BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Uluslararası Nurten Aksugür EİKİ Öğrenci Yarışması

Uluslararası Nurten Aksugür EİKİ Öğrenci Yarışması

Uluslararası Nurten Aksugür EİKİ Öğrenci Yarışması

Doğu Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Uluslararası Nurten Aksugür EİKİ Öğrenci Yarışması Düzenliyor. Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi (EİKİ) Öğrenci Yarışmasına İç Mimarlık, İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğrencileri İle Mezunları Katılabilir.

5. Uluslararası Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi Öğrenci Yarışması

Düzenleyen Kurum: Doğu Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü
Yarışma Kapsamı: Uluslararası
Yarışmanın Türü: Öğrenci Yarışması
Kimler Başvuru Yapabilir: İç Mimarlık / İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Bölümlerinde Lisans Programlarında Verilen Zaman Diliminde Öğrenim Gören Tüm Öğrenciler Ve Mezunlar (Şahsen Ya Da Grup Olarak) Bu Yarışmaya Tasarım Stüdyosu Veya Diğer Tasarımla İlişkin Derslerde Ürettikleri Projeleri İle Katılabilirler.
Başvuru Nasıl Yapılır: Online Olarak Yapılacak

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10.000 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 8.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 6.000 Türk Lirası
Kazanan Kişilere Ödüle Ek Olarak Sertifika Verilecektir.

Yarışmanın Amacı

Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi (EİKİ) Öğrenci Yarışması, dünya çapında tüm İç Mimarlık öğrencileri için kurgulanmış bir yarışmadır. Amacı, İç Mimarlık alanında eğitim gören öğrencilerin eleştirel, yaratıcı ve özgün düşünceye odaklanmalarını desteklemek; tasarımın kavramsal boyutunun önemini anlamaları, çeşitli bireysel sunum yöntemleri yardımıyla iletişim kurmaları ve düşüncelerini paylaşmaları için motivasyon ve destek sağlamaktır.

Bu yarışma Doğu Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü, tarafından düzenlenmekte ve Aksugür ailesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi sponsorluğunda gerçekleştirilmektedir.

İstenilenler
2021-2022 akademik yılı ve sonrası dönemlerinde yapmış olduğunuz projenizle ilişkili (tasarım veya tasarımla ilişkin derslerde), “Kavram Sunumum” diyebileceğiniz herhangi bir anlatım; örneğin yazı – poster – kısa film – fotoğraf/lar veya herhangi başka bir yöntem ile oluşturduğunuz kavram iletişim çalışmanızla Nurten Aksugür EİKİ yarışmasına katılabilirsiniz.

Yarışmanın Dili
Türkçe Ve İngilizce

Teslim Tarihi, Yeri ve Formatı

Katılım ve teslim için son tarih 12 Temmuz 2024 Cuma günüdür. Yarışmaya katılmak için https://bccinar.emu.edu.tr/en web adresinde kayıt olmanız ve paylaşım platformlarından birine (OneDrive, Google Drive, vs.) yüklediğiniz projenizin (tek dosya içinde rumuz ile isimlendirilmiş olarak) linkini de bu kayıt kısmına ekleyerek bize göndermeniz gerekmektedir.

Yarışmacıların web sayfasında istenen bilgileri doldurmaları, kendileri için iki harf ve 4 rakamdan oluşan bir rumuz seçmeleri ve sunulan işlerinde isim ve diğer bilgiler yerine bu rumuzu kullanmaları gerekmektedir. Rumuz dışında çalışmalarda herhangi bir isim veya yarışmacının kimliğini belirten bilgi kullanılması yarışmacının diskalifiye olması ile sonuçlanabilir.

Yarışmaya çeşitli formattaki çalışmalarla katılabilirsiniz (film, poster, yazı, stop motion, vs.). Ancak projenin toplam dosya boyutunun 200MB’ı geçmemesine özen gösterilmesi önemlidir. Buna ek olarak kalite posterler için 150 – 300 DPI videolar için ise 720p’dir. Ayrıca, video sürelerinin 3 dakikayı geçmemesi önerilmektedir.

Bu yarışmanın amacı tasarım projelerini değil, kavram iletişimi tasarımını değerlendirmek olduğundan tüm projenizi yarışmaya göndermenize gerek olmamaktadır. Ancak katılımcı olarak sizden kavram sunum çalışmalarınızın yanında tasarımınızı hangi ders kapsamında yaptığınızı, yarattığınız kavramın tasarım projenize nasıl yansıdığını gösteren bir poster (A3 formatında, yatay – landscape, PDF) de beklenmektedir.

Yarışma Takvimi
Son soru sorma: 10 Temmuz 2024
Proje teslimi için son tarih: 12 Temmuz 2024
Kazananların isimlerinin ilan edilmesi: 09 Ekim 2024

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.