BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Nevin Halıcı Yemek Kültürü Vakfı Burs Başvuruları

Nevin Halıcı Yemek Kültürü Vakfı Burs Başvuruları

Nevin Halıcı Yemek Kültürü Vakfı Burs Başvuruları

Nevin Halıcı Yemek Kültürü Vakfı Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılır? Başvuru Koşulları Nelerdir? Detaylar İçin Okumaya Devam Ediniz.

Burs Miktarı
Aylık 500 Türk Lirası Olarak Ödenmektedir. Her Ayın 15’inde Ödenir.

2021 Yılında Kurulan Nevin Halıcı Yemek Kültürü Vakfı Türkiye’de Mutfak Kültürü Ve Tarihi, Aşçılık, Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Alanlarındaki Öğrencilere Burs Vermektedir.

Başvurular Nasıl Yapılır
Başvurular Online Form Yolu İle Yapılmaktadır.

Abdi İbrahim Vakfı Lisans Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Kimlere Verilir
Herhangi Bir Üniversitenin “Aşçılık” Programı Veya “Gastronomi Ve Mutfak Sanatları” Bölümünde Kayıtlı Olan Örgün Eğitimdeki Tüm Ön Lisans Ve Lisans Öğrencileri Başvuruda Bulunabilir.

Yüksek Öğrenim Lisans Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Seçim Kriterleri
1. En Az Bir Dönem Eğitimini Başarıyla Tamamlamak Ve Son Transkriptinde, Dörtlük Sistemde En Az 3.20 Not Ortalamasına Sahip Olmak.

2. Eğitim Almış Olduğu Ve / Veya Kendi Hakkında Bilgi Sağlayan En Az İki Kişiden Orijinal Islak İmzalı Referans Mektubu Almak (Öğretim Üyesi, Görevlisi, Elemanı Ve / Veya Öğretmeni, Çalıştığı Kurumdan, Staj Yaptığı İşletmeden, Vb).

3. 30 Yaş Altı Olmak.

4. Niyet Mektubunda Durumunu, Vizyonunu Ve Aktüelliğini Öz Ve Etkileyici Bir Şekilde Dile Getirmek.

Bursun Kapsamı

Aşçılık Ve İlgili Eğitimlerin Günden Güne Gelişmekte Olduğu Ülkemizde, Gençlerimize İyi Eğitim-Öğretim Vererek Yetişmiş İnsan Gücü Kaynağımızı Zenginleştirmek Ve Öncü Türk Aşçılar İle Uzmanlar Yetiştirmek Oldukça Önem Arz Etmektedir. Bu Bilinçle, Gelecek Kuşaklara Yatırım Yapılmakta, Gençlerimizin Öğrenim Hayatları Desteklenmektedir. Bu Doğrultuda Her Yıl Seçilecek Olan Bursiyerlere Dönem Başında Başlayarak, Yıllık Başarı Takibi İle Aylık 500 Türk Lirası Nakit Desteği Sağlanır.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Dönemi Burs Başvurularının Eylül Ayında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 13 Eylül Tarihinde Başlayıp, 29 Eylül’de Sona Erdi.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Web sitesi: https://www.nevinhalicivakfi.org

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.