BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Deprem Bölgesi Depremzede Burs Başvuruları

Deprem Bölgesi Depremzede Burs Başvuruları

Deprem Bölgesi Depremzede Burs Başvuruları

Deprem Bölgesi Depremzede Burs Başvurusu Yapılabilecek Kurumlar. Deprem Afetinden Etkilenen Öğrencilere Eğitim Desteği Veren Kurum, Vakıf Ve Derneklerin Duyurularını Listeledik.

KAHEV Konteyner Kent Eğitime Destek Burs Başvurusu
Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı KAHEV Çadır Kent Ve Konteyner Kentte Eğitimine Devam Eden İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine 15 Ay Süre İle Burs Verecek.
Başvurular 1 Nisan – 30 Nisan 2024 Arasında Online Olarak Yapılacak.
Detaylar Linkte

Mehmet Zorlu Vakfı Deprem Bölgesi Bursu
Mehmet Zorlu Vakfı 6 Şubat Depreminden Etkilenen 100 Üniversite Lisans Öğrencisine Geri Ödemesiz Burs Verecek. Burs Başvuruları Online Olarak Yapılacak.
Son Başvuru Tarihi: 10 Aralık 2023
Detaylar Linkte.

Ahbap Derneği Constructor Üniversitesi Depremzede Bursu
Ahbap Derneği Almanya’da Constructor Üniversitesi İş Birliği İle Depremzede 100 Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Eğitim Desteği Verecek.
Başvuru Şekli: Online
Son Başvuru Tarihi: 24 Kasım 2023
Başvuru İçin Tıklayın.

BUHAD Buradayız Hatay Derneği
6 Şubat Depreminin Ardından Kurulan Dernek Deprem Felaketinden Etkilenen Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Programlarındaki 100 Öğrenciye Geri Ödemesiz Burs Verecek.
Burs Miktarı: 1.200 Türk Lirası
Burs Süresi: Yılda 10 Ay
Başvurular 16 Ekim 2023 İle 30 Ekim 2023 Tarihleri Arasında Online Olarak Yapılacak.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Nef Vakfı Depremzede Bursu
Vakıf 6 Şubat 2023 Deprem Felaketinden Etkilenen 10 İldeki Yüksek Öğrenim Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Verecek. Başvurularda Başarı Şartı Aranmayacak. Burs Başvurusu 10 Eylül 2023 İle 20 Eylül 2023 Tarihleri Arasında Online Olarak Yapılacak.
Başvuru İçin Tıklayın.

Şamil Eğitim Ve Kültür Vakfı Afet Bölesi Bursu
Şamil Eğitim Ve Kültür Vakfı Deprem Bölgesindeki Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Geri Ödemesiz Burs Verecek. Başvurular Online Olarak Alınacak. Son Başvuru Tarihi 15 Eylül 2023.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Adalı Vakfı Afet Bursu
Vakıf Deprem Felaketinden Etkilenen Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Lise Öğrencileri İçin Aylık 1.000 Türk Lirası, Üniversite Öğrencileri İçin Aylık 2 Bin Türk Lirası Burs Verecek. Başvurular E-Posta Yolu İle Yapılacak.

Afetzede Gençlerimizin Yanındayız

Değerli Bursiyer Adaylarımız, Bildiğiniz üzere 06.02.2023 tarihinde Pazarcık / Kahramanmaraş merkez üssünde meydana gelen 7.8 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sebebiyle Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde birçok yıkım, can ve mal kaybı meydana gelmiştir.
Meydana gelen yıkımın büyüklüğü ve toplumumuz üzerindeki gerek psikolojik gerekse ekonomik etkisi sebebiyle vakfımız, 06.02.2023 tarihinde kendisi veya 1.derece yakınları yukarıda belirtilen deprem bölgesinde olan Türk vatandaşı lise ve üniversite öğrencilerine özel bir kontenjan açarak başarı şartı aranmaksızın bu öğrencilere 2023-2024 eğitim öğretim döneminde (Ekim-Haziran ayları boyunca) “Afet Bursu” adı altında burs verme kararı almıştır.

