BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

İBB Kültür AŞ Modelport Fotoğraf Yarışması

İBB Kültür AŞ Modelport Fotoğraf Yarışması

İBB Kültür AŞ Modelport Fotoğraf Yarışması

İBB Kültür AŞ Modelport Fotoğraf Yarışması Başvuruları Online Olarak Yapılacak. İstanbul Tarihi Yarımada Model Sergisi Ödüllü Fotoğraf Yarışmasına Sadece İstanbul Tarihi Yarımada Sergisi Dahilinde Çekilen Fotoğraflar Değerlendirilmeye Alınacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5.000 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.500 Türk Lirası

Katılım Koşulları ve Yarışma Şartnamesi

Genel Haklar

1. Yarışmacı, “İstanbul Tarihi Yarımada Model Sergisi Fotoğraf Yarışması”’na (bundan böyle “Yarışma” olarak anılacaktır) girerek, 6 (altı) maddeden oluşan bu bağlayıcı koşulları kabul eder.

2. MODELPORT KÜLTÜR EĞT. VE GÖSTERİ HİZM. AŞ (kısaca MODELPORT), “İstanbul Tarihi Yarımada Model Sergisi Fotoğraf Yarışması” adı altında düzenlenen Yarışma’nın tam yürütücüsüdür ve ekipleri tüm işlemleri yürütür.

3. Yarışma sonucunda 3 kişi para ödülü kazanır. Birinciye 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL, üçüncüye 1.500 TL. verilecektir.

4. Yarışmaya Modelport, Miniatürk, Kültür A.Ş. çalışanları veya birinci dereceden yakınları katılamazlar.

5. Yarışma başvuruları sadece www.istanbultarihiyarimadamodelsergisi.com web sitesi üzerinden kabul edilir.

6. Yarışma katılımcıları, yarışma ile ilgili sorularını yarisma@modelport.com adresi aracılığıyla yapmalıdır.

7. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

8. Taraflar, bu şartnamede geçen hakları ve bu şartnameden doğan hak ve yükümlülüklerini gerçek veya tüzel 3. kişilere devredemezler.

9. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Ortaya çıkacak herhangi bir ihlal ve maddi telif cezası durumunda Modelport bu başvurudan sorumlu değildir.

10. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm yarışmacılar, şartnamede belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır.

11. Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası uyuşmazlıklarda Modelport’un kararları geçerlidir.

Katılım Koşulları

1. Yarışma’ya tüm başvurular 15 Mart 2024 tarihinde saat 23:59’a (+3 GMT) kadar www.istanbultarihiyarimadamodelsergisi.com web sitesi aracılığıyla yapılır.

2. Yarışmacılar, Modelport’tan önceden yazılı izin almaksızın, Yarışma’ya dair herhangi bir isim, logo veya diğer fikri mülkleri kullanmamayı veya kamuya Modelport ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamayı kabul ve beyan ederler.

3. Modelport, katılımcının başvuru sırasında bu koşulları okumuş olduğuna dair bütün sorumluluğu katılımcıya ait sayar. Yarışma’ya katılım, bu koşulların kabul edildiği anlamına gelir.

4. Modelport, herhangi bir aşamada ve herhangi bir nedenle, herhangi bir katılımcının diskalifiye edilme hakkını saklı tutar. Bu nedenler, fikri mülkiyet hırsızlığı, kabalık veya kötüye kullanma, dürüst olmayan temsil ve kurallara uyulmamasını içerir; ancak bunlarla sınırlı değildir.

Başvuru Kriterleri
1. Yarışma’ya yapılacak tüm başvurular dijital PNG veya JPEG formatta yüklenmelidir.

2. Fotoğraflar cep telefonuyla çekilmelidir.

3. Yarışmaya en fazla ikişer fotoğraf ile katılabilirsiniz.

4. 18 yaşından küçükler velilerinin ismi ile kayıt olabilirler.

5. Görüntülerin üzerinde yazı olmamalıdır.

6. Kimlik doğrulaması yapılamayan veya kabul edilebilir nitelikte olmayan başvurular, her an Modelport tarafından Yarışma dışı bırakılabilir.

7. Yarışma’ya başvurulan fotoğrafların Yarışma’nın düzenlendiği tarih aralığında çekilmiş olma zorunluluğu yoktur ve geçmişte herhangi bir zamanda çekilmiş olabilirler

Görüntü Manipülasyonu ve Orijinallik Güvencesi

1. Yarışma başvurusuna konu olan görüntülerde; HDR, odak yığma, keskinleştirme, kontrast, tonlama ve çoklu pozlama katmanı içeren dijital dosyalarda görüntü manipülasyonuna izin verilmiştir.

2. Modelport’un manipüle edildiğinden şüphelendiği, sahte veya yukarıdaki kuralları çiğnediği tespit edilen tüm başvurular yarışmadan diskalifiye edilebilir.

3. Tüm başvurularda, özgün fotoğraftan kaynaklanmayan yanlış veya ilgisiz verilerin eklenmesinden kaçınılmalıdır.

Değerlendirme Süreci

1. Başvuruların tamamlanmasının ardından Modelport tarafından oluşturulan bir komite tarafından seçimler gerçekleştirilir. Jüri üyeleri, ön eleme sonucunda finale kalan 10 (on) katılımcı arasından seçim yapar.

2. 10 finalistin dosyaları seçildikten sonra, jüri Yarışma’nın kazanan ismine karar verir. Fotoğraflar güvenli bir şekilde saklanır ve kazanan 1 Nisan 2024 tarihinde açıklanır.

3. Modelport, Yarışma boyunca herhangi bir sebepten dolayı fotoğrafları diskalifiye etme hakkını saklı tutar. Bu durum açık veya uygun olmayan görüntüleri, etik ihlalleri, fikri mülkiyet ihlalini, yanlış format ve katılımcının yarışmaya ilişkin davranışlarını içerir; ancak bunlarla sınırlı değildir.

4. Sonuçlar 1 Nisan 2024 tarihinde www.istanbultarihiyarimadamodelsergisi.com adresinden duyurulacaktır.

Yarışmaya Katılım İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.