BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

TÜRKKAB Burs Başvuruları

TÜRKKAB Burs Başvuruları

TÜRKKAB Burs Başvurusu

Türk Kadın Akademisyenler Birliği Derneği TÜRKKAB Burs Başvurusu Ne Zaman Yapılacak, TÜRKKAB Bursu Kimlere Verilir, Geri Ödemesiz Burs Miktarı Ne Kadar.

TÜRKKAB, Türk Örf Ve Adetlerine Uygun, Atatürk İlke Ve İnkılaplarına Bağlı, Vatanına Ve Milletine Hizmet Etmek Gayesinde Olan, Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Bulunan Yükseköğretimde Okuyan Kız Öğrencilerine Burs Verecektir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Ayda 750 Türk Lirası Olarak Ödenecek. Yılda 8 Ay Süreyle Ekim Ve Mayıs Aylarında Ödenir.

MÜSDAV Bursu Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular E-Posta Adresine Yapılır.
Başvuru İçin Kendinizi Anlatan Bir Metni E-Posta Adresine Gönderin.
E-Posta: turkkab19@gmail.com

Burs Kimlere Verilir
a) T.C. Vatandaşı Olmak,

b) Mal Varlığı Ve Gelir Durumuna Göre Maddi Desteğe İhtiyacı Olmak,

c) Öğrenimine Yeni Başlayanlar İçin: Başarı Kriteri Her Yıl Eylül Ayında İlan Edilmektedir. Üniversiteye Geçişte Barajın Kaldırılmasına Karşın Başvuruda Sıralama Kriteri Söz Konusu Olabilecektir.

d) 35 Yaşından Gün Almamış Olmak.

e) Ara Sınıflar İçin: Genel Not Ortalamasının 4,00 Üzerinden En Az 3,00 Olması (100 Üzerinden Not Verilen Üniversitelerde En Az 75 Olması) Gerekmektedir.

f) Hazırlık Sınıfından 1. Sınıfa Geçen Öğrenciler İçin: Başarılı Olarak Geçmiş Olmak.

g) DGS İle Yerleşen Öğrenciler İçin: İki Yıllık Mezuniyet Ortalamalarının En Az 3,00 (100 Üzerinden Not Veren Okullarda 75) Olması Gerekmektedir.

h) İkinci Öğretim Öğrencileri İçin: İkinci Sınıfa Geçmiş Olmak Ve Genel Ortalamanın En Az 3,00 (100 Üzerinden Not Veren Okullarda 75) Olması Gerekmektedir.

Notlar
Başvuru Aşamasında Hiçbir Belge İstenmemektedir. Kendiniz Ve Durumunuzu Anlatan Bir Metni turkkab19@gmail.com Adresine Göndermeniz Yeterli Olacaktır. Verilen Bilgileri Doğrulatıcı Belgeler Burs Almaya Hak Kazanan Öğrencilerimizden Sonraki Aşamada İstenecektir.

Başvuru Komisyonunun Değerlendirmesi Sonrası Burs Almaya Hak Kazanan Adaylardan E-Posta İle İstenilen Evrakların Gönderilmesi İstenecektir.

TÜRKKAB Tüm Bildirimleri E-Posta İle Yapmaktadır. Bu Nedenle E-Posta Adreslerinin Doğru Girilmesi Öğrenci Adına Büyük Önem Taşımaktadır.
Burs Kazananlar Halk Bankasından Hesap Açtırarak Tarafımıza Bildireceklerdir.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Burs Başvurularının Eylül Ayında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 25 Eylül Tarihinde Başlayıp, 1 Ekim Saat 23:59’da Sona Erdi.

İstenilen Bilgelerin En Geç 10 Ekim Tarihine Kadar turkkab19@gmail.com Adresine Göndermeleri Gerekmektedir. Tüm Öğrencilerimizin Belgelerinin Ulaşmasından Sonra Ekim Ayının 19’da Bursları Açtırdıkları Halk Bankasındaki Hesaplarına Yatırılacaktır.

Burs Duyurusu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.