BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

İlkokul Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Siber Zeka Yarışması

İlkokul Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Siber Zeka Yarışması

İlkokul Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Siber Zeka Yarışması

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi İlkokul Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Siber Zeka Yarışması Düzenliyor. Dördüncüsü Düzenlenen Ödüllü Yarışma İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Kategorilerinde Yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile gerçekleştirilen Siber Zekâ Bilgi Yarışması’nın bu yıl dördüncüsü düzenleniyor.

Yarışma bu yıl da ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde üç ayrı kategoride gerçekleşecek.

Öğrencilerin siber farkındalık bilinçlerinin artırılmasının hedeflendiği yarışmada, en çok doğru cevabı en hızlı veren öğrencilere sürpriz hediyeler verilecek. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri kendi kademeleri için belirlenen tarihlerde siberzeka.cbddo.gov.tr adresindeki başvuru formunu doldurarak kayıt yaptırabilir, e-posta adresine gelen bağlantı ile yarışmaya katılabilirler.

“Siber Güvenlikte Milli Ruh” sloganıyla çıktığımız yolda, gelecekte ulusal siber güvenliğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın bu alanda yeterlilik kazanmasına önem veriyoruz.

Toplumda siber güvenlik bilincine sahip bireylerin sayısını artırmak için eğitim ve farkındalık faaliyetlerinin bir parçası olarak düzenlenen yarışmaların bu konuda önemli bir etkiye sahip olduğunun da farkındayız.

Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Siber Zekâ Bilgi Yarışması ile ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin siber farkındalık bilinçlerini arttırmayı hedefliyoruz.

Öğrencilerimiz grupları için belirlenen tarihte bu sayfadan başvuru formunu doldurarak; siber güvenlik konularını kapsayan Siber Zekâ Testi’ne katılabilirler.

En çok doğru cevabı, en kısa sürede veren öğrencilerimiz Ofisimiz tarafından hazırlanan sürpriz hediyelerin sahibi olacak. Sonuçları, Ofisimizin sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Sınav Takvimi
İlkokul Öğrencileri İçin 27 Aralık 2023
Ortaokul Öğrencileri İçin 28 Aralık 2023
Lise Öğrencileri İçin 29 Aralık 2023

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.