BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Sıtkı Koçman Vakfı Bursu Başvuruları

Sıtkı Koçman Vakfı Bursu Başvuruları

Sıtkı Koçman Vakfı Bursu Başvurusu

SKV Sıtkı Koçman Vakfı Bursu Başvurusu Ne Zaman Yapılır. Karşılıksız Sıtkı Koçman Vakfı Burs Başvuru Koşulları Nelerdir, Eğitim Yardımı Kimlere Verilecek.

Vakıf Yüksek Öğrenim Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Geri Ödemesiz Burs Vermektedir.

Önemli Not: (Burs Başvurusu İçin)

Vakfımıza İlk Defa Burs Başvurusunda Bulunacak; Üniversiteyi Yeni Kazanan Ve Ara Sınıf Öğrencilerimizin Burs Başvurularının Kabul Görmesi İçin Kredi Yurtlar Kurumun Dan (KYK) Burs / Öğrenim Sonuçlarının Açıklanmasından Sonra, 3 Gün İçerisinde Vakfımıza Beyan Dilekçesi İle KYK Burs / Öğrenim Sonuç Belgesini (Çıksa da / Çıkmasa da) Vermesi Zorunludur. Söz Konusu Belgeleri Getirmeyen Öğrencilerimizin Başvuruları Değerlendirilmeyecektir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Açıklanmamış.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Vakfın İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunu Doldurulmasıyla Yapılacak.

Türkiye Teknoloji Takımı T3 Vakfı Burs Başvuru Koşulları İçin Tıkayın.

Burs Kimlere Verilir
• Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan
• Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Görmek
• Hazırlık, Ön Lisans Ve Lisans Eğitimi İçin 23 Yaşından Büyük Olmamak
• Tezli Yüksek Lisans İçin 26 Yaşından Büyük Olmamak
• Doktora Düzeyi İçin 28 Yaşından Büyük Olmamak
• Başvuru Belgelerini Belirtilen Zaman İçinde Teslim Edenler

Ön Lisans Ve Lisans Bursu Koşulları
Bursun tahsisi için gerekli başarı şartları aşağıda gösterilmiştir:

a) Üniversitenin bölüm ve programlarından herhangi birini birinci sırada tercih ederek ilgili bölüm ve programlara en yüksek puanla yerleştirilen öğrencilerin Üniversite Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca tespit edilerek Vakfa bildirilmesi üzerine Vakıf Yönetim Kurulunca ayrılan kontenjan, süre ve miktar dâhilinde karşılıksız burs verilir.

b) ÖSYM’nin yaptığı merkezi yerleştirme sınavında Türkiye çapında girdiği bölüm ve / veya programın istediği türdeki puanıyla ilk bin içersinde yer alarak Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerin Üniversite Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca tespit edilerek Vakfa bildirilmesi üzerine Vakıf Yönetim Kurulunca tespit edilen kontenjan, süre ve miktar dahilinde karşılıksız burs verilir.

c) Maddî imkândan mahrum hazırlık ve birinci sınıf öğrencileri için burs, fakülte veya yüksekokula giriş puanı sırasına göre önde olan adaya tahsis edilir. Bunun için her öğrenci ÖSYM Sonuç Belgesi’nin onaylı örneği ile giriş sırasını gösterir öğrenci listesini Öğrenci Tanıtma Belgesi’ne ekler ve Burs Komisyonuna verir.

d) Maddî imkândan mahrum ara sınıf öğrencileri için burs, başarısız dersi olmayan ve genel not ortalaması en az 2.00/4 olan öğrenciler ile sadece bir dersten başarısız olan ve genel not ortalaması en az 2.00/4 olan öğrencilere tahsis edilir. Genel not ortalaması yüksek olan adaya öncelik tanınır. Bunun için her ara sınıf adayı, öğrenci not belgesini Öğrenci Tanıtma Belgesi’ne ekler ve Burs Komisyonuna verir.

Tüm Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Lisansüstü Bursu Başvuru Koşulları
• Üniversiteye bağlı enstitülerde lisansüstü eğitim (tezli yüksek lisans ve doktora) yapan başarılı ve/veya maddî imkânı kısıtlı olan öğrencilere karşılıklı veya karşılıksız burs verilir. Tezli yüksek lisans için öğrencinin lisans mezuniyet notunun en az 3.00/4 veya 75/100; doktora için ise yüksek lisans mezuniyet notunun (lisans öğreniminden sonra doktoraya başlayanlar için lisans mezuniyet notunun) en az 3.00/4 veya 75/100 olması şarttır.
• Adaylar ilgili Enstitülerin Yönetim Kurulları aracılığı ile Burs Komisyonuna önerilir. Burs Komisyonu her adayın durumunu ayrı ayrı belirleyerek liste halinde Vakıf Yönetim Kuruluna sunar. Vakıf Yönetim Kurulu, adaylarla yapacağı mülâkat sonucu bursun karşılıklı mı, karşılıksız mı olacağına karar verir. Tezli Yüksek Lisans ve Doktora ‘ya kabul edilen ancak burs müracaatını yarıyıl tamamladıktan sonra başvuran öğrencilerde, Enstitü yarıyıl not ortalamasına bakılır.

MESS Eğitim Vakfı Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Ayrıca SKV Burslarına Başvuru Tarihinde Adayların;

• Hazırlık, Ön Lisans Ve Lisans Eğitimi Düzeyinde 23;
• Tezli Yüksek Lisans Düzeyinde 26;
• Doktora Düzeyinde 28 Yaşından Büyük Olmamaları Şarttır.
• Askerlik Görevini Uzun Süreli Olarak Yapmış Erkek Adaylara 2 Yaş Daha Eklenebilir.
• Adayların Herhangi Bir Kurum Yada Kuruluştan Karşılıksız Burs Almamaları Gerekmektedir.
• (KYK Bursu, TEV Bursu Vs. Bu Ve Benzeri Karşılıksız Burs Alanlar Başvuruda Bulunamazlar.)

KYK Bursu Alanlara Verilir Mi?
Başka Bir Kurumdan Burs Alanlara Verilmez.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Burs Başvurularının Ekim Ayında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 2 Ekim Tarihinde Başlayıp, 31 Ekim’de Sona Erdi.

Detaylar Ve Başvuru İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.