BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Uzay Mekiği Simülatörü Tasarım Yarışması

Uzay Mekiği Simülatörü Tasarım Yarışması

Uzay Mekiği Simülatörü Tasarım Yarışması

Balıkesir Üniversitesi Uzay Mekiği Simülatörü Tasarım Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Üniversite Öğrencileri Katılabilir.

Balıkesir Üniversitesi Uzay Mekiği Simülatörü Tasarım Yarışması

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 20.000 Türk Lirası + Başarı Belgesi
İkincilik Ödülü 15.000 Türk Lirası + Başarı Belgesi
Üçüncülük Ödülü 10.000 Türk Lirası + Başarı Belgesi
Mansiyon: 5.000 Türk Lirası + Başarı Belgesi
Mansiyon: 5.000 Türk Lirası + Başarı Belgesi

1. Bir katılımcı en fazla bir ödül alabilir.

2. Ödüle ve sergilemeye layık görülen tasarımlar Jüri Değerlendirmesi sonrasında 20 Mayıs 2024 tarihinden fakültemiz web adresinden duyurulacaktır.

3. Tasarımların düzenlenen yarışma konusu ve amacına uygun olmaması halinde, jüri hiçbir tasarıma ödül vermeme hakkını saklı tutar.

4. Yarışma düzenleyen kurum kazanan tasarımlar üzerinde, tasarımın asıl niteliğini bozmamak veya değiştirmeksizin, ödül kazanan eserler üzerinde amaca ve yayımlamaya yönelik değişiklik isteme veya yapma hakkına sahiptir.

5. MRS Havacılık, Uzay Sanayi Simülasyon Makine A.Ş. tarafından verilecektir.

6. Ödüller sonuçların ilanından itibaren bir ay içinde kazanan yarışmacıların IBAN hesaplarına yatırılacaktır.

Düzenleyen Kurumlar
Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. ve MRS Havacılık, Uzay Sanayi Simülasyon Makine A.Ş.

Yarışmanın Başlığı
“Uzayı Düşle Mekik Simülatörünü Tasarla”

Yarışmanın Konusu
Üniversite gençliği, teknoloji, uzay ve similasyon kavramlarının grafik sanatlar diliyle bir araya getirilmesi kapsamında MRS Havacılık, Uzay Sanayi Simulasyon Makine A.Ş., tarafından üretilen Uzay Mekiği Simülatörü’nün dış görünümünü özgün grafik tasarım diliyle tasarlanmasıdır. Bu bağlamda yarışmanın ismi “Uzayı Düşle Mekik Simülatörünü Tasarla” şeklinde belirlenmiştir.

Yarışmanın Amacı
Üniversite – Sanayi iş birliği çalışmalarına katkıda bulunmak.

• Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine uzay yolculuğu macerasını anlatmak ve bu heyecanlı deneyimi tasarımlarına aktarabilmelerine olanak sağlamak

• Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitim gören öğrencilerimizin özgün tasarımlar üretmesini teşvik etmek;

• Teknolojiyi gençlerle bir araya getirerek, yerli ve milli özgün tasarımları teşvik etmek ve önünü açmak

• Tasarım ile sektör buluşmaları işbirliğinin önemini anlamak ve bu önemi arttırmak

Yarışma Koordinasyon Birimleri
a.Yürütme Birimi:
Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

b. Destek Birimi:
Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş.

c. Sekretarya:
Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Yarışmaya Katılım Şartları Ve Kurallar
• Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Resim, Baskı Sanatları ve Grafik Sanatlar bölümlerinde okuyan lisans ve lisansüstü öğrencilerin katılımına açıktır.

• Yarışmaya bir ( 1 ) tasarım ile katılım sağlanabilir.

• Yarışmaya başvuru ücretsizdir.

• Tasarımının içeriğinin bizzat katılımcı tarafından üretilmiş olması veya kullanım haklarının katılımcıda olması gerekmektedir.

• Tasarımın daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, tamamı ya da bir bölümü kopya edilmemiş, özgün ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir.Bu kurala uymayan tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Yarışma tamamlanıp, ödül hakkı kazanan tasarımlar 4.ve 5.maddelerdeki hükümleri taşımadığı anlaşıldığında yarışmacı ihraç edilir ve verilen ödül varsa yasal faizi ile geri alınır. Telif haklarının ihlali nedeniyle doğacak her türlü hukuki ve mali sorumluluk yarışmacıya aittir.

