BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Fikrimdeki Türk Asrı Ve Türk Birliği Makale Yarışması

Fikrimdeki Türk Asrı Ve Türk Birliği Makale Yarışması

Fikrimdeki Türk Asrı Ve Türk Birliği Makale Yarışması

Türk Eğitim-Sen Ziya Gökalp’in Vefatının 100. Yılı Anısına Fikrimdeki Türk Asrı Ve Türk Birliği Makale Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Başvurular Online Olarak Yapılacak.

Sendikamız tarafından Türk milliyetçiliğinin ve Türk birliğinin fikir babalarından birisi olarak büyük hizmetleri olan Ziya Gökalp’in vefatının 100. yılı sebebiyle “Fikrimdeki Türk Asrı Ve Türk Birliği” makale yarışması düzenlenmiştir. Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamusen üyelerine açık olan bu yarışma ile kamu çalışanlarının ve eğitim çalışanlarının “Türkiye Yüzyılı” ve “Türk Asrı” bakış açısı ile Türk birliğinin birleştirerek onun nasıl gerçekleşeceğine dair fikri makaleleri bu yarışmada jürimiz tarafından değerlendirilecektir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 50.000 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 30.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 15.000 Türk Lirası

Yarışmanın Konusu
Makale, “Türk Asrı” ve “Türk Birliği”nin nasıl gerçekleşeceği, bunun için hayatın her alanında yapılması gerekenler, Türkiye Yüzyılı için geleceğe nasıl hazırlanmalıyız ve özellikle eğitim öğretim kapsamında geleceğimizi emanet edeceğimiz çocukları nasıl yetiştireceğimiz konusunda fikri çıkarımların kaleme alınması bu yarışmanın konusudur.

Makale Yazma Yarışması Şartnamesi
1. Yarışmaya Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamusen üyeleri katılabilir.

2. Yarışmaya her yarışmacı en fazla ( 3 ) makale göndererek katılabilecektir. Aynı yarışmacı farklı bir rumuzla farklı bir makale göndermeyecektir.

3. Yarışmaya gönderilecek makale, aynı veya başka isimle de olsa herhangi bir yerde kesinlikle yayımlanmamış olacaktır.

4. Makaleler mutlaka telif olmalıdır, aksi olan durumlarda eser değerlendirmeye alınmayacaktır.

5. Yazılacak makaleler, fikri nitelikte olup akademik bir şekilde kaleme alınmayacaktır. Başka bir kaynaktan alıntı ve dipnot kesinlikle içermeyecektir. Sadece Ziya Gökalp’in düşüncelerine birkaç cümle ile gönderme yapılabilecektir. Makale değerlendirilirken yazarının duygu, düşünce ve fikirlerinin ön planda olması gözetilecektir.

6. Yarışmaya gönderilecek makalelerin mutlaka başlığı bulunacak ve yarışmacı makalenin altına sadece rumuzunu yazacaktır.

7. Yarışmacılar, www.tesyarisma.org adresinden sisteme kayıt olarak kısa mesaj ile onay vererek kayıt olup eserlerini yükleyebilecektir. Kayıt olurken eser sahibi mutlaka kendisine bir rumuz belirlemelidir. En fazla 5 (beş) harf ve 3 (üç) rakamdan oluşan bir rumuz kullanılacaktır.

8. Yanlış beyandan yarışmacı kendisi sorumlu olacaktır.

9. Makalelerin ve kişisel bilgilerin yarışmanın son başvuru tarihine kadar sisteme kaydedilmesi gerekmektedir. Son başvuru tarihinden sonra gelen müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

10. Yarışmaya gönderilecek makaleler; sistem üzerinden kaydedilmeli, ve kayıt sürecinde yönlendirme kılavuzuna göre gerçekleştirilecektir. Bu şartlara uymayan metinler, kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

11. Kişisel verilerin korunması ile ilgili tüm tedbirler alınacak olup, yarışma süreci bittikten sonra bilgiler resen imha edilecektir.

12. Yarışmaya gönderilecek makaleler A4 sayfasında, Arial 12 punto, 1,5 satır aralığı ile bilgisayarda yazılacaktır ve beş ( 5 ) sayfayı geçmeyecektir.

13. Yarışmacılar makalelerini 30 Eylül 2024 tarihi mesai saati bitimine kadar sisteme girmiş olmalıdır.

14. Yarışma sonuçları, jürimiz tarafından değerlendirildikten sonra 15 Ekim 2024 tarihinde açıklanacaktır.

15. Yarışmaya katılacak yazarlar, yazdıkları metinlerdeki düşünce ve fikirlerinden sorumlu olacak, başvuru yaparken bunu kabul etmiş olacaktır.

16. Yarışmaya katılan eserler Türk Eğitim Sen Sendikası tarafından bir kitapta neşredilecek, yarışmacılara bunun için ayrı bir telif ödemesi yapılmayacaktır.

17. Yarışmada dereceye girenlere şu ödüller verilecektir.
Birincilik Ödülü 50.000 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 30.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 15.000 Türk Lirasıdır.

18. Yarışmaya katılacak adaylar, değerlendirme jürisi ile sözlü veya yazılı (email, mesaj vb) hiçbir şekilde irtibata geçmeyecek, bunu yapan yarışmacı, değerlendirme dışı bırakılacaktır.

19. Yarışmada dereceye giren ve mansiyon alan yarışmacılara 25 Ekim 2024 tarihinde Ziya Gökalp’in vefatının yüzüncü yılı ve gününde yapılacak ödül töreni ile plâketleri ve ödülleri takdim edilecektir.

20. Bu yarışmaya katılacak herkes, bu şartnamedeki şartları peşin olarak kabul etmiş sayılacaktır.

Yarışma Takvimi
Başvuru Tarihleri: 1 Mart 2024 – 30 Eylül 2024
Sonuç Açıklanma Tarihi: 15 Ekim 2024

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.