Bu bağlamda söz konusu öğrencilerin;

1- Nüfus cüzdanı fotokopisini (Başvuru ve burs alma süreçleri kapsamında bizimle paylaştığınız kimlik fotokopilerinde herhangi bir özel nitelikli kişisel veriye (örn. din bilgisi veya kan grubu bilgisi) yer vermemenizi, bahsi geçen bilgileri kimlik fotokopilerinizde karartarak iletmenizi rica ederiz.)

2- Adli sicil kaydını,

3- Aktif öğrenci belgesini,

4- Kendisi veya 1.derece yakınlarının 06.02.2023 tarihinde deprem bölgesinde olduğunu ve depremden olumsuz etkilendiğini gösteren herhangi bir belgeyi (hasar tespit sorgulama belgesi, ölüm belgesi, vukuatlı nüfus kaydı vb.)

5- Vakıf internet sitemizde yer alan Adalı Vakfı Afet Bursu Bursiyer Açık Rıza Metni’nin imzalı halinde

6- Vakıf internet sitemizde yer alan Adalı Vakfı Afet Bursu Bursiyer Aydınlatma Metni ve Bursiyer Yakını Aydınlatma Metni’nin imzalı hallerini (Bursiyer Yakını Aydılatma Metni’nin bursiyer yakınlarına ilişkin bilgi paylaşılması halinde vakfımıza iletilmesi gerekmektedir.

7- Vakıf internet sitemizde yer alan Adalı Vakfı Afet Bursu Bursiyer Yakını Açık Rıza Metni’nin imzalı halini (Bursiyer yakınına ilişkin sağlık verisi veya cezai süreçlere dair veri paylaşılacak ise vakfımıza iletilmesi gerekmektedir), e-mail adresi, güncel ikamet adresi ve telefon numarası ile birlikte vakfımızın mail adresine ileterek burs başvurusunda bulunması halinde bu başvurular, Yönetim Kurulumuz tarafından değerlendirilecek ve başvurusu kabul edilen üniversite öğrencilerine 2023-2024 eğitim öğretim döneminde (Ekim-Haziran ayları boyunca) aylık 2000 TL, lise öğrencilerine ise 2023-2024 eğitim öğretim döneminde (Ekim-Haziran ayları boyunca) aylık 1000 TL afet bursu verilecektir.

Bu kapsamda yapılacak başvurular 14.08.2023 tarihi itibarıyla başlayacak olup şartları sağlayarak afet bursu başvurusunda bulunmak isteyen lise ve üniversite öğrencilerinin, yukarıda yer verilen bilgi ve belgeleri vakfımızın info@adalivakfi.com e-mail adresine 10.09.2023 tarihine dek iletmesi gerekmektedir.

Başvurular 10.09.2023 tarihi itibarıyla kapanacak olup başvuruların değerlendirilmesinin akabinde başvurularının sonuçları ilgili öğrencilere mail yoluyla bildirilecek ve afet bursu almaya hak kazanan öğrencilerden başvuru sırasında mail üzerinden ilettikleri evrakları fiziken vakıf merkezine kargolaması rica edilecektir.
Başvuru Tarihleri 14 Ağustos 2023 – 10 Eylül 2023 (Burs Başvurusu Belirlenen Kontenjanın Çok Üzerinde Olması Nedeniyle 22 Ağustos 2023 Saat 16:00 İtibari İle Sonlandırılmıştır.)

Web Sitesi İçin Tıklayın.

Sesini Duyan Var Burs Programı Depremzede Öğrenci Bursu
Farklı Vakıf Ve Derneklerin Bir Araya Gelerek Oluşturduğu Paylaştıkça İyileşeceğiz Platformu Tarafından Deprem Bölgesindeki 11 (Adana – Gaziantep – Şanlıurfa – Diyarbakır – Hatay – Kahramanmaraş – Malatya – Adıyaman – Osmaniye – Kilis – Elazığ) İldeki İlköğretim, Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yılda 12 Ay Süre İle 1.000 Türk Lirası Eğitim Desteği Verilecek. Burs Başvuruları Online Olarak Alınacak.
Son Başvuru Tarihi 30 Eylül 2023.
Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

