BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Özel Gülsüm Güral Müzesi Liselerarası Resim Yarışması

Özel Gülsüm Güral Müzesi Liselerarası Resim Yarışması

Özel Gülsüm Güral Müzesi Liselerarası Resim Yarışması

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Nafi Güral Eğitim Vakfı Özel Gülsüm Güral Müzesi Liselerarası Resim Yarışması Düzenliyor. Başvurular Elden Yada Posta Yolu İle Yapılacak.

Yarışma Teması
Sürdürülebilir Ekosistem

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 4.000 Türk Lirası
Jüri Özel Ödülü 3.000 Türk Lirası
Birinci Olan Öğrencinin Okuluna 10.000 Türk Lirası Destek Ödülü Verilecek.

Yarışmayı Düzenleyen Kurumlar
Nafi Güral Eğitim Vakfı ve Kütahya İl Millî Eğitim Müdürlüğü

Konu
Sürdürülebilir Ekosistem isimli yarışmayı genç neslin yaratıcı bakış açılarını ortaya çıkarmak ve onlara sanatsal yeni vizyonlar kazandırabilmek adına NGEV Nafi Güral Eğitim Vakfı ve Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile tüm liseler arasında bir resim yarışması olarak düzenlenmektedir.

Amaç
Bu yarışma; sürdürülebilir ekosistemlerin önemini vurgulamak, çevresel farkındalığı artırmak ve doğanın korunmasına yönelik adımların teşvik edilmesini sağlamak amacıyla düzenlenmektedir. Katılımcıların ekosistemlerin sürdürülebilirliğine dikkat çeken, doğal güzellikleri ve çevresel sorunları yansıtan resimler yapmaları beklenmektedir.

Hedef Kitle
Yarışmanın hedef kitlesi Kütahya ili ve ilçelerindeki resmî / özel eğitim öğretim kurumlarında öğrenim gören lise öğrencileridir.

Yarışmaya Katılacak Eserde Aranan Şartlar
1. Yarışmaya katılacak öğrencinin Kütahya il genelindeki bir ortaöğretim kurumunun öğrencisi olması gerekir.

2. Öğrenciler yarışmaya yalnızca 1 (bir) eser ile katılabileceklerdir.

3. Katılımcılar yarışmaya bir danışman öğretmenle hazırlanacak ve yarışma başvuru formuna danışman öğretmen bilgileri yazılacaktır.

4. Eserler, 35×50 cm boyutunda resim kağıdı, tuval, duralit vb. tarzı bir yüzey üzerine, suluboya, guaj, pastel boya, kuru boya, akrilik, yağlı boya veya kolaj teknikleri kullanarak yapılacaktır. Sadece karakalem tekniğiyle yapılan eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir.

5. Yarışmaya gönderilen eserler özgün olmalıdır. Eserlerin alıntı ve/veya kopya olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar eser sahibine aittir.

6. Üzerinde isim ve işaret olan ve yarışma şartlarına uymayan çalışmalar değerlendirme dışı tutulacaktır.

7. Katılımcının, şartnamedeki başvuru formunu okunaklı bir yazıyla doldurarak eserin arka sol alt köşesine yapıştırması gerekmektedir.

8. Eserler zarar görmeyecek bir şekilde, Kütahya İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimine elden ya da posta yolu ile gönderilecektir.

9. Gönderim ücreti katılımcıya aittir.

10. Eserlerin taşınması esnasında doğabilecek zararlardan kurumumuz sorumlu değildir.

11. Ödül töreni 21 Mayıs Salı günü saat 10.00’da İl Millî Eğitim Müdürlüğü Beylerbeyi Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

12. Dereceye giren eserler 22 Mayıs 2024 tarihinden itibaren 30 gün süreyle Özel Gülsüm Güral Müzesi’ne sergilenecektir.

13. Bu yarışmaya katılanlar yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar. Uygulama esaslarında yer almayan konulara dair takdir yetkisi Kütahya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Nafi Güral Eğitim Vakfı’na aittir.

Süresi
16 Nisan – 13 Mayıs 2024
Sonuçların İlanı: Yarışma sonuçları https://kutahya.meb.gov.tr/ adresinde ilan edilecektir.

Diğer Hususlar
a) Başvuru yapılan eserin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Milli Eğitim Temel Kanunu ile Türk Milli Eğitiminin Genel Amaçlarına uygun olarak ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
b) Yarışmaya katılacak öğrencilerin eklerde yer alan “EK-1 Bilgilendirme Metni”, “EK-2 Katılım Formu”, “EK-3 Veli İzin Belgesi” ve “EK-4 Telif Hakları Taahhütnamesi” velisi tarafından imzalanacaktır.

Değerlendirme Kriterleri Ve Puanlama
Konuyu İfade Edebilme: 25 Puan
Kompozisyon: 25 Puan
Teknik: 25 Puan
Özgünlük: 25 Puan
Toplam: 100 Puan

Yarışma Takvimi
Şartnamenin Okullara Gönderilmesi: 16 Nisan 2024
Öğrenci Eserlerinin İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimine Gönderilmesi: 13 Mayıs 2024
Jüri Değerlendirmesi: 15 Mayıs 2024
Sonuçların İlanı: (https://kutahya.meb.gov.tr/) 16 Mayıs 2024 Ödül Töreni: 21 Mayıs 2024

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.