BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Üniversite Öğrencileri Arası Cumhuriyetin 100 Yılı Afiş Yarışması

Üniversite Öğrencileri Arası Cumhuriyetin 100 Yılı Afiş Yarışması

Üniversite Öğrencileri Arası Cumhuriyetin 100 Yılı Afiş Yarışması

Üniversite Öğrencileri Arası Cumhuriyetin 100 Yılı Afiş Yarışması Hasan Kalyoncu Üniversitesi Tarafından Düzenlenmiştir. Yarışma Başvurusu E-Mail Yolu İle Alınacak. Yarışmaya Ülke Gelini Ve KKTC Üniversitelerindeki Öğrenciler Katılabilecek.

Başvurunun Yapılacağı E-Posta Adresi: ifdekanlik@hku.edu.tr

Yarışmanı Konusu

T.C Hasan Kalyoncu Üniversitesi İletişim Fakültesi Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında “Cumhuriyetimizin 100. Yılı ve Kültürel Miras” konulu Üniversitelerarası bir öğrenci afiş yarışması düzenlemiştir.

Yarışmanın Amaçları

• Türk Milleti’nin 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet ile taçlanan destanımsı tarih mücadelesini ve sahip olduğumuz milli birlik ve beraberlik ruhunun ilelebet devam etmesi arzusunu vurgulamak.

• Kültürel miras bağlamında, milli birlik, beraberlik ruhunun sahip olduğumuz önemli bir kültürel değer olduğu ve cumhuriyetin inşasındaki rolü göz önüne alınarak kültür mirası kavramını vurgulamak.

• Ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarda öğrenim gören üniversite öğrencilerinin özgün tasarımlar üretmesini teşvik etmek.

Katılım Koşulları

1) Afiş yarışma temasına uygun olmalıdır. Olmayan afişler elenecektir.

2) Yarışmaya başvuru ücretsizdir.

3) Afiş, yüksek çözünürlükte 300 DPİ, JPEG, PDF ve çalışma dosyası ile birlikte (Aİ, PSD) hazırlanmış olmalıdır. Tasarımlar, CMYK renk modunda olacaktır.

4) Afişte kullanılacak yazılar Türkçe karakterde olmalı ve okunaklı bir yazı tipi seçilmelidir.

5) Yarışmaya katılım sadece dijital ortamda gerçekleşecektir. Başvuru Formu ve öğrenci belgesi Word veya PDF, Afiş Tasarımları JPEG veya PDF formatında e-posta yolu ile ifdekanlik@hku.edu.tr adresine gönderilerek yapılacaktır.

6) Katılımcılar yarışmaya en fazla 1 adet çalışma ile başvuru yapabilir. Yarışmacı tarafından çalışma adlandırılmalıdır.

7) Çalışmaların ölçüleri dikey ve 50X70 cm ölçülerinde olmalıdır.

8) Yarışmacı, yarışmaya gönderdiği çalışmanın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerin alındığını beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyana aykırı hareket ettikleri belirlenenlerin ödül, unvan ve her türlü kazanımları iptal edilir.

9) Afiş tasarımının içeriğinde kullanılan her türlü materyal / materyallerin bizzat katılımcı tarafından üretilmiş olması veya kullanım haklarının katılımcıda olması gerekmektedir.

10) Afiş tasarımının daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, afişin tamamı ya da bir bölümü kopya edilmemiş, özgün ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir. Bu kurala uymayan afiş tasarımları değerlendirmeye alınmayacaktır.

11) Yarışma tamamlanıp ödül veya sergileme hakkı kazansa dahi yarışmaya gönderilen tasarımlar 9. ve 10.maddelerdeki hükümleri taşımadığı anlaşıldığında, yarışmacı ihraç edilir ve verilen ödül varsa geri alınır. Telif haklarının ihlali nedeniyle doğacak her türlü ve mali sorumluluk yarışmacıya aittir.

12) Afişlerde reklam içerikli veya logo ve herhangi bir markayı temsil eden içerik bulunmamalıdır.

13) Yarışmaya gönderilen eserler Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine aykırı anlam ve kurguda olmamalıdır.

14) Çalışmalar son teslim tarihi olan 22 Ekim 2023 tarihine kadar teslim adreslerine ulaştıkları takdirde yarışmaya dahil edilir. Jürimiz bu tarihten sonra gelen çalışmaları değerlendirmeye almayacaktır.

15) Yarışmaya eser gönderen yarışmacılar, yarışma şartnamesini kabul etmiş ve yarışma kurallarına uymayı taahhüt etmiş sayılırlar. Şartnameye uymayan yarışmacılar yarışma dışı bırakılır.

16) T.C Hasan Kalyoncu Üniversitesi hazırlanan ürün ve hizmetlerden kaynaklanan telif hakkı ihlallerinden sorumlu tutulamaz.

Yarışmada Derece Alanlara Verilecek Ödüller Daha Sonra İlan Edilecektir.

Yarışmanın Takvimi
Son Başvuru Tarihi: 25 Ekim 2023
Jüri Değerlendirmesi: 26 Ekim 2023
Sonuçların Açıklanması: 27 Ekim 2023
Sergilenme Tarihi: 2 Kasım 2023

Yarışma Detayları Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.