Ahbap Derneği Depremzede Burs Başvuruları

Ahbap Derneği Deprem Bölgesinde Ebeveyn Kaybı Olan Tüm Depremzede Üniversite Öğrencilerine Burs Verecek.
Deprem Bölgesindeki Depremzede Üniversite Öğrencilerinden Ebeveyn Kaybı Yaşayan Öğrencilere 1 Yıl Süre İle Aylık 5 Bin Türk Lirası Burs Verilecek. Başvurular Ahbap Platformunun Sitesinden Alınacak.
Son Başvuru Tarihi 1 Haziran 2023.
Başvuru İçin Tıklayın.

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı KAHEV Depremzede Ek Burs Fonu

Hasar Tespitini Yeni Alan Öğrenciler İçin Ek Burs Fonu Açıldı.

Aşağıdaki kriterleri karşılayan üniversite düzeyinde öğrenciler bu burstan faydalanabilecektir:

– Ailesinin ikamet evi belediye veya e-devletten belgelenmesi koşuluyla Orta Hasarlı-Ağır Hasarlı olanlar (Deprem bölgesi dışında başka illerde evi olanlar bu fondan yararlanamayacaktır.) ya da anne ve babanın çalıştığı işyerinin çalışılamayacak düzeyde hasarlı olduğunu (Orta-Ağır Hasarlı) belediye veya e-devletten belgeleyebilenler,
– Anne veya babası devlet memuru olanların gelir toplamı 30.000,00 TL’yi geçmeyenler,
– Türkiye içerisinde bir devlet üniversitesinde / özel üniversitede % 100 burslu okuyanlar,
– Afette Anne/Baba kaybı yaşayan, özel üniversitelerde burssuz okuyanlar,
– Her aileden yalnız bir üniversite düzeyindeki öğrenci için başvurulabilir.

Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencileri, 2023 Eylül ayında intern olana kadar burs alacaklardır.
Mevcut KAHEV bursiyerleri bu fondan faydalanamaz.

Başvuru Tarihleri
7 Nisan – 17 Nisan 2023. Başvurular 30 Nisan 2023 Tarihine Kadar Uzatıldı.

Detaylar Ve Başvuru İçin Tıklayın.

İlk Sen Ol Derneği Depremzede Öğrenci Burs Başvuruları
İlk Sen Ol Derneği Deprem Felaketinden Etkilenen Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Verecek.

Başvuru Şartları
• Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olanlar,
• Devlet Okullarında Okuyanlar,
• Üniversite Öğrencisi Olanlar, (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Öğrencileri)
• Okulu Deprem Bölgesinde Olanlar,
• Ailesinin İkamet Evi Belediye Veya E-Devletten Belgelenmesi Koşuluyla Orta Hasarlı-Ağır Hasarlı Olanlar (Deprem Bölgesi Dışında Başka İllerde Evi Olanlar Bu Burstan Yararlanamayacaktır.) Ya Da Anne Ve Babanın Çalıştığı İşyerinin Çalışılamayacak Düzeyde Hasarlı Olduğunu (Orta-Ağır Hasarlı) Belediye Veya E-Devletten Belgeleyebilenler,
• Ekonomik Olarak Bursa İhtiyacı Olan
• Aynı Aileden Sadece 1 Öğrenci İçin Burs Sağlanmaktadır.
Son Başvuru Tarihi 11 Nisan 2023.
Online Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Depremzede Burs Başvurusu
Cumhuriyet Kadınları Derneği Deprem Bölgesindeki Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Eğitim Bursu Verecek.
Burs Miktarları
Lise Bursu Aylık 300 Türk Lirası
Üniversite Bursu Aylık 500 Türk Lirası
Eğitim Bursu Nisan 2023 İle Haziran 2024 Tarihleri Arasında Ödenecek.
Aynı Aileden Sadece Bir Kişi Başvuru Yapabilir. 18 Yaşından Küçüklerin Başvuruları Velileri Tarafından Yapılacak.

