BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

TEV Türk Eğitim Vakfı Burs Başvuru Takvimi

TEV Türk Eğitim Vakfı Burs Başvuru Takvimi

TEV Türk Eğitim Vakfı Burs Başvuru Takvimi 2023-2024

TEV Türk Eğitim Vakfı Burs Başvuru Takvimi 2023-2024 Döneminde Belli Oldu. Vakıf Tarafından Yapılan Açıklama İle Yurt Bursu, Üstün Başarı Bursu, Üniversite Bursu, Yüksek Lisans Bursu, Üstün Başarı Sanat Bursu Başvuru Tarihleri Açıklandı.

Türk Eğitim Vakfı Bursları 2023-2024 Dönemi Başvuru Takvimi
Yurt Bursları 15 Ağustos 2023 – 31 Ağustos 2023
Üstün Başarı Bursu 28 Ağustos 2023 – 17 Eylül 2023
Üniversite Bursları 4 Eylül 2023 – 24 Eylül 2023
Meslek Lisesi Bursları 11 Eylül 2023 – 15 Ekim 2023
Yüksek Ve Doktora Bursu 11 Eylül 2023 – 15 Ekim 2023
Üstün Başarı Sanat Bursu 16 Ekim 2023 – 6 Kasım 2023
Tarihleri Arasında Online Olarak Yapılacak.

2023-2024 Dönemi Burs Miktarları
TEV Yurt Bursu Aylık 2 Bin Türk Lirası
Üniversite Bursu Aylık 2.500 Türk Lirası
Lise Bursları Aylık 1.100 Türk Lirası
Üstün Başarı Bursu Aylık 5 Bin Türk Lirası
Yüksek Lisans Bursu Aylık 3.750 Türk Lirası
Doktora Bursu Aylık 5 Bin Türk Lirası

Ek Burs Miktarları
Yemek Ek Bursu 700 Türk Lirası
Erişim Ulaşım Ek Bursu 300 Türk Lirası
Kitap – Kırtasiye Ek Bursu 200 Türk Lirası

TEV Türk Eğitim Vakfı Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Başka kurumlardan burs alabilir miyim?
TEV bursu alanların başka kurumlardan burs almaması gerekir. Ancak TEV bursu gibi 4 yıl süren devamlı bir burs değil de az miktarda ve kısa süreli bir burs ise TEV bursunuz kesilmez.

Sigortalı bir işte çalışabilir miyim? Bursum kesilir mi?
TEV bursunuza çalışmanız bir engel değildir. Akademik başarınızı yüksek tutacak kadar derslerinize vakit ayırmanızı önemseriz ancak iş deneyimi edinmeniz de gelişiminiz için çok önemlidir ve mezuniyet sonrası size iş bulmak anlamında da önemli katkılar sağlayacaktır. Derslerinizde başarılı olmanıza engel olmadığı sürece deneyim edinmenizi destekler, hatta staj ve yarı zamanlı çalışma gibi imkânlar sunan kurumsal ortaklarımızın duyurularını da bursiyerlerimiz ile e-posta yolu ile paylaşırız.

Disiplin cezası almak TEV bursunu etkiler mi?
Disiplin cezası aldığınız takdirde TEV bursunuz devam etmeyecektir.

TEV yurtlarında kalan bursiyerim. / TEV yurtlarında kalmak için başvurmayı düşünüyorum. İki burs aynı anda alınır mı, bu yıl yurt cep harçlığı ne kadar?
Hem TEV yurtlarında kalma bursu hem de Eğitim bursu aynı anda alınamaz. TEV Ankara, Trabzon, İzmir yurtlarımızda kalmak için ilgili yurt yönetimi ile iletişime geçmelisiniz. TEV Yurtlarında kalan öğrencilerimize 2023-2024 eğitim yılında aylık 2000 TL verilecektir.

Yurt bursundan eğitim bursuna veya eğitim bursundan yurt bursuna geçebilir miyim?
Kaldıkları yurttan ayrılarak Eğitim Bursu’na geçiş yapmak mümkündür. Talebinizi yurt müdürlüğüne ve tev_egitim@tev.org.tr adresinden bizlere iletmeniz gerekir. Güz döneminde transkript ve öğrenci belgenizi iletirken bize geçiş yapma talebinizi de aynı şekilde iletebilirsiniz. Zira öğrenciliğinizin devam ettiğini yeni öğrenci belgenizden teyit etmemiz gerekir. Ancak Eğitim bursiyeri olup TEV yurdunda kalmak isteyen öğrenciler için hem yurtta burslu kontenjanda yer olması hem de Yurt Müdürlerimiz ile online veya yüz yüze mülakat yapmanız gerekir. Yaptığınız görüşme sonrasında güz döneminde bize ileteceğiniz evraklarınız ile Yurtlar Yönetimi ve Yurt Müdürü’nün onayı sonrası geçiş yapabilirsiniz.

Önceki yıllarda yurt bursu alırken çeşitli nedenlerle (uzaktan eğitim, deprem, yurdun kapanması gibi) eğitim bursuna geçtim. Yeniden yurt bursuna geçebilir miyim?
Geçebilirsiniz ancak öncesinde yurt müdürlüğü ile oda, kontenjan uygunluğu için iletişime geçmeniz gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.