BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Bilgi Ve İletişim Derneği Bursu

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Bilgi Ve İletişim Derneği Bursu

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Bilgi Ve İletişim Derneği Bursu Başvuruları

OMİM ODTÜ Mimarlık Fakültesi Bilgi Ve İletişim Derneği Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır, Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılır.

OMİM Derneğince, ODTÜ Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesine Bağlı Bölümlerde Lisans Ve Lisansüstü Düzeyinde Öğrenim Gören Başarılı Ve Maddî İmkânları Yetersiz Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenir. Burs Miktarı Her Yıl Yeniden Belirlenir.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Fakülte Dekanlığına Yapılır.

ODTÜ Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Burs Kimlere Verilir
• Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak

• Maddî İmkânları Yetersiz Olmak
Dernek Bursuna Aday Olabilmek İçin Öğrencinin Maddî İmkânlarının Yetersiz Olduğunu Kabul Ve Beyan Etmesi Esastır. Bunun İçin Her Aday, Ailesinin Ve Kendisinin Mal Varlığı Ve Gelir Durumunu Tam Olarak Belgelendirmek Ve Fakültenin En Az Bir Öğretim Görevlisi İle Fakülte Dekanlığından Burs Almasının Uygun Olacağına Dair Bir Yazı Getirmek Zorundadır.

• Başarılı Olmak

Lisans Bursları
Dernek Bursları Fakülteye Bağlı Bölümlerin Lisans Kademesinde Birinci Sınıfa Kayıt Yaptıran Yeni Öğrencileri Ve Ara Sınıf Öğrencilerine Verilir. Maddî İmkândan Daha Mahrum Olan Başarılı Adaya Öncelik Tanınır. Bursun Tahsisi Ve Sürdürülmesi İçin Gerekli Başarı Şartları Aşağıda Verilmiştir. Yeni Öğrencilerde Üniversiteye İlk Girişte ÖSYM Giriş Puanı Başarı Kriteri Olarak Alınır. Ara Sınıf Öğrencileri İçin Burs, Alt Yıl Veya Yarıyıl Normal Eğitim-Öğretim Programının Derslerinden Başarısız Dersi Olmayan Ve Ağırlıklı Not Ortalaması; Bağıl Not Sistemine Göre Yapılan Değerlendirmede En Az CB, 4 Üzerinden Yapılan Değerlendirmede En Az 2.50 Olup Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkı Kazanan Adaya Tahsis Edilir. Başarı Derecesi Yüksek Olan Adaya Öncelik Tanınır.

Lisansüstü Bursları (Yüksek Lisans ve Doktora)

Üniversiteye Bağlı Fen Bilimleri Enstitüsünde Lisansüstü Eğitim (Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora) Yapan Fakültenin Başarılı Ve Maddî İmkânı Kısıtlı Olan Öğrencilerine Başvurmaları Halinde Karşılıksız Burs Verilir. Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora İçin Öğrencinin Lisans Mezuniyet Genel Not Ortalamasının En Az BB/AA, 3.00/4.00 Veya 80/100 Olması Şarttır. Başvuruların Değerlendirilmesinde Akademik Özgeçmiş Ve Lisansüstü Eğitim Konusunun Ülkemizin Kültürel Gelişimine Ve Sanayinin Bilimsel Ve Teknolojik Gelişimine Katkısı Dikkate Alınır. Kurumsal, Dönemsel Ve Kişi Adına Burslar (Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora)

• Başvuru Tarihinde Adayların; Lisans Eğitimi Düzeyinde 23; Tezli Yüksek Lisans Düzeyinde 26; Doktora Düzeyinde 30 Yaşından Büyük Olmamaları Şarttır.

Burs Başvuru Tarihleri
2023-2024 Döneminde Burs Son Başvuru Tarihi 23 Ekim 2023.

Web Sitesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.