• Tasarımda slogan kullanma zorunluğu yoktur. Ancak slogan kullanılacaksa Türkçe olmasına ve başka yerde kullanılmamış olmasına dikkat edilmelidir.

• Uzay mekiği simülasyonunu üreten MRS Havacılık, Uzay Sanayi Simulasyon Makine A.Ş.’nin logosunu tasarımda kullanmak zorunludur.

• Tasarımlar dijital ortamda hazırlanmalıdır. Çalışmalar için teknik serbesttir, ancak basım, çoğaltım ve dijital ortamda yayımlamaya uygun olmalıdır. Tasarımlar işletim sistemi sınırlaması olmadan; tasarım yazılımları (Adobe Illustrator (Ai), Corel Draw, Adobe Photoshop vb.) kullanılarak yapılmalıdır.

• Tasarımın kavramsal boyutu ve tasarımın hikayesi en fazla 400 kelimelik rapor halinde tasarımın bir parçası olarak sunulmalıdır. Raporlar font 12 punto times new roman ile yazılmalı ve bu rapor pdf formatında sunulmalıdır.

• Tasarımlar 35×50 cm ölçülerinde yatay olarak çalışılmalıdır. Söz konusu ölçü dışında yapılan tasarımlar değerlendirilmeye alınmayacaktır.

• Tasarımlar CMYK formatında 300 dpi çözünürlükte hazırlanmalı, PDF (Orijinal boyutunda ve sıkıştırılmamış baskıya uygun PDF formatında, High Quality Print) uzantılı belge olarak herhangi bir sıkıştırma yapılmaksızın gönderilmelidir. Tasarımda kullanılacak görseller de baskıya uygun çözünürlükte (300 dpi) olmalıdır.

Tasarım Teslim Koşulları
Tasarımlar hem dijital hem de fiziksel teslim edilmelidir. Tasarımların dijital formatları gsf@balikesir.edu.tr adresine gönderilmelidir. Tasarımların fiziksel teslimi ise fakülteden alınacak yarışma başvuru formu ile birlikte 35×50 cm tasarım çıktıları Güzel Sanatlar Fakültesi dekan sekreterliğine teslim edilmelidir. Ayrıca katılımcılar, yarışmaya başvurmakla katılım koşullarını ve jüri kararlarını kabul etmiş sayılırlar.

Eserlerin Kullanım Hakkı
1. Yarışmaya katılan tüm eserlerin her türlü telif hakkı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Kapsamında bedelsiz ve süresiz olarak T.C. Balıkesir Üniversitesi ve MRS Havacılık, Uzay Sanayi Simülasyon Makine A.Ş.’ye aittir. Yarışma yolu ile elde edilen bu eserlerin; televizyon, internet ve diğer her türlü ortamlarda yayımlama; katalog, broşür, afiş, kitap, ajanda, takvim, dergi, CD, video ve diğer ortamlara alarak yayınını ve dağıtımını yapma, ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki eğitim ve kültür kurumlarına gönderme ve eğitim etkinliklerinde kullanma hakkına sahip olacaktır.

2. T.C. Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. ve MRS Havacılık, Uzay Sanayi Simülasyon Makine A.Ş.ürün ve hizmetlerden kaynaklanan telif hakkı ihlallerinden sorumlu tutulamaz.

3. Yarışmacılar katılım formunu imzalayarak şartname hükümlerini tamamen kabul etmiş olacaklardır.

Yarışma Takvimi
Yarışma Son Başvuru Tarihi: 26 Nisan 2024 Saat: 17.00
Jüri Ön Değerlendirme Tarihi: 29 Nisan 2024
Tasarım Ekibinin Oluşturması: 30 Nisan 2024
Nihai Tasarımların Teslimi: 17 Mayıs 2024
Jüri Değerlendirme Sonuçların İlanı: 20 Mayıs 2024

Ödül Töreni Ve Sergi Açılış Ve Ziyaret Tarihi Ve Saati
Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi web adresinden duyurulacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.