BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Mersin Belediyesi Mersin Roman Ödülü Yarışması

Mersin Belediyesi Mersin Roman Ödülü Yarışması

Mersin Belediyesi Mersin Roman Ödülü Yarışması

Mersin Belediyesi Mersin Roman Ödülü Yarışması Başvuruları Elden Yada Posta Yolu İle Yapılacak.

3. Düzenlenen Mersin Roman Ödülü Edebiyatın İnsana Kazandırdığı Değerleri Çoğaltmak, Yazın Dünyamıza Devinim Katarak Yeni Yazarlar / Yapıtlar Kazandırmak Amacıyla Düzenlenmektedir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
Seçici Kurul Özel Ödülü 7.500 Türk Lirası

Başvuru Koşulları
1. Daha öncesinde Mersin Roman Ödülü’ne katılıp kazanmış kişiler dosya gönderemez. Mersin Roman Ödülü’ne katılmış kişiler aynı dosya ile tekrar başvuru yapamaz.

Mersin Roman Ödülü’ne katılan yapıtların daha önce düzenlenen benzer ödüllerde dereceye girmemiş olması, başkası tarafından yazılmamış olması, kısmen ya da tamamen başka bir metinden kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekir.

Başvuruda bulunan kişi, romanın tümüyle kendisine ait olduğunu, özgün olduğunu ve başka bir roman ödülünde ödül almadığını kabul ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu taahhütleri dışında hareket ettiği anlaşılırsa, elde ettikleri ödül ve ünvan geri alınır.

2. Her katılımcı, Mersin Roman Ödülü’ne tek bir romanla katılabilir.

3. Yazarlar, kitap oylumunda yani; A4 kâğıdına 12 punto ve Times New Roman fontuyla yazılmış ve spirallenmiş bir roman dosyası ile yarışmaya katılacaktır.

4. Dosyalar iletişim adresine elden ya da kargoyla 1 (bir) örnek sayıda gönderilecektir. Ayrıca dosyalar mersin.romanodulu@mersin.bel.tr adresine PDF olarak e-mail yolu ile iletilecektir.

5. Yazarlar gerçek ad ve soyadlarını roman dosyasına yazmayıp rumuz kullanacaklardır. Gerçek ad, soyad, adres, iletişim bilgilerini ve kısa öz geçmişlerini ayrı bir kâğıda yazıp zarf içinde göndereceklerdir. Mail atıldığında ise iletişim bilgileri mail içeriğinde yazılacaktır.

6. Ödül alan dosya, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 1.000 (bin) adet bastırılır. Basım için ödül alana telif hakkı ödenmez.

7. Gelen dosyalar içinde ödüle lâyık bir yapıt bulunamamışsa ödül verilmeyecektir.

8. Ödüle son başvuru tarihi, 31 Ekim 2023 mesai bitimidir. (16.59) Bu tarih ve saatten sonraki gönderimler kabul edilmeyecektir.

Başvuru Yeri
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı
Kent Katılımı ve Sivil Toplum ile İlişkiler Şube Müdürlüğü
Adres: Palmiye Mahallesi İsmet İnönü Bulvarı No: 36 MBB Hizmet Binası Zemin Kat Yenişehir Mersin

İletişim
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı
Adres: Palmiye Mahallesi İsmet İnönü Bulvarı No: 36 MBB Hizmet Binası Zemin Kat Yenişehir / Mersin
Telefon: 0 531 992 78 22
E-Posta: mersin.romanodulu@mersin.bel.tr

Detaylar İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.