BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Nilüfer Belediyesi Mehmet H. Doğan Ödülü

Nilüfer Belediyesi Mehmet H. Doğan Ödülü

Nilüfer Belediyesi Mehmet H. Doğan Ödülü

Nilüfer Belediyesi Mehmet H. Doğan Ödülü Yarışması Başvuruları Elden, Posta Yada Kargo Yolu İle Yapılabilecek.

8. Nilüfer Belediyesi Mehmet H. Doğan Ödülü 2024

Yarışma Şartları

1. Mehmet H. Doğan Ödülü, Nilüfer Belediyesi Şiir Kütüphanesi tarafından Türkçede yayımlanmış şiir eleştirilerinin önemine dikkat çekmek ve Türk şiirine katkı sunmak amacıyla verilir.

2. Ödüller şiir eleştirisi, incelemesi ve araştırmalarına verilir.

3. Ödüller bir takvim yılı içinde (1 Ocak – 31 Aralık) yayımlanmış, Türkçe şiir eleştirisi, inceleme ve araştırma kitapları ve aday olan Türkçe makaleler arasından Seçici Kurul’un seçtiği bir kitaba ve bir makaleye verilir.

4. Mehmet H. Doğan Ödülü bir plaket ve £ 9.000 olarak tespit edilmiştir.

5. Ödüle aday olacak kitaplarla ilgili başvurular yazarları ya da yayınevleri tarafından 29 Ocak 2024’ten başlayarak 1 Mart 2024 akşamına kadar yapılmalıdır.

a.) Ödüle başvuru yapanlar kısa özgeçmiş ve iletişim bilgileri (adres, telefon, e-posta adresi) içeren başvuru formu ile birlikte 9 kopya kitabı elden, posta ya da kargo ile “Nilüfer Belediyesi Şiir Kütüphanesi, Yüzüncüyıl Mahallesi Uğur Mumcu Bulvarı No: 7 Nâzım Hikmet Kültürevi – Giriş Katı Nilüfer Bursa” adresine teslim etmelidir.

6. Ödül Seçici Kurulu, Orhan Alkaya, Metin Celal, Gültekin Emre, Haydar Ergülen, Nilay Özer, Asuman Susam ve Orhan Tekelioğlu olmak üzere yedi kişiden oluşur. Yazman olarak Nilüfer Belediyesi Şiir Kütüphanesi temsilcisi de kurulda yer alır. Yazmanın oy hakkı yoktur. İstifa ya da vefatla boşalan üyeliklere Seçici Kurul önerisi ile Nilüfer Belediyesi yeni üyeleri belirler.

7. Seçici kurul üyeleri, aday olan eserler dışında aynı takvim yılında yayımlanmış eserleri ödüle aday gösterebilir. Aday olması kabul edilen eserler, eser sahibinin onayı alındıktan sonra yazman tarafından Seçici kurul üyelerine ulaştırılır. Seçici Kurul’da yer alanların eserleri ödüle aday olamaz.

8. Seçici Kurul her yıl Nisan ayında toplanır. Seçici Kurul başkanının yönetiminde toplanan Seçici Kurul gizli oylamayla ödülü kazanan eserleri seçer. Oy eşitliği durumunda Seçici Kurul başkanının ikinci oyu belirleyici olur. Seçici Kurul toplantısına katılamayan üyeler, oylarını kapalı zarfta bir yazıyla önceden Seçici Kurul yazmanına gönderirler. Bu oylar, oylamaların tekrarı sırasında değişmez. Ödüller ikiye bölünemez. Seçici Kurul ödül verilmemesi yolunda karar alabilir. Seçici Kurul gerekli görürse Jüri Özel Ödülü verebilir.

9. Ödülü kazanan eser sahibine aynı yıl içinde Nilüfer Belediyesi’nce düzenlenecek bir törenle ödülü ve plaketi verilir.

Türkçe Şiir Eleştirisi, İnceleme Ve Araştırma Çalışmalarının Değerlendirileceği Ödül İçin Eserlerin Son Teslim Tarihi 1 Mart 2024.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.