BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2024

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması Türkiye Geneli 7 Yaş Altı, 8-11 Yaş Ve 12-15 Yaş Arası Öğrencilere Yönelik Olarak Düzenlenen Yarışmanın Başvurusu Posta / Kargo Yolu İle Yada Bizzat Yapılabilir.

Yarışma Hakkında
Dünyanın dört bir yanındaki çocuklar dünyanın en büyük resim yarışmalarından biri için bir araya geliyor. Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’yla özgürce çizdikleri resimleri jürinin değerlendirmesine sunan çocuklar kazanan olmak için yarışıyor. Çocuklar önce ülke içerisinde kendi yaş grubu kategorisinde yer alan diğer resimlerle yarışıyor. Tüm resimler Toyota Türkiye sorumluluğunda belirlenen ve konunun uzmanlarından oluşan jüri tarafından orijinallik ve yaratıcılık bakış açısıyla objektif olarak değerlendiriliyor. Değerlendirme sonucunda her kategoriden ilk 3’e girmeyi başaran resimler Toyota Türkiye tarafından ödüllendiriliyor. Eşsiz hayal güçleri ile hayallerindeki arabayı resmeden çocuklar geleceğe yön veriyor hatta onu değiştiriyor. Geleceğin dünyası Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’yla çiziliyor.

Düzenleyen Kurum: Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş
Yarışma Kapsamı: Ülke Geneli
Yarışmanın Türü: Resim Yarışması
Kimler Başvuru Yapabilir: 7 Yaş Altı, 8-11 Yaş Ve 12-15 Yaş Çocukar
Başvuru Nasıl Yapılır: Elden Yada Posta Yolu İle

Yarışma Adı
Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

Yarışmanın Konusu
Hayalimdeki Araba

Yarışmanın Türü
Resim Yarışması

Yarışmanın Amacı
Çocukların hayal dünyalarını öğrenmek ve hayallerindeki arabaları keşfetmek

Hedef Kitle
Türkiye genelinde Resmi ve Özel okul öğrencilerine yönelik (7 yaş ve altı, 8-11 ve 12-15 yaş gruplarındaki öğrenciler ile, Milli Eğitim Bakanlığı ile tanımı yapılmış dil ve konuşma güçlüğü, zihinsel, fiziksel, duyusal, sosyal, duygusal ve davranış problemlerine sahip,engelli, Özel Eğitim kategorisindeki 7-15 yaş arası öğrenciler)

Yarışma Ödülleri
Yarışma Sonucunda Her Kategoride İlk 3 Dereceye Giren Adaylara Verilecek Ödüller Aşağıdaki Gibidir:

7 Yaş Ve Altı Ödülleri
Birincilik Ödülü Çocuk Dağ Bisikleti
İkincilik Ödülü Longboard Kask ve Destek Seti
Üçüncülük Ödülü Çocuk Fitness Pateni, Kask ve Destek seti

8-11 Yaş Ödülleri
Birincilik Ödülü Elektrikli Scooter, Kask ve Destek Seti
İkincilik Ödülü Dağ Bisikleti
Üçüncülük Ödülü Elektrikli Kaykay, Kask Ve Destek Seti

12-15 Yaş Ödülleri
Birincilik Ödülü Elektrikli Katlanabilir Bisiklet
İkincilik Ödülü Elektrikli Scooter, Kask Ve Destek Seti
Üçüncülük Ödülü Dağ Bisikleti

Özel Eğitim Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 15.000 Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 12.000 Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 10.000 Türk Lirası Değerinde Teknosa Hediye Çeki

Yarışmaya Katılım Koşulları

• Katılım/giriş ücreti yoktur. Herhangi bir satın alma/ücretli kayıt olma işlemi gerekmemektedir.

• Katılımlar aşağıdaki şartlara uygunluk göstermeli ve çocuk katılımcıya ait (bundan sonra Aday diye anılacaktır) orijinal resim çalışması ile yapılmalıdır : (a) Adayın yaşı katılım formunda belirtilen kategori içerisinde yer almalıdır ve (b) Aday, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yasal olarak ikamet ediyor olmalıdır.

• Adaylar, daha önce yayınlanmış, başka yarışmalara gönderilmiş, başka yarışmalarda dereceye girmiş ve üçüncü şahısların haklarını ihlal eden eserlerle yarışmaya katılamaz. Bu nitelikteki ve yarışmanın temasına uygun olmayan eserler değerlendirmeye alınmaz. Böyle bir eserin yarışmaya katılımının tespit edilmesi durumunda ise aday yarışmadan diskalifiye edilir.

• Adayın ve ebeveyn(ler)inin veya yasal temsilcisinin bu eserle daha önce başka yarışmalara katılmadığını ve eserin üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini doğrulaması gerekmektedir. Aksi durumda doğacak her türlü hukuki ve cezai sorumluluktan ebeveyn(ler) ve/veya yasal temsilci sorumludur.

