BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları

TSK Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu Ne Zaman Yapılır, TSK Eğitim Vakfı Burs Başvuru Koşulları, Geri Ödemesiz Eğitim Yardımı Kimlere Verilecek.

TSK Eğitim Vakfı Yüksek Öğrenim Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Ayda 750 Türk Lirası Olarak Ödenecek. Eğitim Desteği Yılda 8 Ay Süre İle Verilmektedir.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Vakfın İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

Sema Yazar Gençlik Vakfı Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Kimlere Verilir

1. Şehit Subay, Astsubay, Uzman Jandarma, Uzman Erbaş Ve Sivil Memurların Ortaokul, Lise, Ön Lisans Ve Lisans Gören Çocuğu Olmak

2. TSK, Jandarma Genel Komutanlığı Ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda Görevli Subay, Astsubay, Uzman Jandarma Uzman Erbaş Sivil Memurlar İle Bunların Emeklilerinin Ön Lisans Ve Lisans Öğrenimi Gören Çocuğu Olmak

3. TSK Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları Yönergesinde Yer Alan Yurtlara Müracaat Kriterlerini Karşılamak (Şehit Çocukları Hariç)

4. Herhangi Bir İşte Tam Zamanlı Çalışmıyor Olmak (Kamu Yada Özel Kurumdan Maaş, Ücret Almamak)

5. Başka Bir Özel Veya Tüzel Kişilik İle Kurum Veya Kuruluştan Karşılıksız Burs Almamak, (Şehit Çocukları Hariç)

6. Mal Varlığı Ve Gelir Durumuna Göre Maddi Desteğe İhtiyaç Duymak

7. Yükseköğrenim Kurumlarında Sınava Girdiği Ders Yılında Ve Daha Önceki Yıllarda 3 Aya Kadar Okuldan Uzaklaştırılma Cezası Almamış Olmak, Disiplin Yada Devamsızlık Gibi Bir Nedenle Okuldan Kaydı Silinmemiş Olmak

Tüm Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Önceliğimiz Şehitlerimizin Emaneti Evlatlarımızdan, Ortaöğretim Ve Yüksek Öğretimde Okuyanlar Olmak Üzere; Kahramanlarımızın Yüksek Öğretimde Okuyan Çocukları İçin, “Karşılıksız Eğitim Bursu” Başvuru Tarihleri İçin Sayfamızı Takip Edebilirsiniz.
Müracaatınıza İstinaden Gönderilmesi Gereken Belgelerden, Eksik Veya Hatalı Belge Olması Durumunda, Geri Dönüş Yapılmadan Burs Müracaatınız İPTAL Edilecektir.

Not: Bir Önceki Öğretim Döneminde Vakfımızdan Burs Almaya Hak Kazanmış Şehit Personel Çocuklarının Sistemden Müracaatlarını Yaparak Öğrenimlerine Devam Ettiklerine Dair Öğrenci Belgesi Ve Güncel Adli Sicil Belgesini (15 Yaşını Doldurmuş Ve Üzeri Yaşta Olanlar) Burs Başvurularının Başlamasından İtibaren Vakfımıza İbraz Etmeleri Burs Almaya Hak Kazanmaları İçin Yeterli Olacaktır.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Burs Başvurularının Eylül Ayında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 18 Eylül Tarihinde Başlayıp, 25 Eylül’de Sona Erdi.

Web Sitesi İçin Tıklayın.
Burs Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.