Başvuru Şartları
TC Vatandaşı Olan
6 Şubat Depremleri Nedeniyle “Deprem Bölgesi” İlan Edilen Yerleşim Yerlerinde, Kendisi Veya Ailesi Depremden Zarar Gören Lise Ve Üniversite Öğrencileri Başvurabilecektir.

Online Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

Yarın İçin Şimdi Derneği Depremzede Burs Başvurusu
Yarın İçin Şimdi Derneği Deprem Bölgesindeki Başarılı Yüksek Öğrenim Lisans Öğrencilerine Burs Verecek.
Dernek Depremzede Yüksek Öğrenim Lisans Öğrencisi Olan, Not Ortalaması 2.00’ın Üzerinde Olan Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Aylık 500 Türk Lirası Burs Verecek.
Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

Şule Yüksel Şenler Vakfı Deprem Bölgesi Bursu
Şule Yüksel Şenler Vakfı Depremzede Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine 1 Yıl Boyunca Eğitim Bursu Verecek. Başvurular Online Olarak Yapılacak.
Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

LHSV Lokman Hekim Sağlık Vakfı Deprem Bölgesi Burs Başvurusu
Lokman Hekim Sağlık Vakfı 6 Şubat 2023 Tarihli Deprem Felaketinden Etkilenen Toplam 250 Tıp Fakültesi Öğrencisine Burs Desteği Ve Bilgisayar Desteği Verecek. Vakfın Mevcut Bursiyerleri Başvuru Yapamaz.
Vakıf 100 Tıp Fakültesi Öğrencisine Tek Seferde 10 Bin Türk Lirası Burs Verecek.
Vakıf 150 Tıp Fakültesi Öğrencisine Bilgisayar Desteği Verecek.

Kimler Başvuru Yapabilir
1. Türkiye İçerisinde Bir Devlet Üniversitesinde / Özel Üniversitede % 100 Burslu Okuyanlar

2. Afette Anne / Baba Kaybı Yaşayan, Özel Üniversitelerde Burssuz Okuyanlar

3. Belgelerini Ve Bilgilerini Eksiksiz Dolduranlar/Ekleyenler Önceliklendirilecektir.

Son Başvuru Tarihi 10 Nisan 2023.
Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

ANTEV Antalya Eğitim Araştırma Vakfı ANSİAD Afet Bölgesi Bursu
ANSİAD 6 Şubat 2023 Tarihindeki Kahramanmaraş Merkezli Deprem Felaketinden Etkilenen Üniversite Öğrencilerine Burs Verecek. Başvurular Online Olarak Alınacak.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı TÜRGEV Deprem Bölgesi Bursu
TÜRGEV Deprem Afetinden Etkilenen Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Burs Verecek. Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı Deprem Bölgesi Bursu Başvurusu Online Olarak Alınacak.
Son Başvuru Tarihi 30 Mart 2023.
Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

Sey Vakfı Deprem Bölgesi Burs Başvurusu

Semra Enver Yücel Vakfı Deprem Bölgesindeki 500 Öğrenciye Karşılıksız Burs Verecek. Sey Vakfı Deprem Afetinden Etkilenen 500 Öğrenciye % 100 Eğitim Bursu Verecek.

Başvuru Koşulları
Ailesinden Birini (Anne, Baba, Kardeş) Kaybetmiş Depremzede Çocuklar

Ailesinden Birini Kaybetmiş 500 Depremzede Çocuğa Hiçbir Sınava Tabi Tutulmadan Lise Hayatlarının Sonuna Kadar Yanlarında Olunacak.
6 Mart 2023 Tarihinde Başlayacak Olan Başvurular, 27 Mart 2023 Tarihinde Sona Erecek.
Başvurular Sey Vakfının Resmi İnternet Sitesinden Alınacak. Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

Empati Sosyal Sorumluluk Ve Eğitim Derneği Depremzede Bursu
Empati Derneği Depremzede Bursu Başvuran Adayın 6 Şubat 2023 Tarihinden Önce Depremden Etkilenen Gaziantep İlinde İkamet Eden Yada Birinci Derece Yakınları Gaziantep İlinde İkamet Eden Öğrencilere Verilmektedir. Afet Bursu Başvurusu Online Olarak Yapılacak.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Bereket Vakfı Depremzede Öğrenci Bursu
Bereket Vakfı Deprem Afetinden Etkilenen Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Verecek. Ailesi Deprem Bölgesinde İkamet Eden, İkamet Ettiği Veya İşyeri Evi Orta, Ağır Hasırlı Ailelerin Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Öğrencisi Çocuklarına Burs Verecek.
Son Başvuru Tarihi 26 Mart 2023.
Başvuru İçin Tıklayın.