• Bir aday yarışmaya istediği kadar eserle katılım gösterebilir; ancak her bir başvuru Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’ ye (bundan sonra ‘Toyota Türkiye’ olarak anılacaktır) ayrı bir zarfla ve formla gönderilmelidir. Ödüller her bir Aday için birer taneyle sınırlıdır.

• Yarışmaya katılacak eserlerin A3 kağıt boyutunda veya tabloid boyutta olması tavsiye edilir. A4 boyutundaki çalışmalar da kabul edilecektir.

• Her türlü kağıt cinsine müsaade edilmektedir ve istenilen resim malzemesi (karakalem, sulu boya, renkli kalemler, pastel boya, vs. de dahil olmak üzere bütün boyalar) kullanılabilir.

• 400 mm x 550 mm boyutundan büyük, 5 mm’den kalın ve A4 boyutundan küçük çalışmalar (Ör: A5 gibi kağıt boyutlarına çizilen eserler) değerlendirilmeyecektir.

• Paspartu kullanılmaması önemle tavsiye edilir.

• Eserlerin el çizimi ve bir arka plana sahip olması esastır. Eserler dijital olarak yaratılmış olmamalıdır. Bilgisayar kullanılarak oluşturulan çalışmalar değerlendirilmeyecektir.

• Eserler, kolaj, yırtma-yapıştırma, ayrı resimleri birleştirme, hazır malzeme/obje yapıştırma (asamblaj) türü çalışmalar olmamalıdır”.

• Eserinin aday dışında biri tarafından çizildiği anlaşılırsa değerlendirme dışı kalacaktır.

• Eser bir çizgi film, anime karakteri içermemeli, ünlü bir resim çalışmasının taklidi olmamalı veya bir marka veya marka ibaresi taşıyan görsel/logo taşımamalıdır.

• Eser, ırkçı ifade, nefret söylemi, ayırımcılık, kişilik haklarına saldırı taşımamalı, bir etnik kimliği veya zümreyi aşağılayıcı eylemleri tasvir etmemelidir.

• Başvuru formunun doldurulduğu tarihte 16 yaşından gün almış adaylar değerlendirmeye tabi tutulmazlar.

• Doğru yaş kategorisinde yarışmaya katılmak için; https://hesaplamauzmani.com/yas-hesaplama.html adresinden adaylar yaşını tam olarak öğrenebilir.

• Başvuru formunda beyan edilen doğum yılı bilgisi ve kategori bilgisinin farklı olduğunun tespiti halinde adayların başvuruları değerlendirmeye tabi tutulmazlar.

• Her bir başvuru için Toyota resmi web sitesinden indirilmiş olan katılım formu eksiksiz doldurulmalı ve eserle birlikte (ya eserin arkasına bant ile yapıştırılarak ya da esere ataç ile iliştirilerek) teslim edilmelidir. Katılım formu esere kimyasal yapıştırıcılar (ör:UHU) ile iliştirilmemeli veya zımbalanmamalıdır.

• Okullardan yapılan toplu gönderimlerde, Toyota Türkiye tarafından belirlenen, Toyota resmi web sitesindeki katılım formu haricinde okul özelinde hazırlanan ve doldurulan farklı formlar, öğrenci isim listeleri hazırlanarak gönderilen, eksik bilgi içeren, imzasız, eserler değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

• Katılım formu yarışmanın resmi web sitesinden (https://hayalimdekiaraba.toyota.com.tr/) indirilebilir.

• Katılım formunda doldurulması gereken bilgiler aşağıda belirtilmiştir. Katılım formunun 11. Maddesi aday ile birlikte adayın katılım onayı için ebeveynlerinin ya da yasal temsilcisinin imzalarını gerektirmektedir. Öğretmenlerin imzası geçersizdir.

1. Yaş kategorisi,
2. Eserin başlığı,
3. Adayın çizdiği “Hayalimdeki Araba” Fikri,
4. Adayın adı,
5. Adayın yaşı ve doğum yılı,
6. Adayın cinsiyeti,
7. Adayın ebeveyn(lerin)in veya yasal temsilcisinin adı,
8. Adayın okul bilgileri,
9. Kişinin açık rızası olmak kaydıyla Telefon numarası (cep ve sabit),
10. Kişinin açık rızası olmak kaydıyla ebeveyn E-posta adresi (eğer varsa),
11. Adayın ve ebeveyn(lerin)in veya yasal temsilcisinin katılım onayını gösteren imzaları.

• Her iki ebeveynin de ebeveynlik haklarına sahip olması durumunda her ikisinin de imzası gereklidir. Ebeveynlerin katılım formunu imzalayamadığı durumlarda yasal temsilcinin imzalaması gerekmektedir. (Önemli not: Öğretmen imzası geçerli değildir, formları öğretmenlerin imzalamaması önemle tavsiye edilir.)

