BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

ANTEV Burs Başvuruları

ANTEV Burs Başvuruları

ANTEV Burs Başvuruları

Antalya Eğitim Ve Araştırma Vakfı ANTEV Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılacak, Sosyal Amaçlı Öğrenim Bursu Kimlere Verilecek.

Vakıf Ailesi Antalya İlinde İkamet Eden Ve Antalya İlinde Bulunan Lise Ve Dengi Okullardan Mezun Olan Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Programlarındaki Öğrencilere Burs Vermektedir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Miktar Belirtilmemiş.

Baştüzel Eğitim Vakfı Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Vakfın İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

Burs Kimlere Verilir
Antalya İlinde İkamet Eden Antalya İlinde Liselerden Mezun Olmuş Lisans Öğrencileri.

• Sosyal Amaçlı Öğrenim Bursları İçin Üniversiteye Giriş Sınavında Alınan Puanlar, Üniversite Ara Sınıfında Okuyan Öğrenciler İçin Ayrıca Başarı Durumları, Öğrencilerin Ailesi Ve Kişisel Konuları İle Mali Desteğe İhtiyaçları Göz Önünde Bulundurulur.

• Özel Öğrenim Bursları İçin, Öğrencinin Yüksek Öğrenimi Süresindeki Tutum Ve Davranışları, Başarı Durumu, Öğrenim Yaptığı Bilim Dalı, Lisan Bilgisi Gibi Hususlar Değerlendirmede Esas Alınır. Burs İçin Seçilen Öğrencilerle Ayrıca Mülakat Yapılır, Gerekli Görüldüğü Takdirde Sınava Tabi Tutulur.

• Araştırma Yapacak Bursiyerin, Araştırma Konusu Ve Amaçları Vakıf Tarafından Kabul Edilmek Şartıyla, Araştırma Sonunda Şartlı Bağış Sahibinin Koşullarına Uygun Olarak Vakıfca Yardım Sağlanır.

• Öğrencinin Ve Ailesinin Öncelikle Antalya’da Oturması Ve Antalya’da Bulunan Lise Ve Dengi Okullardan Mezun Olması Şartı Aranır.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Burs Başvuruları Ağustos Ve Eylül Aylarında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 28 Ağustos Tarihinde Başlayıp 15 Eylül’de Sona Erdi.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.