BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Polis Eşleri Derneği Burs Başvurusu

Polis Eşleri Derneği Burs Başvurusu

Polis Eşleri Derneği Burs Başvurusu

Polis Eşleri Derneği Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılır? Polis Eşleri Derneği Bursu Kimlere Veriliyor, Eğitim Yardımı Başvuru Koşulları.

1987 Yılında Kurulan Dernek Anne Veya Babası Emniyet Mensubu (Emekli Yada Faal) Olan Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir.

Burs Miktarı
Belirtilmemiş.

Kız Çocukları Eğitim Derneği KIZÇEV Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Derneğin Resmi İnternet Sitesinden Online Olarak Yapılmaktadır. Başvuru Sonrası Evraklar Posta / Kargo Veya Elden Teslim Edilecek.

Burs Kimlere Verilir

• Burs / Eğitim Yardımı almak isteyen öğrencinin anne veya babasının Emniyet Mensubu olması gerekmektedir.

• Emniyet mensubu ebeveyninizin çalıştığı ilde derneğimizin şubesi varsa, başvurularınızı o ildeki Polis Eşleri Derneği şubesine yapmanız gerekmektedir.

• Ailesinin, aylık toplam geliri 40.000 TL´nin üzerinde olan öğrencilerin burs / eğitim yardımı başvuruları dikkate alınmayacaktır.

• Vakıf üniversitelerinde (% 100 burslu okuyan öğrenciler hariç), Askeri okullarda, parasız yatılı okullarda; Polis Akademisi, Polis Meslek Yüksek Okulları, 2 yıllık meslek yüksek okulları, yüksek lisans, doktora programları, TEYEV’den burs alan ve Açık Öğretim Fakültesinde öğrenim gören öğrencilere, burs / eğitim yardımı verilmeyecektir.

• Online burs / eğitim yardımı müracaatının yapılması ve gerekli belgelerin şubemize ulaştırılması için son tarih 27 Kasım 2023´tür. Bu tarihten sonra yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

• Form, burs / eğitim yardımı talep eden Emniyet Teşkilatı çalışanı, velisi veya öğrencinin kendisi tarafından tasdik edilecektir. Tasdik edilen bilgilerin yanlış olduğunun belirlenmesi halinde, sorumlular hakkında gerekli adli, idari işlemler başlatılacak, ayrıca verilen burs / eğitim yardımı miktarı yasal faizi ile birlikte tahsil edilecektir.

• Her ne sebeple olursa olsun haklarında soruşturma açılan, terör örgütleri ile iltisakı, irtibatı veya sempatisi olduğu tespit edilen, her ne sebeple olursa olsun soruşturma açılan, soruşturma geçiren, açığa alınan, ihraç edilen veya tutuklanan Emniyet Teşkilatı mensuplarının çocuklarına burs ve eğitimi yardımı verilmeyecektir.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Dönemi Burs Başvurularının Kasım Ayında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 3 Kasım’da Başlayıp 27 Kasım’da Sona Erdi.

Web sitesi: https://www.polisesleridernegi.org.tr/
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.