BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

İmam Hatip Liseleri Arası TİMAV Hikaye Yarışması

İmam Hatip Liseleri Arası TİMAV Hikaye Yarışması

İmam Hatip Liseleri Arası TİMAV Hikaye Yarışması

İmam Hatip Liseleri Arası TİMAV Hikaye Yarışması Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Tarafından Düzenleniyor. Bu Yıl 12. Gerçekleştirilen Geleneksel Hikaye Yazma Yarışması Başvuruları E-Posta Yolu İle Yapılacak.

12. Geleneksel Hikaye Yarışmamız “Serbest” Konulu (Temasız) Olarak Düzenlenecektir. TİMAV Geleneksel Hikaye Yarışması Ödül töreninde her yıl, dereceye giren ilk 8 öğrenci ödüllendirilmekte olup, ilk 25’e giren öğrencilerimizin eserleri ise her yıl düzenli olarak kitaplaştırılmakta; bu kitaplar, ödül töreninde misafirlerimize takdim edilmekte, sonrasında ise tüm İmam Hatip Liselerine ve ilgili kişi ve kurumlara gönderilmektedir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Beş Adet Çeyrek Altın
İkincilik Ödülü Dört Adet Çeyrek Altın
Üçüncülük Ödülü Üç Adet Çeyrek Altın
Mansiyon Ödülü Beş Öğrenciye 1’er Adet Çeyrek Altın

Geleneksel Hikâye Yarışması Şartnamesi
Türkiye İmam-Hatipliler Vakfı (TİMAV), konu seçimi öğrencinin kendi tercihine bırakılan serbest konulu hikâye yarışması ile İmam Hatip Lisesi’nde okuyan öğrencilerimizin ufuklarını geliştirmeyi ve genişletmeyi, kendilerini ifade edebilme ve toplumsal varlıklarını ortaya koyabilme kabiliyetlerini ortaya çıkarabilmeyi ve İmam Hatip öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini geliştirmelerini amaçlamıştır.

Konu
“Serbest” – Öğrencinin kendi isteği ile seçeceği herhangi bir konu.

Katılım Koşulları
Hikâye yarışmasına; Türkiye’deki tüm İmam Hatip Liseleri ile Anadolu İmam Hatip Liseleri’nde 2023-2024 eğitim öğretim yılında öğrenci olarak okuyanlar katılabilecektir. (Hazırlık, 9 10 11 ve 12. sınıflar katılabilirler.) Yarışmaya Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi’nde okuyanlar katılamazlar.

Yarışmaya Katılacak Eserlerde Aranacak Koşullar

• Yarışmaya katılacak olan hikâyelerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.

• Yarışmaya gönderilmeden veya gönderildikten sonra, sonuçlar açıklanmadan veya açıklandıktan sonra herhangi bir mecrada yayınlandığı tespit edilen hikâyeler yarışmadan doğrudan elenmiş olur ve kazanmış olsalar dahi ödülleri verilmez.

• Gönderilecek hikâyeler bilgisayarda Word sayfasına Times New Roman yazı karakteriyle 11 punto büyüklüğünde yazılacak, sayfa numarası verilecek ve en az 1 en fazla 4 sayfa olacaktır. 4 sayfayı aşan hikâyeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Eser sahipleri, açık rıza onayını imzaladıklarında hikâyelerinin, TİMAV tarafından basılı ya da dijital olarak paylaşılıp yayınlanmasını kabul etmiş sayılırlar. Yayımlanan hikâyelere ayrıca telif ücreti ödenmez. Ayrıca Hikâye sahipleri, yarışmaya katılmakla hikâyelerinin yayınlanmasını kabul etmiş sayılırlar.

• Yarışmaya katılan tüm eserlerin telifi Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV)’na ait olur.

• TİMAV uygun bulduğu eserleri kitaplaştırabilir. Kitapta yer alacak hikâyeler için

• Dereceye girmiş veya girmemiş fark etmeksizin ayrıca telif ödenmez.

• Eserin yer aldığı dosyanın sol alt bölümüne; öğrencinin adı soyadı, sınıfı, okulu ve danışman öğretmen ya da veli iletişim numarası belirtilmelidir.

• Hikâye konusu öğrencinin kendi seçimine bırakılmış, serbest olarak belirlenmiştir.

• Yarışmaya katılım gönüllülük esasına göredir ve ücretsizdir.

• Yarışmacılar en fazla bir hikâyeyle katılabilirler.

• Gönderilen yazıların tüm hukuki sorumluluğu eser sahibine aittir.

• Engelli öğrencilerin yarışmaya katılımlarının sağlanması için her tür kolaylaştırıcı önlem TİMAV tarafından alınacaktır. Örneğin görme engelli öğrencilerin Brail alfabesi ile yazdığı öykü ile yarışmaya başvurması durumunda ilgili kuruluş metni latin alfabesi ile düzenleyerek değerlendirmesi için seçici kurula iletilecektir.

• Katılımcılar yarışmaya katıldıkları eserlerin tümüyle kendilerine ait olduklarını kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Ödül kazanan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınacaktır.

• Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve 1739 sayılı Milli, Eğitim Temel Kanunu’na ve temel ahlak ilkelerine uymayan, siyasi amaçlara hizmet eden, reklam unsuru içeren eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışma Takvimi
Hikayeler duyuruların yapıldığı andan itibaren timavyarisma@gmail.com adresine Madde 5’de yer alan “Yarışmaya Katılacak Eserlerde Aranacak Koşullara” göre mail olarak gönderilecektir. Bunun dışında herhangi bir başvuru yapılmasına gerek yoktur.

Katılımcılar hikâyelerini mail olarak gönderdikten belirli bir müddet sonra e-posta adreslerine, hikâyenin değerlendirilmek üzere sisteme yüklendiğine dair bir bilgilendirme mesajı ulaşacaktır.

Başvurular 05 Mayıs 2024 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Sonuçlar 10 Temmuz 2024 tarihinde TİMAV’ın web sitesinde (www.timav.org.tr) ilan edilecektir.

Ödüller 2024-2025 eğitim-öğretim yılı başlangıcında, ilköğretim haftası içinde, TİMAV tarafından belirlenip ilan edilecek olan bir tarihte Konya ili merkezinde Selçuklu Belediyesi Kongre Merkezi’nde yapılacak olan törenle sahiplerini bulacaktır. Dereceye giren öğrenci ve velileri program tarihi ve yeri konusunda bilgilendirilecektir. TİMAV tarih ve yer değişikliği hakkını saklı tutar.

Değerlendirme Kurulu
Yarışma için Değerlendirme Kurulu Türkiye İmam Hatipliler Vakfı Genel Merkezi tarafından görevlendirilecek alanında uzman üyelerden oluşacaktır.

Bilgilenme
Yarışmacılar yarışmaya ait sorularını timavyarisma@gmail.com mail adresine gönderebilirler.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.