AKFEN TİKAV Depremden Etkilenen Bin Öğrenciye Burs

Akfen Holding Tikav Deprem Bölgesinde Deprem Felaketinden Etkilenen Bin Üniversite Öğrencisine Eğitim Hayatları Boyunca Akademik Dönemlerde Aylık Burs Verecek.

Kimler Başvurabilir
T.C Vatandaşı Olan
Ailesinin Deprem Bölgesinde İkamet Etmesi
Üniversitede Örgün Eğitim Gören

Aileleri Deprem Bölgesinde Oturan Ve Depremden Etkilenen Bin Üniversite Öğrencisine “Akfen – TİKAV Burs Programı” Adı Altında Üniversite Eğitimleri Boyunca Ve Her Yıl Akademik Takvim Süresince Aylık Olarak Burs Ödemeleri Gerçekleştirilecek.

Son Başvuru Tarihi 15 Mart 2023.
Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

İstanbul Vakfı Büyüt Hayallerini Deprem Bölgesi Burs Başvurusu

İstanbul Vakfı Büyüt Hayallerini Afet Bölgesi Özel Bursu İstanbul’daki Üniversitelerde Öğrenim Gören 300 Kız Öğrenciye Verilecek.

Deprem Afetinden Etkilenmiş İstanbul’da Üniversitelerde 4 Yıllık Lisans Eğitimi Gören (Devlet Üniversiteleri İle Yüzde Yüz Burslu Olarak Özel Üniversiteler) 300 Kız Öğrenciye Eğitim Hayatları Boyunca Burs Verilecek.
Başvurular Mart Ayı İçinde Açılacak.
Web Sitesi İçin Tıklayın.

EÇEV Deprem Bursları
EÇEV Ege Çağdaş Eğitim Vakfı Deprem 6 Şubat 2023 Depreminden Etkilenen İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Verilecek.
Burs Mart 2023 İle Haziran 2024 Dönemlerinde 16 Ay Süre İle Verilecek.

Burs Miktarı Ve Süresi
Burs 16 Ay Süre İle Ödenecek.
İlkokul Ve Ortaokul: 400 Türk Lirası (Aylık)
Lise: 600 Türk Lirası (Aylık)
Üniversite: 1.000 Türk Lirası (Aylık)

Deprem burs fonuna 6 Şubat depremi nedeniyle mağduriyet yaşayarak, afet sonrasında Ege Bölgesine geçici veya temelli olarak yerleşmiş ve eğitimine devam eden ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri başvurabilir.

Başvuru tarih ve koşulları ilerleyen günlerde sosyal medya hesaplarımızdan ve www.ecev.org.tr‘den duyurulacaktır.
Son Başvuru Tarihi 15 Mart 2023.
Online Başvuru İçin Tıklayın.

Balander Vakfı Depremzede Öğrenci Bursu
Balander Eğitim Ve Kültür Vakfı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Ve Türkiye’de İkamet Eden İhtiyaç Sahibi Yetim Ve Öksüz Okulöncesi, İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencilerine Eğitim Hayatları Boyunca Karşılıksız Burs Verecek.
Burs Öncelikle 1-7 Yaş Okul Öncesi, 7-10 Yaş İlkokul Çağı Çocuklar İle 11-17 Yaş Ortaokul Ve Lise Çağı Çocuklarına Verilecek.
Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

TED Türk Eğitim Derneği Afet Bölgesi Bursu
Türk Eğitim Derneği Afet Bölgesindeki 10 İlde İkamet Eden, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Depremde Ebeveyn Kaybı Yaşamış Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencilerine Burs Veriyor.

