BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Gözüyle Polis Resim Yarışması

Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Gözüyle Polis Resim Yarışması

Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Gözüyle Polis Resim Yarışması

Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Gözüyle Polis Resim Yarışması İlkokul Öğrencilerine Yönelik Olarak Düzenleniyor. Ödüllü Yarışmaya Başvurular Eğitim Görülen Okullara Yapılacak.

Türk Polis Teşkilatımızın Kuruluşunun 179. Yılında “Çocuk Gözüyle Polis” Temalı Resim Yarışması

Düzenleyen Kurum: Antalya Emniyet Müdürlüğü
Yarışma Kapsamı: Antalya İli Geneli
Yarışmanın Türü: Resim Yarışması
Kimler Başvuru Yapabilir: İlkokul Öğrencileri
Başvuru Nasıl Yapılır: Okullara Yapılacak

Yarışma Konusu
1845 yılında ülkemizin esenliği ve güvenliğini temin etmek için kurulan gücünü yasalardan, desteğini vatandaşlarımızdan alan Türk Polis Teşkilatımızın 179. Kuruluş Yıldönümünde polis-vatandaş ilişkisini güçlü tutmak amacıyla, Antalya il sınırları içerisinde “Çocuk Gözüyle Polis” temalı resim yarışması düzenlenmesi planlanmaktadır.

Yarışma Amacı
Türk Polis Teşkilatımızın 179. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen resim yarışması ile çocuklarımızın Türk Polisi hakkındaki düşüncelerini resmetmeleri ve Polis-Halk ilişkisinde farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır.

Hedef Kitle
Yarışmanın hedef kitlesi; Antalya il geneli, İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi / özel eğitim kurumlarında öğrenim görmekte olan ilkokul (1. 2. 3. 4.) sınıf seviyesinde öğrenim gören öğrencileri kapsamaktadır.

Ödüller Ve Ödül Töreni

Değerlendirmeler sonucunda, ilk 3 eser seçilerek öğrencilere derece sırasına göre ödüller verilecektir.

Ödüller Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır.
1. sınıf seviyesinde derece alan öğrencilere verilecek ödül Scooter ve ekipmanları
2. sınıf seviyesinde derece alan öğrencilere verilecek ödül Paten ve ekipmanları
3. sınıf seviyesinde derece alan öğrencilere verilecek ödül Bisiklet ve ekipmanları
4. sınıf seviyesinde derece alan öğrencilere verilecek ödül Tablet

• Her sınıf seviyesinde 1’er Mansiyon ödül alan öğrenci belirlenecek, boyama seti hediye edilecektir.

• Dereceye giren eserler https://www.antalya.pol.tr/ adresinden ve kurumsal sosyal medya hesaplarından ilan edilecektir.

• Ödül töreni Antalya Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasında gerçekleştirilecektir. (Siteler Mahallesi Anadolu Caddesi No:197 Konyaaltı Antalya

• Ödül törenine katılması muhtemel özel gereksinimli bireylerin ulaşımı için Antalya Emniyet Müdürlüğünce planlama yapılacaktır.

• Katılım sağlayıp da dereceye giremeyen eserler de, dereceye giren eserler ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü tarafından belirlenecek alanlarda sergilenecektir.

• Eseri sergilenmek üzere seçilen eser sahiplerine katılım sertifikası verilecektir. Katılım sertifikaları öğrencilerin okullarına gönderilecektir.

Kurallar Ve Katılım Şartları

• Yarışmanın Antalya il sınırları içerisinde düzenlenmesi planlanmaktadır.

• Yarışmaya katılım ücretsizdir ve gönüllülük esasına bağlıdır.

• Her katılımcı yarışmaya en fazla 1 (bir) adet resim ile katılabilir.

• Resimler, 35×50 boyutunda resim kâğıdı / fon kartonu / bristol kâğıdına; pastel boya / sulu boya / guaj boya / akrilik boya / gazlı kalem / kuru boya / kara kalem tekniği ile yapılacaktır. Bunlar haricindeki malzeme, ölçü ve tekniklerle yapılacak çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Resimde kâğıdın tamamı doldurulmalıdır, boyanmamış geniş alanlar bırakılmamalıdır. Ayrıca resim kâğıdının kesinlikle katlanmaması gerekmektedir. Bu şartları taşımayan resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Eserlerin zarar görmemesi için iki büyük mukavva arasına yerleştirilerek veya silindir kutu kullanılarak paketlenip gönderilmesi gerekmektedir.

