BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Tekfen Vakfı Burs Başvuruları

Tekfen Vakfı Burs Başvuruları

Tekfen Vakfı Burs Başvurusu

Tekfen Holding Tekfen Vakfı Burs Başvurusu Ne Zaman Yapılır? Karşılıksız Tekfen Bursu Miktarı Ve Süresi, Eğitim Desteği Başvuru Koşulları Nelerdir.

Vakıf Yeni Dönemde 600 Öğrenciye Burs Verecek.
Yüksek Öğrenim Bursu Ayda 3.500 TL, Yılda 28 Bin TL
Lise Bursu Ayda 1.600 TL, Yılda 12.800 TL Olarak Ödenecek.

Tekfen Eğitim, Sağlık, Kültür, Sanat Ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı Tekfen Holding Tarafından 1999 Yılında Kurulmuştur. Vakıf 2023-2024 Eğitim Öğretim Döneminde İhtiyaç Sahibi 600 Başarılı Öğrenciye Karşılıksız Burs Veriyor. Vakıf Ortaöğretim (Lise) Yüksek Öğrenim Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Eğitim Desteği Vermektedir.

Tekfen Vakfı Bursları Kamuya Açık Burs Fonu Ve Velisi Tekfen Çalışanı Olan Öğrencilere Yönelik Olarak İki Kategoride Verilmektedir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Ortaöğretim (Lise) Bursu: Aylık 1.600 Türk Lirası. Yılda 7 Ay (Kasım 2 Aylık 3.200 TL Ödenecek, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan Ve Mayıs Aylarında Ödenir) Toplam: 12.800 TL
Yüksek Öğrenim Üniversite Bursu: Aylık 3.500 Türk Lirası. Yılda 7 Ay (Kasım Ayında 2 Aylık 7 Bin TL, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan Ve Mayıs Aylarında Ödenir) Toplam: 28 Bin TL

Güriş İnşaat Yamantürk Vakfı Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Yapılmaktadır.

Burs Kimlere Verilir

Kamuya Açık Burs Fonu Başvuru Koşulları

A) Tekfen Vakfı Bursu’ndan, Türkiye Cumhuriyeti Sınırları İçerisindeki Okullarda Okuyan T.C. Vatandaşı Olan Öğrenciler Faydalanabilirler.

B) Tekfen Vakfı’nda Burs Alan Bir Öğrenci, Okulundan, Resmi (Bursiyer Kredi Yurtlar Kurumu’nun Geri Ödemeli Kredisinden Faydalanabilir, Bursundan Faydalanamazlar), Özel Kurum, Kuruluş Ya da STK’dan Burs Alamaz.

C) Tekfen Vakfı, Kamuya Açık Burs Ve Tekfen Grup Şirketleri Çalışanlarının Çocuklarına Ya Da Bakmakla Yükümlü Oldukları Kardeşlerine (Tekfen Mensubu Olarak İfade Edilir) Olmak Üzere, 2 Kategoride Burs Tahsis Eder.

D) Tüm Başvurular www.Tekfenburs.Org Adresi Üzerinden, Aynı Web Sitesinde Duyurusu Yapılan Tarihlerde, Sadece Online Olarak Yapılır.

E) Burs Tahsisinde;
A. Başvuru Sahibinin Ailesinde En Yüksek Gelir Sahibi Kişinin Aylık Brüt Gelirinin Maaş Ve İkramiye Dahil (Fazla Mesai Ve Prim Hariç) 24.134 TL Ve Altında Olması Şartı Aranır.
B. Aile Gelir Kriterine Uyan Öğrencinin Başvurusu, Türkiye Genelinde YÖK Sınav Sıralaması Ya Da Mezuniyet Notuna Göre Değerlendirmeye Alınır.

F) Başvurular Bir Yazılım Aracılığıyla Değerlendirilerek Sıralama Yapıldıktan Sonra Bursiyer Adayları İle Burs Komitesi Üyeleri Yüz Yüze Mülakat Gerçekleştirir. Görüşme Sonucuna Bağlı Olarak Burs Komitesi’nin Burs Başvurusunu Reddetme Hakkı Saklıdır. Reddedilen Adayların Yerine Yedek Listedeki Aynı Bölüm Kontenjanı Dahilinde Değerlendirmeye Alınabilecek Olan Bir Sonraki Uygun Aday İle Görüşülür.