Başvuru Şartları
• T.C. Vatandaşı Olmak
• 6 Şubat 2023 Tarihinden Önce Depremden Etkilenen 10 İlden Birinde İkamet Ediyor Olmak
• Depremde Ebeveyn Kaybı Yaşamış Olmak
• 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İtibariyle K12 Düzeyinde (Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul Ve Lise) Eğitim Görüyor Olmak
Başvuru Sayfası İçin Tıkayın.

TÜBİTAK BİÇABA Burs Programı
TÜBİTAK Birlikte Çalışıp, Birlikte Başaracağız Burs Programı Çağırısı Açıldı.

BİÇABA çağrı duyurusu kapsamında depremin doğrudan etkilediği 11 ilde yer alan üniversitelerde öğrenimine devam eden lisans öğrencisi, yüksek lisans öğrencisi ve doktora öğrencileri ile bu illerde ikamet eden doktora sonrası araştırmacılar ve bu iller dışındaki üniversitelerde öğrenimlerine devam eden ancak depremden doğrudan etkilenen lisans öğrencisi, yüksek lisans öğrencisi, doktora öğrencisi ile doktora sonrası araştırmacılara destek verilecektir.

Çağrı kapsamında proje süresi içerisinde olmak koşulu ile öğrenci ve doktora sonrası araştırmacılara verilecek destek süreleri aşağıdaki gibidir.

Lisans öğrencilerine en fazla 6 ay
• Yüksek lisans (tezli) öğrencilerine en fazla 12 ay
• Doktora öğrencilerine en fazla 24 ay
• Doktora sonrası araştırmacılara en fazla 12 ay

Öğrenci-Doktora Sonrası Araştırmacı Başvuruları: 1 Mart – 10 Mart 2023
Proje Yürütücüsü Değerlendirmesi: 15 Mart – 20 Mart 2023

Detaylar Ve Başvuru İçin Tıklayın.

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Deprem Bölgesi Bursu

Vakıf Depremzede Öğrencilere 4 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Verecek.

Ailesi afet bölgesinde ikamet eden Tıp, Eczacılık, Hemşirelik, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Lisans Bölümlerinde okuyan 2. sınıf ve üstü lisans öğrencileri ssyv.org.tr adresindeki sitemizden online olarak 10 Mart 2023 saat 17:00 ye kadar başvuruda bulunabilirler.

Detaylar Ve Başvuru İçin Tıklayın.

Türk Eğitim Vakfı Deprem Bölgesi Afet Bursu

TEV Türk Eğitim Vakıf Deprem Felaketinden Etkilenen 11 İldeki En Az 1.000 Öğrenciye 4 Ay Süre İle Burs Verecek.

Burs Miktarı Ve Süresi
Burs 4 Ay Süre İle Mart Ve Haziran Aylarında Ödenecek

Kimler Başvuru Yapabilir
• T.C. Sınırları İçinde Yer Alan Bir Devlet Üniversitesinde Öğrenci Olmak,
• En Çok Etkilenen 11 İlimizden Birinde İkamet Ediyor Olmak,
• TEV’den Halihazırda Burs Almıyor Olmak.

Son Başvuru Tarihi 7 Mart 2023.
Detaylı Bilgi İçin: afetbursu@tev.org.tr

Başvuru İçin Tıklayın.

Aydın Doğan Vakfı Deprem Bölgesi Eğitime Devam Bursu

Aydın Doğan Vakfı Deprem Bölgesindeki Bin Lise Ve Üniversiteli Kız Öğrenciye Eğitim Hayatları Boyunca Karşılıksız Burs Verecek.

Eğitime Devam Bursuna Devlet Okullarında Eğitim Gören Lise Ve Üniversite Düzeyindeki Başvuru Koşullarını Sağlayan Kız Öğrencileri Başvuru Yapabilecek.

