BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Birleşmiş Milletler Gazetecilik Burs Başvurusu

Birleşmiş Milletler Gazetecilik Burs Başvurusu

Birleşmiş Milletler Gazetecilik Burs Başvurusu 2024

Birleşmiş Milletler Gazetecilik Burs Başvurusu Nasıl Yapılacak, Burs Başvuru Koşulları Nelerdir, Kimler Başvuru Yapabilir.

Burs Programına Afrika, Asya, Latin Amerika Ve Karayipler İle Okyanusya’daki Çoğunlukla Gelişmekte Olan Ülkelerde Yaşayan Ve Hali Hazırda Medya Kuruluşlarında Çalışan 25-35 Yaş Arasındaki Gazeteciler Başvurabilecek.

New York, NY. Dag Hammarskjöld Gazeteciler Fonu, 2024 yılı burs programı için profesyonel gazetecilerin başvuruları başladı.

Roman Eğitim Burs Fonu Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Kurumun İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

Bursun Kapsamı
Burs Programı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 79. Oturumunun Açılışında 10 Hafta Boyunca Uluslararası Meseleler Hakkında Haber Yapmak Üzere New York’a Gelmek İsteyen 25-35 Yaş Arası Radyo, Televizyon, Yazılı Basın Ve İnternet Gazetecilerine Açık. Burs Program İle New York’a Seyahat Ve Konaklama İmkanının Yanı Sıra Harcırah Da Sağlanıyor.

Başvuru Koşulları
Burs Programına Afrika, Asya, Latin Amerika Ve Karayipler İle Okyanusya’daki Çoğunlukla Gelişmekte Olan Ülkelerde Yaşayan Ve Hali Hazırda Medya Kuruluşlarında Çalışan Gazeteciler Başvurabiliyor. Başvuru Sahiplerinin Uluslararası Meselelere Ve BM’nin Daha İyi Anlaşılmasını Okuyucu Ve İzleyicilerine Aktarmaya İlgi Ve Bağlılık Göstermeleri Gerekiyor. Program Gazetecilere Temel Beceri Eğitimi Vermeyi Amaçlamıyor; Tüm Bursiyerlerin Medya Profesyoneli Olması Gerekiyor.

Gazeteciler Her Yıl Tüm Başvuruların İncelenmesinin Ardından Seçiliyor Ve Uluslararası Diplomatik Müzakereleri Gözlemlemek Ve Küresel Meselelere Daha Geniş Bir Bakış Açısı Ve Anlayış Kazanmak İçin Eşsiz Bir Fırsat Yakalıyor. Geçmişte Burs Programına Kabul Edilen Gazetecilerin Mesleklerinde Ve Ülkelerinde Önemli Bir Yere Sahip Olduğu Biliniyor.

Burs Başvuruları Hakkında Detaylı Bilgi İçin fellowship2024@unjournalismfellowship.org E-Posta Adresinden Bilgi Alınabilir.

Başvuru Tarihleri
Son Başvuru Tarihi 5 Nisan 2024.

Başvuru Ve Detaylar İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.