• Başvuru yapan aday ve adayın ebeveyn(ler)i veya yasal temsilcisi, şartname koşullarına bağlı kalacaklarını ve Toyota tarafından belirlenmiş olan jürinin kararına itiraz etmeyeceklerini ya da buna karşı her hangi bir yasal, hukuki girişim ya da eylemde bulunmayacaklarını peşinen kabul ve taahhüt ederler.

• Toyota Türkiye Türkiye Yarışması değerlendirme ve sonuçlarına ilişkin yapılacak sorgulama taleplerini kabul etmez.

• Aday eserlerin telif hakkı eser sahibine aittir. Eser sahiplerinden izin alınmadan basım, yayım ve paylaşımı yapılmayacaktır.

• Yasalar tarafından engellenmediği sürece Toyota Türkiye ve iş ortakları, ticari veya ticari olmayan amaçlar doğrultusunda adayın da iznini alarak, kimliğini açıklama veya herhangi bir şekilde tazminat ödeme zorunluluğu olmadan, eseri herhangi bir medya içeriğinde ilan etme, kullanma, uyarlama, düzenleme ve revize etme hakkına sahip olacaklardır.

• Adaylar ve ebeveyn(ler)i veya yasal temsilcisi yarışmaya katıldıkları eserleri geri alma/iade talebinde bulunmayacaklarını peşinen kabul ederler.

• Yasalar tarafından engellenmediği sürece Toyota Türkiye ve iş ortakları, ticari veya ticari olmayan amaçlar doğrultusunda adayın da iznini alarak, kimliğini açıklama veya herhangi bir şekilde tazminat ödeme zorunluluğu olmadan, eseri herhangi bir medya içeriğinde ilan etme, kullanma, uyarlama, düzenleme ve revize etme hakkına sahip olacaklardır.

• Kaynaklanacak uyuşmazlıklarda İstanbul Anadolu Mahkeme ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

Katılım Ve Son Katılım Tarihi
Katılımlar aşağıdaki belirtilen yöntemlerden biriyle ve 03 Haziran 2024 tarihine kadar yapılmalıdır:

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nı aşağıda belirtilen adresteki merkezi idare ofisine posta yoluyla:
Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Cumhuriyet Mah. E-5 Yanyol No: 5 Yakacık 34876 Kartal-İstanbul

Değerlendirme
• Sadece katılım koşullarına uygunluk gösteren başvurular yarışmada değerlendirmeye alınırlar.
• Yarışmaya başvuran eserler, Toyota Türkiye sorumluluğunda belirlenen konu uzmanları değerlendirme kurulu tarafından prensip olarak orijinallik, yaratıcılık, kompozisyon ve teknik kullanım bakış açısıyla objektif olarak değerlendirilecektir.
• Aşağıda belirtilen Değerlendirme Kurulu üyeleri aynı zamanda Jüri (Seçici Kurul) olarak görev yapacaktır.
• Jüri kararları kesindir.

Kazananların Açıklanması
1. Türkiye Yarışması kazananları 14 Haziran 2024 tarihinde açıklanacaktır.

2. Ödülün sahibi, ebeveyn(ler)i veya yasal temsilcisi değil kazananın kendisi olması esastır.

3. Yarışma sonuçları yarışmanın resmi web sitesinde https://hayalimdekiaraba.toyota.com.tr/ yayınlanacaktır. Yarışma’nın kazananları Toyota Türkiye tarafından ayrıca bilgilendirilecektir.

4. Ödül bilgilendirmesi veya ödülün kendisinin kazanana ulaşmaması veya iadesi durumunda, ödülden feragat edinilmiş kabul edilerek ikinciye devredilecektir.

5. Kazanan, herhangi bir katılım koşulunu ihlal etmesi durumunda diskalifiye edilir ve kazandığı ödülden feragat etmiş kabul edilir.

6. Toyota Türkiye tarafından onaylanmadığı sürece ödüller üçüncü şahıslara transfer edilemez ya da satılamaz.

7. Kazananlar, herhangi bir sebeple, Toyota Türkiye tarafından verilen ödülün nakit dengini talep etme hakkına sahip değillerdir.

8. Türkiye Yarışması sonuçlarına ilişkin yapılacak sorgulama taleplerini Toyota Türkiye kabul etmez.

Önemli Not: Özel Eğitim kategorisi sadece Türkiye özelinde, ulusal yarışma olarak düzenlenmektedir. TMC (Toyota Motor Corporation) tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası yarışmada ise “Özel Eğitim Kategorisi” bulunmamaktadır.

Yarışma Takvimi Ve Son Katılım Tarihi
Katılımlar aşağıdaki belirtilen yöntemlerden biriyle ve 14 Haziran 2024 tarihine kadar yapılmalıdır:
Yarışma resmi web sitesi: https://hayalimdekiaraba.toyota.com.tr/
Son Başvuru Tarihi: 03 Haziran 2024
Yarışma Sonuçlarının Açıklanması: 14 Haziran 2024

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.