BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Malatya Müftülüğü Ulusal Gazze Direnişine Selam Mektup Yarışması

Malatya Müftülüğü Ulusal Gazze Direnişine Selam Mektup Yarışması

Malatya Müftülüğü Ulusal Gazze Direnişine Selam Mektup Yarışması

Malatya Müftülüğü Ulusal Gazze Direnişine Selam Mektup Yarışması Başvuruları E-Posta İle Alınacak. Ödüllü Yarışmaya Ülke Genelindeki 1 Ocak 1996 Ve Sonrası Doğumlu Tüm Gençler Katılabilecek.

Malatya Müftülüğü “Gençlerden Direniş Yurduna Selam” Mektup Yazma Yarışması

Yarışmanın Amacı
Gençlerimizin son zamanlarda dünyanın gündemine oturan Gazze’deki soykırıma karşı hem İslami ve hem de insani noktada duygu, düşünce ve eylemleri ile mazlumun yanında olmayı, zalime ve yaşanan zulme karşı çıkmayı yazacakları mektup ile ortak bir noktada buluşup bilinçli bir farkındalık oluşturmasına katkı sağlamaktır. “Eli kalem tutan bu davayı yazsın, hitabeti güçlü olan bu davayı konuşsun. Herkes bir şey yapsın ama sakın kimse sessiz kalmasın. Çünkü sessizlik öldürür” şiarıyla bu davayı yazacak kalemleri arıyoruz.

Yarışmanın Konusu
Filistin’de ve hususen Gazze özelinde yaşanan bu insanlık katliamına yönelik İslami ve insani sorumluluğunun gereklilikleri ile duygu ve düşüncelerini kaleme dökerek, zalime ve yaşanan zulme karşı mazlumun yanında durarak yazacakları mektuplarla dünyaya mesajlar vermektir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.500 Türk Lirası
Dördüncü Ve 10. Dahil Arasına Kitap Seti
Ödül Töreninin Yeri Ve Tarihi Müftülüğümüzce Daha Sonra Duyurulacaktır. Ödül Töreninin Gerçekleştirilememesi Halinde Ayrıca Duyuru Yapılacaktır.

Genel Katılım Koşulları

1) Yarışmaya Türkiye’nin her tarafından katılım sağlanabilir.

2) Katılım ücretsizdir ve gönüllülük esasına bağlıdır.

3) Yarışmaya doğum tarihi 1 Ocak 1996 ve sonrası olan gençlerimiz katılabileceklerdir.

4) Katılımcılar yarışmaya sadece bir mektup ile katılabileceklerdir.

5) Mektuplar, bilgisayar ortamında veya okunaklı bir şekilde el yazısıyla yazılabilecektir.

6) Mektuplar en fazla A4 boyutunda 2 sayfayı geçmeyecek şekilde yazılmalıdır.

7) Katılımcılar yazdıkları mektuplarının alt kısmına Adı-Soyadı- Doğum Tarihi – T.C. Kimlik No – Adres – İban No – İletişim numarasını yazarak malatya.yarisma@diyanet.gov.tr adresine gönderecektir.

8) Yazılacak mektupların her yönüyle özgün olması gerekmektedir. Mektuplar daha önce hiçbir mecrada yayınlanmamış olmalıdır. Mektubun tamamı ya da bir bölümü basın-yayın organı veya herhangi bir mecradan kopyalanmış ya da alıntı yapılmış ise mektup değerlendirilmeye alınmayacak ve derece aldı ise iptal edilecektir.

9) Eser içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin kullanımıyla ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir.

Mektupların Değerlendirilmesi

1) Filistin, Kudüs ve Gazze teması dışında yazılmış olan mektuplar değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

2) Mektupları değerlendirmek üzere il müftülüklerinde 5 kişilik bir komisyon oluşturulacaktır.

3) Komisyon Din Hizmetlerinden sorumlu il müftü yardımcısı, şube müdürü, vaiz, eğitim uzmanı ve din hizmetleri uzmanı unvanlarında çalışan üç müftülük personeli ile iki edebiyat öğretmeni veya yazardan oluşturulacaktır.

4) Komisyon 20-29 Şubat 2024 tarihleri arasında toplanacak ve her jüri üyesi her mektup için Şartnamede yer alan değerlendirme formunu dolduracaktır. Her jüri üyesi mektupları değerlendirme işlemini tamamladıktan İcmal tablosu ile 5 üyenin her aday için verdiği puanların aritmetik ortalaması adayın yarışma puanı olacaktır. Dereceye giren ilk 10 (On) yarışmacıya ödüllendirme yapılacaktır.

5) Yazılan mektubun 16 Şubat 2024’ten önce malatya.yarisma@diyanet.gov.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonra gönderilen mektuplar değerlendirmeye alınmayacaktır.

6) Değerlendirmeye alınan mektuplar Müftülüğümüzde muhafaza edilecek, eser sahiplerine iade edilmeyecektir.

7) Malatya Müftülüğü yarışma ile ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Telif Hakları

1) Malatya İl Müftülüğü yarışma için gönderilen tüm mektupları televizyon, sosyal medya, kitap, dergi vb. her türlü alanda kullanım hakkına sahip olacaktır. Yarışmacılar mektuplarının bu ortamlarda yayınlanmasına izin vermiş olarak kabul edilir.

2) Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Eserlerin alıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluk eser sahibine ait olacaktır.

3) Ödül alan katılımcıların beyan ve kabuller dışında hareket ettikleri anlaşılır ise elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Bu durumda diğer yarışmacılar hak sahibi olamayacaklardır.

4) Yarışma sonunda başarılı olan mektuplar, Başkanlığımız başta olmak üzere Malatya İl Müftülüğüne ait web sayfasında ve sosyal medya hesaplarında yayınlanabilecektir. Bu hesaplardan indirilerek başka İnternet sitelerinde veya sosyal medya hesaplarında yayınlanması durumunda mektup sahibi Diyanet İşleri Başkanlığından herhangi bir hak/ücret talebinde bulunmayacaktır.

5) Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası uyuşmazlıklarda Malatya İl Müftüsü ve Müftülük Yarışma Jürisinin kararları geçerli olacaktır.

Yarışma Takvimi
Son Başvuru Tarihi 15 Şubat 2024
Müftülük Jüri Değerlendirmesi 20 Şubat – 29 Şubat 2024

Sonuçların Duyurulması
1. Yarışma sonuçları 5 Mart 2024 tarihinde Malatya İl Müftülüğü web sayfasında ilan edilecektir. Web sayfasından yapılan duyurular mektup yazan yarışmacılar için tebligat sayılacaktır.
2. Malatya Müftülüğü, yarışma takviminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Mektupların Değerlendirme Kriterleri
Yarışmaya katılacak eserler jüri üyeleri tarafından aşağıdaki kriterler doğrultusunda değerlendirmeye alınacaktır.

Değerlendirme Kriterleri Jüri Değerlendirmesi
1) Mektubun özgünlüğü (25 Puan)
2) Mektubun duygu ve düşünceleri yansıtması (25 Puan)
3) Anlatımda akıcılık ve duruluk (25 Puan)
4) Türkçenin etkin ve yazım kurallarının doğru kullanımı (25 Puan)

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.