BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Yunus Emre Şiirleri Okumaları Afiş Hazırlama Yarışması

Yunus Emre Şiirleri Okumaları Afiş Hazırlama Yarışması

Yunus Emre Şiirleri Okumaları Afiş Hazırlama Yarışması

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dilimizin Zenginlikleri Projesi Yunus Emre Şiirleri Okumaları Afiş Hazırlama Yarışması Düzenliyor.

Konu
Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında ortaokul öğrencileri arasında “Gönül Çalab’ın Tahtı: Açıklamalı Yunus Emre Sözlüğü” içerisinden seçecekleri en az üç kelimenin yer alacağı anlamlı bir cümle ile afiş oluşturulması

Amaç
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilecek olan Dilimizin Zenginlikleri Projesi; okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanıması, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşması, buna bağlı olarak da dili iyi kullanması ve düşünce dünyasını geliştirmelerini amaçlamaktadır.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 1.000 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 750 Türk Lirası Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 500 Türk Lirası Hediye Çeki

Değerlendirme Kriterleri Ve Puanlama
Amaca Uygunluk: 25 Puan
Yaratıcılık: 25 Puan
Görsellerin uyumu: 25 Puan
Özgünlük: 25 Puan

Hedef Kitle
Yarışmanın hedef kitlesi Çankırı ilindeki resmî/özel eğitim öğretim kurumlarında öğrenim gören ortaokul öğrencileridir.

Yarışmaya Katılacak Eserlerde Aranan Şartlar
1. Yarışmaya katılacak öğrencinin Çankırı il genelindeki bir ortaokul kurumunun öğrencisi olması gerekir.

2. Öğrenciler yarışmaya yalnızca 1 (bir) eser (afiş) ile katılabileceklerdir.

3. Afişler, Gönül Çalab’ın Tahtı: Açıklamalı Yunus Emre Sözlüğü içerisinden seçilecek en az 3 (üç)en fazla 12 (on iki) kelimeden oluşmalıdır.

4. Afişler, 35 cm x 50 cm ebadındaki resim kâğıdına ya da özgün olarak dijital ortamda hazırlanmalıdır. Dijital ortamda yapılan tasarımlar için renkli olarak baskı 35 cm x 50 cm boyutunda kâğıda alınmalıdır.

5. Hazırlanacak afişlerin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yayın organında yer almamış olması gerekir.

6. Afişlerin hiçbir bölümünde reklam içerikli veya bir sponsora ait olabilecek logo ve herhangi bir markayı temsil edebilecek görsel veya yazılı içerik kullanılmamalıdır.

Diğer Hususlar
1. Yarışmaya katılan öğrenciler bu şartnameyi kabul etmiş sayılacaklardır.

2. Eserler ekteki formu doldurmak koşuluyla okul idarelerine teslim edilecektir.

3. Okullar kendi öğrencilerinin afişlerini oluşturacakları eser inceleme komisyonunca değerlendirerek seçtikleri birincileri İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştıracaklardır. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, eser inceleme komisyonları tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından ilçe birincisi seçilen eseri İl Millî Eğitim Müdürlüğüne ulaştıracaklardır. İlçelerden ve il merkezinden birinci seçilen eserler, İl Millî Eğitim Müdürlüğünün eser inceleme komisyonu tarafından değerlendirilip dereceye giren öğrenciler belirlenecektir.

4. İlçelerde ilçe birincisi, il merkezinde ise okul birincisi seçilen eserler ve eser sahibinin bilgileri(adı/soyadı/okulu) 03.01.2024 Çarşamba günü saat 12.00’ye kadar DYS üzerinden İl Milli Eğitim Müdürlüğüne resmi yazı ile bildirilecektir. Ayrıca söz konusu eserlerinortaogretim18@meb.gov.tr mail adresine de ulaştırılması gerekmektedir.İlgili tarih ve saatten sonra teslim edilen eserler yarışmaya dâhil edilmeyecektir.

5. Dereceye giren afiş eser sahipleri ödüllendirilecektir.

Yarışma Takvimi
Şartnamenin Okullara Gönderilmesi: 21 Aralık 2023
Öğrenci Eserlerinin Okul İdarelerine Teslim Edilmesi: 29 Aralık 2023
Okul Birincisi Eserlerin Seçilip İlçelerde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, İl Merkezinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Teslim Edilmesi: 3 Ocak 2024
İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine Teslim Edilen Eserler Arasından Birincilerin Seçilmesi: 5 Ocak 2024
İlçe Birincisi Seçilen Eserlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Teslim Edilmesi: 9 Ocak 2024
İlde Dereceye Giren Öğrencilerin Belirlenmesi: 10 Ocak 2024

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.