BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Yerel Yaşamdan İzler Ulusal Liseliler Arası Fotoğraf Yarışması

Yerel Yaşamdan İzler Ulusal Liseliler Arası Fotoğraf Yarışması

Yerel Yaşamdan İzler Ulusal Liseliler Arası Fotoğraf Yarışması

Yerel Yaşamdan İzler Ulusal Liseliler Arası Fotoğraf Yarışması Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Tarafından Düzenleniyor. Ödüllü Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Sosyal Bilimler, Fen Ve Anadolu Lisesi Öğrencileri Katılabilecek

4. Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi “Yerel Yaşamdan İzler” Fotoğraf Yarışması

Başvuru Şekli: E-Posta

Yarışmanın Konusu
Şehrin Yerel Yaşamına Dair, Şehirden Köye, İnsandan Topluluklara, Sosyal Konulardan Sorunlara Ve Çözümlere Bütün Yaşam, Meslekler, Doğadan Manzaraya, Ağaçtan Çiçeğe, Yaşanmışlıklara Dair Bütün İzler Yarışma Konusunu Kapsamaktadır.

Yarışmanın Kategorileri
Yarışma Sayısal (Dijital) Kategoride, Renkli Veya Siyah-Beyaz Fotoğraf Olmak Üzere Tek Bölümlüdür.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2.000 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası
20 Adet Sergilenme.

Yarışmaya Katılım Koşulları
A) Yarışmaya Katılım Ücretsizdir, Bireyseldir Ve Gönüllülük Esasına Dayanır. Yarışmaya Başvuran Adaylar MEB Sosyal Etkinlikler İzin Yönergesi Gereği Başvuru Formunda Bulunan Veli İzin Belgesi Ve Açık Rıza Onayı’nı Doldurması Gerekmektedir. İki Belge de Eklerde Sunulmaktadır.

B) Yarışmanın Kapsamı Ve Hedef Kitlesi: Yarışmaya Ülkemiz Sınırları İçerisindeki Tüm Resmi Sosyal Bilimler Lisesi, Resmi Fen Lisesi, Resmi Anadolu Lisesi, Resmi Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Katılabilir.

C) Yarışma Sekreteryası, Jüri Üyeleri İle Birinci Dereceden Yakınları Yarışmaya Katılamazlar.

D) Yarışmaya Her Öğrenci En Fazla 3 (Üç) Adet Sayısal (Dijital) Renkli Veya Siyah-Beyaz Fotoğraf İle Katılabilir. Yarışmacılar Fotoğrafla Birlikte 50 Kelimeyi Geçmeyecek Şekilde Her Bir Fotoğrafın Hikayesini Gönderecektir.

E) Katılımcı, yerelyasamdanizler@gmail.com Adresine Yarışma İçin Gönderdiği Fotoğrafların Tümüyle Kendisine Ait Olduğunu Ve Tüm İzinlerinin Alındığını Kabul, Beyan Ve Taahhüt Eder. Aksine Davranış Kural İhlali Sayılır.

F) Yarışmaya Gönderdiği Fotoğraf Üzerinde, Yapıt Kendisine Ait Olmadığı Halde Kendisininmiş Gibi Göstermeye Ve Değerlendirme Kurulunu Yanıltmaya Yönelik Her Türlü Müdahale Ve Değişiklikler Kural İhlali Sayılır.

G) Kural İhlali Yapan Kişilere, Katılımcının Ödül, Ünvan Ve Her Türlü Kazanımları Geri Alınır. İptal Edilen Ödülün Yeri Boş Bırakılır. Ödül Verilmişse Katılımcının Derhal Ödülü İade Etmesi Gerekir.

H) Yarışmaya Başvuran Fotoğrafların: Jpg/Jpeg Formatında, 300 Dpi, 7,12 Sıkıştırma Kalitesinde, Kısa Kenar En Az 1920 Piksel, Uzun Kenar En Fazla 3200 Piksel Olarak Kaydedilmeli Ve Dosyaların Boyutları 2 MB’den Az Olmamalı, Dosya Büyüklüğü 4 MB’yi Geçmemelidir.