Başvuru Koşulları
Deprem Bölgesinde Yaşayan
Deprem Bölgesinde Okuyan
Ailesi Deprem Bölgesinde İkamet Eden Ve Ailesi Veya Kendisi Afetten Etkilenen

Son Başvuru 5 Mart 2023.
Başvuru Linki: https://www.aydindoganvakfi.org.tr

Milli Eğitim Bakanlığı Bursu
Depremden Etkilenen İllerimizdeki Anne Veya Babası Yada Vasisi Vefat Eden Okul Öncesi Eğitim, İlköğretim Ve Ortaöğretim Öğrencilerine 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Sonuna Kadar Burs Verilecek.

6 Şubat 2023 Tarihinde Meydana Gelen Kahramanmaraş Merkezli Depremler Sebebiyle Annesi Veya Babası Ya Da Vasisi Vefat Eden Okul Öncesi, İlköğretim Ve Ortaöğretim Öğrencilerine Parasız Yatılılığa Yerleşip Yerleştirilmediğine Bakılmaksızın Örgün Öğretime Devam Etmek Şartıyla 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Sonuna Kadar 2684 Sayılı Kanun Uyarınca Ödenen Burs Miktarı Kadar Aylık Eğitim Desteği Verilecek. Bu Eğitim Desteği 2684 Sayılı Kanun Uyarınca Burs Alanlara Verilmeyecek.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Çocukların Eğitim Süreçlerinde Her Zaman Yanlarında Olmaya Devam Edeceklerini, Öğrencilerin Eğitime Erişimlerini Sağlamak İçin Her Türlü İmkânı Sunacaklarını Vurgulayarak, “Elimizden Geldiğince Deprem Yaralarını Sarmak İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz. Depremde Hayatını Kaybeden Canlarımızın Emanetlerini, Yavrularımızı Geleceğimizin Teminatı Olarak En İyi Şekilde Yetiştirmek İçin Var Gücümüzle Çalışmaya Devam Edeceğiz.” Değerlendirmesinde Bulundu.
Detaylar İçin Tıklayın.

Köksal Eğitim Vakfı Deprem Bölgesi Bursu

KEV Köksal Eğitim Vakfı Depremzede Bursu Ankara İlindeki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Depremzede Öğrencilere Verilecek.

Başvurular 27 Şubat 2023’de Başlayacak. 50 Öğrenciye Burs Vermeyi Vakıf Yoğun Talep Üzerine 70 Öğrenciye Eğitim Desteği Vererek Başvuruları Tamamladı.

Detaylar Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Eskişehir Türk Ocağı Depremzede Bursu

Eskişehir Türk Ocağı Deprem Bölgelerinde Afetten Etkilenen 20 Öğrenciye Burs Verecek.

Başvuru Koşulları
Burs Öncelikle Annesi, Babası Yada Kardeşleri Vefat Eden Öğrencilere Verilecek.
Burs Eskişehir İlindeki Üniversitelerin 2. Ve 3. Sınıflarında Öğrenim Gören Öğrencilere Verilecek.
Karşılıksız Burs Tahsil Hayatı Boyunca Devam Edecek Ve Yılda 8 Ay Ödenecek.
Son Başvuru 10 Mart 2023.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Gün + Partners Avukatlık Bürosu Deprem Bölgesi Burs Başvurusu

Gün + Partners Avukatlık Bürosu Deprem Felaketinden Etkilenen, Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Yüksek Öğrenim Üniversitelerde Öğrenim Gören 50 Öğrenciye Eğitim Hayatları Boyunca Burs Verecek.

Deprem Felaketi Sebebiyle Maddi Ve Manevi Kayıp Yaşayan Öğrenciler Başvuru Yapabilir.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

İstanbul Tabip Odası Depremzede Tıp Fakültesi Öğrencisi Bursu

İstanbul Tabip Odası Deprem Bölgesinde İkamet Eden Tıp Fakültesi Öğrencilerine 12 Ay Süre İle Burs Verecek.

Başvuru Koşulları
Ailesinin İkametgahı Ve / Veya İş Yeri Deprem Bölgesinde Olan Ve Kayba Uğrayanlar
İstanbul İlindeki Bir Devlet Üniversitesinde Tıp Fakültesi Öğrencisi Olan

Burs Miktarı
Aylık 500 Türk Lirası Toplam 12 Ay Süre İle Toplam 6 Bin Türk Lirası Olarak Ödenecek.
İstanbul İlindeki Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri İstenilen Belgeleri Elden İstanbul Tabip Odas Cağaloğlu Binasına Elden Teslim Edecek.
Başvurular 1 Mart – 31 Mart 2023 Tarihleri Arasında Alınacak.

