BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

HAFEV Burs Başvuruları

HAFEV Burs Başvuruları

HAFEV Burs Başvurusu Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Bursları

Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı HAFEV Burs Başvurusu Ne Zaman Yapılır? Eğitim Yardımı Kimlere Verilir, Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Bursu Başvuru Koşullar Nelerdir.

Vakıf Sedefteki İnciler Ve İz Bırakanlar Burs Programı İle Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Verilir.

Reşha Vakfı Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

Burs Kimlere Verilir

Sedefteki İnciler Burs Programı Koşulları

1. Sadece kız öğrencilere açık bir burstur.

2. Üniversiteye giriş sınavında ilk 100.000 (yüz bin) sıralamasına girmiş olmak

3. Devlet üniversitelerinin veya Vakıf üniversitelerinin % 100 burslu lisans bölümlerine eğitim alıyor olmak,

4. T.C. vatandaşı olmak

5. Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Kontrol Otomasyon Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Yapay Zekâ Mühendisliği bölümlerinden birinde okumak

6. Alt sınıftan birden ( 1 ) fazla dersi olmamak

7. Devam eden öğrenciler için genel not ortalamasının 2.50/70 ve üzeri olması

8. 25 yaşından büyük olmamak

9. 4. sınıf öğrencisi olmamak

Burs Karşılıksız Olarak Verilmektedir. Herhangi Bir Kurumdan, Vakıftan, Dernekten, Şirketten Ve Kyk Bursu Almak Burs Almak Başvuru İçin Engel Teşkil Etmez.

“Sedefteki İnciler” Kapsamında İkinci Aşamada Belirli Mühendislik Bölümlerinde Okuyan Genç Kadınlara Üniversitedeki Öğrenim Süreleri Boyunca Maddi Destek, Alanında Deneyimli Olan Gönüllü Mühendis Kadınlar Tarafından Verilen Mentorlük Desteği Ve Staj Desteği Sağlamaktayız. İlerleyen Yıllarda Mezun Olduklarında İse İş Desteği Sağlamak Adına Gerek Faydasıçok Holding Grup Şirketlerini, Gerekse Sanayi Sektöründeki Köklü Geçmişimizden Gelen Ağımızı Kullanarak Desteklemeyi Planlamaktayız. Amacımız Donanımlı Kadın Mühendislerin Yetişmesine Yardımcı Olmak Ve Ülkemizin Kalkınmasına Katkıda Bulunmaktır.

İz Bırakanlar Burs Programı Koşulları

Burs Karşılıksız Olarak Verilmektedir. Herhangi Bir Kurumdan, Vakıftan, Dernekten, Şirketten Ve Kyk Bursu Almak Burs Almak Başvuru İçin Engel Teşkil Etmez.

Tüm Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Burs Koşulları
1. Devlet üniversitelerinin veya Vakıf üniversitelerinin %100 burslu lisans bölümlerinde eğitim alıyor olmak,

2. T.C. Vatandaşı Olmak,

3. Alt sınıftan birden ( 1 ) fazla dersi olmamak,

4. Devam eden öğrenciler için genel not ortalamasının 2.50/70 ve üzeri olması,

5. 25 yaşından büyük olmamak

İz Bırakanlar Programı; Üniversitelerin Farklı Bölümlerinde Okuyan Kız-Erkek Öğrencileri Maddi Anlamda Desteklemek Amacıyla Ortaya Çıkan Bir Projedir.

Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı, Eğitim Alanında Faaliyet Göstermek Amacıyla 2016 Yılında, Ülkemiz Ve Dünya İçin Yetkin, Üretken, Girişken Ve Faydalı Gençlerin Topluma Ve İş Hayatına Kazandırılmasını Görev Belirleyerek Kurulmuştur. Yaşadığımız Toplumun Gelişimi İçin Eğitimin Vazgeçilmez Olduğu Bilinciyle Hareket Ediyoruz. Fark Yaratan, Ülkemize Ve Dünyaya Değer Katan Gençlerin Yetişmesine Destek Olarak Değişime Katkı Sağlamak Amacındayız.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Başvuruların Ağustos Ayında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 1 Ağustos İle 20 Ağustos Tarihleri Arasında Yapıldı.

Burs Başvurusu  İçin Tıklayın.

Yorumlar

  1. Ahmet Erdoğan dedi ki:

    Ben ek tercihle üniversite kazandım Hatay’ın Antakya ilçesinde yaşıyorudum evim yıkıldı nasıl burs yardımı almam gerekiyor yardımcı olur musunuz

    1. Hafev bursu başvuru süresi sona erdi. başvurusu açık burslara bakınız.
      https://ogrencimerkezi.org/burs-basvurulari/aktif-burslar/