BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Tüzdev Önlisans Lisans Burs Başvurusu

Tüzdev Önlisans Lisans Burs Başvurusu

Tüzdev Önlisans Lisans Burs Başvuruları

Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı Tüzdev Önlisans Lisans Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Koşulları Nelerdir? Detaylar İçin Okumaya Devam Ediniz.

Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı İhtiyaç Sahibi Ve Başarılı Devlet Üniversiteleri Yada Vakıf Üniversitelerinde Yüzde Yüz Burslu Öğrenim Gören Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Ön Lisans Öğrencileri İçin 20, Lisans Öğrencileri İçin 23 Yaşından Büyük Olmamak Gereklidir.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Yapılmaktadır.

Nevin Halıcı Yemek Kültürü Vakfı Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Kimlere Verilir

Genel Şartlar
1.) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak

Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı Burs Programından Sadece Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Yararlanabilirler.

2.) Maddi İmkânları Yetersiz Olmak

Vakıf Bursuna Aday Olabilmek İçin Öğrencinin Maddî İmkânlarının Yetersiz Olduğunu Kabul Ve Beyan Etmesi Esastır. Bunun İçin Her Aday, Ailesinin Ve Kendisinin Mal Varlığı Ve Gelir Durumunu Tam Olarak Belgelendirmek Zorundadır.

3.) Başarılı Olmak

Ön Lisans Bursları Başvuru Koşulları
Vakıf Bursları Ön Lisans Kademelerine Kayıt Yaptıran Öğrencilere Verilir. Maddi İmkandan Daha Mahrum Başarılı Adaya Öncelik Tanınır. Burs Tahsisi Ve Sürdürülmesi İçin Gerekli Başarı Şartları Aşağıda Verilmiştir.

Ön Lisans Öncesi Adayın Lise Başarı Durumu Ve Not Ortalaması Dikkate Alınır. ÖSYM Giriş Puanı İle Ön Lisans Programına Yerleşen Ve Maddi İmkandan Daha Mahrum Başarılı Adaylara Öncelik Tanınır. Ara Sınıf Öğrencileri İçin Burs, Alt Yıl Veya Yarıyıl Normal Eğitim-Öğretim Programının Derslerinden Başarısız Dersi Olmayan Ve Ağırlıklı Not Ortalaması; Bağıl Not Sistemine Göre Yapılan Değerlendirmede En Az CB, 4 Üzerinden Yapılan Değerlendirmede En Az 2.50, 100 Üzerinden Yapılan Değerlendirmede En Az 70 Olup Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkı Kazanan Adaya Tahsis Edilir. Başarı Derecesi Yüksek Olan Adaya Öncelik Tanınır.

Yüksek Öğrenim Lisans Bursu Veren Kurumlar listesi İçin Tıklayın.

Lisans Bursları Başvuru Koşulları

Vakıf Bursları Lisans Kademesinde Hazırlık Sınıfı Ve Birinci Sınıfa Kayıt Yaptıran Yeni Öğrencilerle, Ara Sınıf Öğrencilerine Verilir. Hazırlıktan Birinci Sınıfa Geçenler Ara Sınıfta Sayılır. Dağıtımda Ara Sınıf Farkı Gözetilmez; Maddî İmkândan Daha Mahrum Olan Başarılı Adaya Öncelik Tanınır. Bursun Tahsisi Ve Sürdürülmesi İçin Gerekli Başarı Şartları Aşağıda Verilmiştir.

Üniversiteye İlk Girişte ÖSYM Giriş Puanı Başarı Kriteri Olarak Alınır. Ara Sınıf Öğrencileri İçin Burs, Alt Yıl Veya Yarıyıl Normal Eğitim-Öğretim Programının Derslerinden Başarısız Dersi Olmayan Ve Ağırlıklı Not Ortalaması; Bağıl Not Sistemine Göre Yapılan Değerlendirmede En Az CB, 4 Üzerinden Yapılan Değerlendirmede En Az 2.50, 100 Üzerinden Yapılan Değerlendirmede En Az 70 Olup Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkı Kazanan Adaya Tahsis Edilir. Başarı Derecesi Yüksek Olan Adaya Öncelik Tanınır.

Burs Miktarı Süresi
Burs Miktarı Belirtilmemiş. Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Dönemi Burs Başvurularının Eylül Ayında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 6 Eylül Tarihinde Başlayıp, 15 Eylül’de Sona Erdi.
Burs Değerlendirmesi: 19 Eylül – 24 Eylül
Burs Sonuçlarının Açıklanması: 25 Eylül – 29 Eylül

Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.