Burs Duyurusunu Okuma İçin Tıklayın.

Şirin Ahmet Tekeli Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı KAHUDEV Deprem Bölgesi Depremzede Bursu

Kahudev Bursu Deprem Bölgesinde Okuyan, Ailesi Deprem Bölgesinde İkamet Edip Afetten Etkilenen Kadın Hukuk Fakültesi Öğrencilerine Verilecek.
Burs 6 Ay Süre İle Ödenecek.
Son Başvuru Tarihi 7 Mart 2023.
Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

Yorumlar

 1. seçil dedi ki:

  sonradan eklenen şehirlerdeki ögrenciler için bi şey yapılamıyor mu ?

 2. Esmagül dedi ki:

  Ben başvuru yu yaptım ama nezaman kabül
  Oldu olunmadığı beli olacak

  1. Başvuru Yaptığınız Kurumun Resmi Sitesinden Yada Başvuruda Belirttiğiniz E-Posta Yada Telefon Üzerinden Sonuçlar Açıklanır.

 3. Beyhan dedi ki:

  Çoğunlukla üniversite öğrencilerine verilecek olarak gösterilmiş…Ilkokul, ortaokul öğrencilerine de verilse ne kadar güzel olur…Ülkem ne kadar güzelmiş insanımız ne kadar güzel insanmış…Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor…Ve bu o kadar güzel ki o kadar güzel…

  1. Nuri konan dedi ki:

   Başta ilkokul ortaokul lise gibi yerlere hiç burs veren bi kuruluş yok allah razı olsun üniversite öğrencileri için yapılan emeklerden ama yetersiz ben de depremzedeyim ve üniversite hazırlığı içerisindeyim mezun olduğum için hiç bir şekilde öğrenim durumum yok bu yüzden de hiç bir yere başvurmuyorum bu şekilde insanların sayısıda çok fazla düşünülmeli bence bunlarda

 4. Yasin dedi ki:

  Kimse yanlış anlamasın fakat bir kırgınlığım var. Mühendislik öğrencisi bir erkeğim. Bu afet durumlarında kurumların erkek-kız ayrımı yapması, dillendirilmesi bile, beni üzdü. Yeri gelince eşitlik fakat şu an başvuru yapabileceğim en fazla 1-2 ilan var. Üstüne çoğu kurum, yok şu bölümü okuyanlar, yok şu şehirde okuyanlar gibi şeyler koymuş. Hatay’da depremi iliklerine kadar hissetmiş biri olarak, zaten şu ana kadar hiç kimseden hiçbir zaman yardım almadım. Alabilme ümidim de yok. Ama en azından başvuru yapabilme imkanımın olmasını isterdim. Şu an kimseden yardım istediğim yok yanlış anlaşılmasın, fakat verilen ilanlar bursu alacak kişiler belirliymiş gibi (direk o kesimi tanıtarak) hissettiriyor. Çok acı… Cinsiyet eşitlikçilerinin içleri çok rahattır umarım.

 5. Oktay dedi ki:

  Depremde evimiz ağır hasar aldı. İlkokula giden öğrencim var. Tüm burs başvuruları ünv. Öğrencilerine yönelik. Bizim için hiç birşey yok mu?

  1. Aydın Doğan Vakfı Lise Ve Üniversite Kız Öğrencilere, Eçev İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine, Sey Vakfı Lise Öğrencilerine Burs Veriyor.

   1. Mustafa dedi ki:

    Iyı diyorsunuz da kalıcı veya geçici iketlerle sınırlandırılmış bunlara da basvuramiyoruz. Ben çocuklarımı karabuke götürdüm nasıl başvuru yapabiliriz

    1. Türkiye’de genelde böyle, kurumlar kendi alanlarındaki öğrencilere burs veriyor.