• Yarışma için gönderilen resimler “Çocuk Gözüyle Polis” temasına uygun olmalıdır.

• Nihai Değerlendirme Kurulunda görev alan kişilerin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

• Kendisine ait olmayan eseri kendisininmiş gibi göstermeye ve Nihai Değerlendirme Kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır. Kural ihlali yaptığı tespit edilen katılımcıların ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

• Resimler daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, resmin tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş ve herhangi bir basılı yayında yer almamış özgün fikir ve tasarımlar olmalıdır.

• Öğrenciler, eserlerini belirtilen şartlara uygun şekilde hazırladıktan sonra Tablo-1’de belirtilen takvim içerisinde Ek-2, Ek-3, Ek-4 ile birlikte öğrenim gördükleri eğitim kurumu müdürlüklerine teslim ederek yarışmaya katılabilirler.

• Resimlerin üzerinde/ön yüzünde katılımcının ismi, imzası, ifadesi ya da ibaresi bulunmamalıdır. Resimlerin sadece arka yüzüne öğrencinin Adı Soyadı – Okul Adı – Sınıfı – Veli/Vasi İletişim Numarası – Açık Adres bilgileri yazılmalıdır. (Ya da uygun şekilde arka alana eklenmelidir.)

• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği resimlerin kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılar arasında, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

• Her sınıf içerisinde kendi yaş grubundan 1. , 2. , 3. ve Mansiyon ödülü olmak üzere toplam derece sayısı ve sınıfına göre 16 ödül verilmesi planlanmaktadır.

Değerlendirme Kurulu
• Katılım şartlarını taşımayan eserler değerlendirme dışı bırakılacaktır.

• Katılım şartlarını taşıyan eserler Tablo – 2’deki ölçütler doğrultusunda Tablo- 1’deki yarışma takvimine uygun olarak değerlendirilerek puan verilecektir.

• Yarışma kapsamında değerlendirilecek eserler İl Milli Eğitim Müdürlüğünde toplandıktan sonra İl Emniyet Müdürlüğüne teslim edilecektir.

• İl Emniyet Müdürlüğüne bireysel olarak gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Komisyon değerlendirmelerinde gizlilik ilkesi esastır.

• Nihai Değerlendirme Kurulunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2 personeli ile İl Emniyet Müdürlüğü’nün 5 personeli birlikte yer alacaktır.

• Değerlendirme Antalya Emniyet Müdürlüğü hizmet binasında yapılacaktır. (Siteler Mahallesi Anadolu Caddesi No:197 Konyaaltı)

Resimlerin Değerlendirme Ölçütleri

Resmin konuya uygunluğu: 20 Puan
Resmin özgünlüğü ve bütünlüğü: 20 Puan
Resmin duygu ve düşünceleri yansıtması: 20 Puan
Kullanılan teknik: 20 Puan
Temaya Uygunluk: 20 Puan
Toplam: 100 Puan

Eserlerin Teslim Edilmesi

• Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen bu yarışma Antalya Valiliği koordinesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapılarak yürütülecektir.

• İl Millî Eğitim Müdürlüğü, toplanan eserleri en geç 01 Nisan 2024 Pazartesi gününe kadar katılımcı listesi ile birlikte Antalya İl Emniyet Müdürlüğüne elden teslim edecektir. Bu tarihten sonra ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Yarışmaya başvuran tüm katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Sonuçların Açıklanması
Yarışma sonuçları, Antalya Emniyet Müdürlüğüne ait sosyal medya ve kurumsal internet sitelerinde ilan edilecektir. Ayrıca dereceye giren öğrenciler, ödül töreni öncesinde sonuçlarla ilgili bilgilendirilerek törene davet edilecektir.

Yarışma Takvimi
Yarışma Duyurusunun Yapılması: 06 Mart 2024
İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Gönderilen Eserlerin Son Teslim Tarihi: 29 Mart 2024
İl Millî Eğitim Müdürlüğüne Gönderilen Eserlerin İl Emniyet Müdürlüğüne Teslim Edilmesi İçin Son Tarih: 01 Nisan 2024
Nihai Değerlendirme Kurulu Tarafından Eserlerin Değerlendirilme Tarihi: 04 Nisan 2024
Dereceye Girenlerin Açıklanması ve Ödül Töreni: 05 Nisan 2024

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.