BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Milli Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları

Milli Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları

Milli Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları

Milli Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır, Geri Ödemesiz MEV Milli Eğitim Vakfı Burs Başvuru Koşulları, Eğitim Yardımı Kimlere Verilecek.

1981 Yılında Kurulan Vakıf Türkiye Sınırları İçindeki Tüm T.C Vatandaşı Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başka Bir Kurumdan Burs Alanlara Eğitim Yardımı Verilmez.

Burs Miktarı Ve Süresi
Eğitim Desteği Yılda 12 Ay Süre İle Verilmektedir. Burs Miktarı Açıklanmamış.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Vakfın İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır. Sonuçlar Seçilen Öğrencilere Kısa Mesaj Yada E-Posta Yolu İle Bildirilir.

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Kimlere Verilir

1. T.C. Vatandaşı Olmak

2. Maddi Desteğe İhtiyacı Olmak

3. Kazanç Getiren Herhangi Bir İşte Çalışmamak

4. Başka Kamu Veya Özel Kurumdan Burs Almamak, (KYK Geri Ödemeli Olan Kredileri, Bu Kapsam Dahilinde Değerlendirilmeyecektir.) (Öğrencilerimiz, Vakfımızdan Burs Almaya Başlandıktan Sonra Da Diğer Resmi Veya Özel Kuruluşlardan Başka Bir Burs Alamayacaktır. Bu Durumun Tespiti Halinde Vakfımızca İlgili Öğrencinin Burs İşlemi İptal Edilir.)

5. Eğitimi Sırasında “Kısa Süreli Uzaklaştırma” Cezasından Daha Ağır Ceza Almamış Olmak

6. Evli Olmamak

7. MEV’den Burs Almaya Devam Eden Kardeşi Olmamak, (MEV’den Burs Almaya Devam Eden Kardeş Yok İse Kardeş Öğrenciler Başvuru Yapabilir Ancak, Puanı Yüksek Olana Burs Verilir.)

8. Lisans Bursu İçin Başvuru Tarihi İtibariyle 25 Yaşından Küçük Olmak

9. Üniversitelerde Ön Lisans-Lisans Öğrenimi Görmek, (Açık Öğretim Fakültelerinde, Yurt Dışındaki Üniversitelerde Ya Da Ekstern Öğrenim Gören Öğrenciler MEV Bursu Almak İçin Müracaat Edemezler. Bu Öğrenciler Müracaat Etseler Dahi Müracaatları Değerlendirmeye Alınmayacaktır.)

Burs Alamayacak Olanlar
Açık Öğretim, Uzaktan Öğrenim Ve Lisansüstü Öğrencilere Verilmez.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Burs Başvurularının Eylül Ayında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 11 Eylül Tarihinde Başlayıp 22 Eylül’de Sona Erdi.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.
Web Sitesi: https://www.mev.org.tr/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.