İ) Yarışma Sonucu Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Web Sayfası İle Duyurulacaktır. Dereceye Girenler Ve Sergileme Alan Fotoğraflar, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Web Sayfasında Yayımlanacaktır.

J) Fotoğrafların Gönderileceği Başvuru Adresi: yerelyasamdanizler@gmail.com

K) Yarışmaya İlişkin Sorular İçin Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinin 0 384 213 13 06 Numaralı Telefondan Ulaşılabilir.

L) Ekteki Katılım Formu, Açık Rıza Onayı Ve Veli İzin Belgesi Taranıp Yada Fotoğrafı Çekilip JPG Formatında E-Posta Adresine Başvurulan Eserlerle Beraber Gönderilecektir.

Fotoğrafların Gönderilmesi
A) Fotoğraflar, E-Posta Üzerinden Şartnamede Belirtilen E-Posta Adresine Gönderilecektir. Sadece Katılımcının 6 Rakamlı Rumuzu Yazılı Olacaktır. Yarışmaya Gönderilecek Fotoğraflara Verilecek İsim; 6 Rakamdan Oluşacak Katılıcının Rumuzu (Örneğin: 012345) Ve Fotoğraf Sıra Numarası Olarak Hazırlanmalıdır (Örneğin: 012345-1.Jpg, 012345-2.Jpg, Gibi)

B) Üzerinde “Katılımcı Rumuzu” Yerine “Katılımcı İsmi” Yazılan Mail’ler Yarışma Dışı Bırakılacaktır.

C) Birden Fazla Fotoğraf İle Katılım Durumunda Tüm Fotoğraflar Aynı Mail’in İçerisinde JPEG Olarak Gönderilmelidir.

D) Gönderilen Kayıtlardaki Fotoğraflar Paspartusuz Ve Kenar Boşluksuz Olmalıdır.

E) Eserlerin Zamanında Ulaşacak Şekilde Gönderilmelidir. Geç Ulaşan Eserler Yarışmaya Dâhil Edilmeyecektir.

F) Yarışmaya Eser Gönderen Yarışmacılar Bu Şartnamedeki Tüm Şartları Peşinen Kabul Etmiş Sayılacaktır.

G) Yarışma Sonuçlarına Yönelik İtirazlar Sonuçların İlanını Takip Eden 7 İş Günü İçerisinde Yapılabilir. İtirazların Olması Durumunda Eserler Yeniden Değerlendirilecektir.

H) Yarışmanın Hiçbir Aşamasında, Katılımcıların Açık Rıza Onayı Alınmadan Kişisel Verileri İstenmeyecektir. Bu Kapsamda İstenen Kişisel Veriler, Açık Rıza Onayında Belirtilen Hususların Dışında Başka Amaçlarla Kullanılmayacak, Üçüncü Kişilere Verilmeyecek Ve Sosyal Etkinliğin Sona Ermesinin Ardından Da Silinecektir.

Yarışma Bütçesi
Yarışma Bütçesi 4.500 Türk Lirası Olup Okul Aile Birliği Tarafından Karşılanacaktır.

Yarışma Takvimi
Katılım Başlangıç Tarihi: 14 Aralık 2023
Son Katılım Tarihi: 3 Mayıs 2024 Saat 23:00 (TSİ)
Seçici Kurul Toplantısı: 6 Mayıs 2024
Sonuç Bildirimi: 7 Mayıs 2024
İtiraz Sonuçlarının Ve Kesin Sonuçların Açıklanması: 14 Mayıs 2024
Çevrimiçi Ödül Töreni Ve Sergi: 20 Mayıs 2024
Ödül Verilmesi: Ödül, Derece Almış Eser Sahibi Öğrencilerin Adına Açılmış IBAN Adresine Gönderilecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.