Üniversite Burs Ofislerine, Liselerde Okul Müdürlüklerine
Başvuru Tarihleri: Ekim Ayı
Web Sitesi: https://www.alarko.com.tr/

Tiga Vakfı
Vakıf Teknoloji Yıldızları Burs Programı İle Ankara İlindeki Üniversitelerde Belirtilen Bölümlerde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Burs Veriyor.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://tigavakfi.org/

ASKEV Bursları
Bilginer – Melin Ayvalık Sanat Kültür Eğitim Vakfı ASKEV Bursları T.C Vatandaşı Olan, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Ortaöğretim, Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Verilmektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://www.askev.org.tr/

Anadolu Eğitim Kültür Ve Bilim Vakfı
Vakıf Başarılı Ve Gelir Düzeyi Düşük Üniversite Lisans Programlarındaki Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://anadoluvakfi.org/

Hizmet Vakfı
Vakıf Ortaokul, Lise, Üniversite Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://www.hizmetvakfi.org/

Mavera Eğitim Ve Sağlık Vakfı
Vakıf Türkiye’deki Üniversitelerde Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://maveravakfi.org/

Rabve İlim Ve Hizmet Vakfı
Vakıf Yurt İçindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören Başarılı Ve Maddi Yardıma İhtiyaç Duyan Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://rabvevakfi.org/

Nevin Halıcı Yemek Kültürü Vakfı
Vakıf Üniversitelerin Aşçılık Yada Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Bölümlerindeki Ön Lisans Ve Lisans Programlarındaki Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://www.nevinhalicivakfi.org/

Ensar Vakfı
Vakıf İstanbul İlindeki Üniversitelerde Lisans Programlarında Öğrenim Gören Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Ekim Ayında Yapılır.
Web Sitesi: https://ensar.org/

Azaklıoğlu Necati Bay Vakfı
Vakıf Maddi Yardıma İhtiyaç Duyan Başarılı Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: http://www.necatibayvakfi.com/

1884 Vakfı
Vakıf İstanbul İlindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Web Sitesi: http://1884vakfi.org/

Bilim Ağacı Vakfı
Vakıf Ankara’daki Üniversitelerin Lisans Programlarına Öğrenim Gören Başarılı Ve İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://bilimagacivakfi.org.tr/

Cevdet İnci Eğitim Vakfı
Vakıf Ege Bölgesindeki Belirtilen Üniversitelerde Belirtilen Bölümlerde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://www.incivakfi.org/

Değer Eğitim Vakfı
Vakıf Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Her Eğitim Kademesindeki (İlköğretim, Ortaöğretim, Yüksek Öğrenim) Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Vakıf Merkezine Elden Teslim
Başvuru Tarihleri: Temmuz Ve Ağustos Ayları
Web Sitesi: https://www.degervakfi.com/

İş Dünyası Vakfı
Vakıf Üniversite Lisans Ve Lisansüstü Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: E-Posta
Başvuru Tarihleri: Eylül Ve Ekim Ayları
Web Sitesi: https://linktr.ee/is_dunyasi_vakfi

Abdi İbrahim Vakfı
Vakıf Belirtilen Üniversitelerde Belirtilen Bölümlerde Öğrenim Gören Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayı
Web Sitesi: https://www.abdiibrahim.com.tr/

Çamoluk Eğitim Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans, Lisansüstü Ve KPSS Sınavına Hazırlanan Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvuru Şekli: Online
Başvuru Tarihleri: Eylül Ayında Yapılmaktadır.
Web Sitesi: https://www.camolukegitimvakfi.org/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.