BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

İlkokul Öğrencileri Okumak Güzeldir Kitap Okuma Yarışması

İlkokul Öğrencileri Okumak Güzeldir Kitap Okuma Yarışması

İlkokul Öğrencileri Okumak Güzeldir Kitap Okuma Yarışması

Çankırı Hacı Murad-I Veli Proje İmam Hatip Ortaokulu İlkokul Öğrencileri Okumak Güzeldir Kitap Okuma Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Başvurular Online Olarak Yapılacak.

Yarışma Kitabı
Yarışma Kitapları “Kitap İnceleme Ve Soru Hazırlama Komisyonu” Tarafından İncelenmiş Ve Aşağıdaki Şekilde Belirlenmiş Olup Öğrenci Kendi İsteği İle Üç Kitaptan Sadece Bir Tanesini Seçecek Ve Seçtiği Kitapla Yarışmaya Katılacaktır.

1. Kitap
Selahhaddin-İ Eyyübi’yle Kudüs’ün Fethi
Yazarı: Muhiddin Yenigün
Yayınevi: Uğurböceği Yayınları

2. Kitap
Peygamber’im Bugün Yaşasaydı
Yazarı: Hatice Kübra Tongar
Yayınevi: Hayykitap

3. Kitap
Korkak Bir Kahraman
Yazarı: Birsen Ekim Özen
Yayınevi: Timaş Yayınları

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası (Öğrencinin Sınıf Öğretmenine Plaket)
İkincilik Ödülü 1.250 Türk Lirası (Öğrencinin Sınıf Öğretmenine Plaket)
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası (Öğrencinin Sınıf Öğretmenine Plaket)
50 Öğrenciye Mansiyon Ödülü: 100 Türk Lirası

Katılım Şartları
Yarışmaya Çankırı merkez ve ilçelerinde bulunan İlkokulların (resmi ve özel) 4. sınıflarında öğrenim gören bütün öğrenciler katılabilecektir.

Yarışmanın Şekli
İlkokul 4. Sınıfta okuyan ve yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler; önce aşağıda belirtilen başvuru tarihleri arasında okul WEB sayfamızdan online olarak başvuru yapacaklardır.
Yarışmaya kendi seçecekleri yukarıdaki kitaplardan sadece bir tanesi ile katılacaklardır. Online başvuru esnasında yarışmaya katılacakları kitabı mutlaka işaretleyeceklerdir.
Daha sonra seçtikleri kitabı kendi imkanları ile temin ederek okuyacaklardır. Sınav soruları, sadece seçtikleri kitaptan olacaktır.
Sınav sonucunda her kitap için ayrı sıralama yapılmayacak olup 3 kitaptan ortak bir ödüllendirme yapılacaktır. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra okulumuzda yapılacak ödül törenine katılacaklardır.

Başvuruların Kabulu
Yarışmaya başvuru ONLİNE olarak https://hacimuradiveliiho.meb.k12.tr adresindeki “Ödüllü Kitap Okuma Yarışmasına Başvuru” linkinden yapılacaktır. Online başvuru dışında müracaat kabul edilmeyecektir. Öğrencinin başvuru esnasında vereceği bilgilerin hatalı veya yanlış olması durumunda sorumluluk başvuru sahibine aittir. Yürütme kurulu bu tür hatalardan dolayı sorumlu tutulamaz.
Başvuru tarihleri: 25 Aralık 2023 — 9 Şubat 2024 arası

Sınav
Sınav, Çankırı Hacı Murad-ı Veli Proje İmam Hatip Ortaokulunda yazılı sınav şeklinde yapılacaktır. Sınav soruları, başvuru esnasında öğrencilerin kendi seçtikleri kitaptan çıkacaktır. Yarışma soruları çoktan seçmeli olup dört şıktan oluşacaktır. Sınav, toplam 25 sorudan oluşup her bir soru eşit puana sahip olacaktır. Yanlış cevaplar dikkate alınmadan sadece doğru cevaplar üzerinden puanlama yapılacaktır.
Sınav Süresi: 50 Dakika
Başlama Saati: 11:00
Bitiş Saati: 11:50
Sınav Tarihi: 17 Şubat 2024
Sınav Yeri: Çankırı Hacı Murad-I veli Proje İmam Hatip Ortaokulu

Öğrenciler sınava gelirken yanlarında kimlik belgesi, kurşun kalem ve silgi bulunduracaklardır.

Sınavın Değerlendirilmesi
Sınavın değerlendirilmesi okul müdürlüğü tarafından optik okuma yöntemiyle yapılacaktır. Sınav sonucunda her kitap için ayrı sıralama yapılmayacak olup 3 kitaptan ortak bir ödüllendirme yapılacaktır. Sınav sonucunda eşitlik olması halinde Proje Yürütme Kurulu tarafından çekilecek kura ile birinci, ikinci ve üçüncüler tespit edilecektir.

Sınav Sonuçlarının Açıklanması
Yarışma sonuçları 20 Şubat 2024 Salı günü Saat: 14.00’de Çankırı Hacı Murad-ı Veli Proje İmam Hatip Ortaokulu WEB Sayfasında açıklanacaktır.

Ödül Töreni
Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri, öğrenci velileri ve sınıf öğretmenlerinin katılımıyla yapılacak olan ödül töreninde verilecektir.
Tarih ve Saat: 24 Şubat 2024 Cumartesi Saat: 14.00
Yer: Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Yunus Emre Konferans Salonu

Proje Takvimi
İlkokullara Tanıtım ve Duyuru : 18 Aralık 2023 – 5 Ocak 2024 arası
Başvuru Tarihleri : 25 Aralık 2023 — 9 Şubat 2024 arası
Sınav Tarihi : 17 Şubat 2024 Cumartesi Saat: 11.00
Sonuçların Açıklanması : 20 Şubat 2024 Salı Saat: 14.00
Ödül Töreni Tarihi : 24 Şubat 2024 Cumartesi Saat: 14.00

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.