G) Tekfen Vakfı, Üniversite Çağındaki Bursiyerlerine Talep Ettikleri Takdirde, Tekfen Grup Şirketleri’nin Belirlediği Başvuru Kriterleri Çerçevesinde Staj Yapma Konusunda Öncelik Sağlar. Tekfen Vakfı, Ayrıca Uygun Göreceği Bursiyerlerin Staj Yapması Hususunda Kendilerine Doğrudan Çağrıda Bulunabilir.

H) Burs İçin Başvuru Zamanı Genelde Eylül-Ekim Aylarıdır. Başvuru Dönemi, Eğitim Kurumlarının Sınav Sonuçlarını Açıklama Ve Okulların Açılış Zamanlarına Göre Değişebilir.

İ) Tekfen Vakfı Burs Komitesi, Gerek Gördüğü Hallerde Bursiyer Tarafından Verilen Bildirimi Ve Diğer Bilgileri İnceleyebilir, Öğrenim Kurumundan Bilgi İsteyebilir. Verilen Bilgilerin Yanlış Olduğu Saptanırsa Verilmekte Olan Burs Kesilir. Bu Durumda, Öğrenci Bursun Kesim Tarihine Kadar Ödenen Burs Tutarını Yasal Faizi İle Birlikte Tekfen Vakfı’na Geri Ödemekle Yükümlüdür.

J) Yapılan Başvurular Burs Komitesi Tarafından Değerlendirildikten Sonra Bursa Hak Kazanan Öğrenciler Yönetim Kurulu Kararıyla Tespit Edilir. Yönetim Kurulu’nca Belirlenen Tekfen Vakfı Öğrenim Bursu Sözleşmesi Öğrenci Ve Şayet Öğrenci Reşit Değilse Velisi Tarafından İmzalanır.

K) Ödemeler, Tekfen Vakfı’nın Belirlediği Ödeme Planına Uygun Olarak, Bursiyerin Veya Öğrenci Reşit Değilse Velisinin Adına Açılan Bir Banka Hesabına Burs Aldığı Eğitim Yılının Kasım-Mayıs Ayları Arasında, 7 Ay Boyunca Hesaba Yatırılır.

Kamuya Açık Burs

A) Tekfen Vakfı’nın Kamuya Açık Burs Fonu, Sadece Üniversitelerin Lisans Programlarını Kapsar. Kamuya Açık Burs Fonunda Bölüm Kıstası Bulunmamaktadır.

B) Üniversite Bursu Tahsisinde:

A) Ailede En Fazla Kazanan Kişinin Aylık Brüt Gelirinin Maaş Ve İkramiye Dahil (Fazla Mesai Ve Prim Hariç) 24.134 TL Ve Altında Olduğuna Dair Belge,

B) Yeni Kazananlar İçin AYT Türkiye Sıralaması, Ara Sınıfta Okuyan Öğrencilerin Başvurmaları Halinde, Bir Önceki Eğitim Dönemindeki 2 Dönem Not Ortalamasının 4 Üzerinden 2,50 Olması Ve Öğrencilerin Hiçbir Dersten Kalmamış Olmaları Gerekmektedir.

C) Konservatuvar Müzik Öğrencileri İçin En Fazla 5 Kişilik Bir Kontenjan Ayrılmıştır. Başvurular, Müzik Dünyasında Referans Kabul Edilecek Akademisyen Ya Da Sanatçıların Tavsiyeleri Üzerine Alınıp, Tekfen Vakfı Yönetim Kurulu Onayına Sunulur.

Tekfen Mensupları İçin Ortaöğretim Bursu

a) Tekfen Vakfı, Ortaöğretim Seviyesinde;
• Sınavla Giriş Yapılan Özel, Fen Ve Anadolu Liseleri İle Anadolu Meslek Liseleri’ne,
• Sınırlı Sayıda Sınavsız Girilen Düz Meslek Liselerine Burs Tahsis Eder.
b) Liselere 50, Anadolu Meslek Liselerine 50 Olmak Üzere, 100 Burs Kontenjan Ayrılmıştır.

Tekfen Mensupları İçin Yükseköğretim Bursu

Tekfen Vakfı, Yükseköğretim Seviyesinde, 2 Senelik Meslek Yüksek Okulları Ve Üniversitelerin 4-6 Senelik Lisans Programlarına Burs Verir.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Dönemi Burs Başvurularının Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 27 Eylül Tarihinde Başlayıp, 6 Ekim’de Sona Erdi.

Web Sitesi İçin Tıklayın.
Başvuru İççin Tıklayın.

Yorumlar

  1. Ayşe dedi ki:

    3 tane kızım var 2 si lise okuyor maddi olarak zor durumdayım çalıştığım için yardım alamıyorum ama yetmiyor çocuklara