BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici
MEAV Bursu Başvuruları

MEAV Bursu Başvuruları

Mustafa Enver Adakan Vakfı MEAV Bursu Başvurusu Ne Zaman Yapılacak. Geri Ödemesiz Mustafa Enver Adakan Vakfı Burs Başvuru Koşulları, Eğitim Desteği Kimlere Verilecek.

MEAV Bursu Türkiye İçindeki İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencileri İle Yurt İçi Ve Yurt Dışında Yüksek Öğrenim Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü (Yüksek Lisans, Doktora) Öğrencilerine Karşılıksız Olarak Verilmektedir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Eğitim Yardımı Miktarı Belirtilmemiş. Burslar Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Her Ayın 1 İle 5 Arasında Ödenmektedir.

TAREKSAV Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Vakfın İnternet Sitesinde Üyelik Oluşturduktan Sonra Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

Burs Kazanmış Olan Öğrencilerin Tümü E-Posta Yoluyla Bilgilendirilir Ve Sisteme Yükledikleri Belge Asıllarını Vakıf Merkezi Olan Cemil Topuzlu Caddesi Enver Bey Apartmanı B Blok No: 58/2 Kadıköy-İstanbul Adresine Posta Yoluyla Göndermekle Yükümlüdür.

Burs Kimlere Verilir

• MEAV Türkiye’de İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Yurtiçinde / Yurtdışında Yükseköğretim Kurumlarında Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans Veya Doktora Programlarına Devam Eden Öğrencilere Burs Verir. Burslar Karşılıksızdır.

• MEAV Bursundan Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Öğrenciler Faydalanabilir.

• Bu Şartlarla Birlikte Yükseköğrenim Öğrencilerinin Genel Not Ortalamasının 4 Üzerinden En Az 2,50 (Veya Başka Bir Sistem Uygulanıyor İse Buna Eşdeğer) Olmalıdır. İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencilerinin Not Ortalamasının 100 Üzerinden En Az 60 Olması, Hazırlık Sınıfını Bitiren Öğrencilerin De Başarılı Olarak Bir Üst Sınıfa Geçmeleri Ve Başarılarını Okullarından Alınacak Resmi Belge İle İbraz Etmeleri Gerekir.

• MEAV Tarafından Verilecek Bursların Niteliği, Şartları Ve Miktarı, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri Tarafından Vakfın Eğitim Bursu Ve Ödül Esasları’na Uygun Şekilde Tespit Edilir.

Tüm Burslar İçin Tıklayın.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Başvurularının Eylül Ayında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 4 Eylül Tarihinde Başlayıp, 22 Eylül Tarihinde Sona Erdi.

Online Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.
Web: https://meav.org.tr/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.