BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Pidok Plastik Burs Başvuruları

Pidok Plastik Burs Başvuruları

Pidok Plastik Burs Başvurusu

Pidok Plastik Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılacak, Pidok Bursu Kimlere Verilecek, Geri Ödemesiz Eğitim Desteği Başvuru Koşulları Nelerdir.

Pidok Plastik Sanayi Pidok Başarı Bursu, Podik Ailesi Bursu Ve Afet Bursu Vermektedir.
Şirket Üniversiteli Gençlere Karşılıksız Burs Ve Mezuniyet Sonrası İstihdam Fırsatı Sağlıyor.

İş Dünyası Vakfı Bursu Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Miktarı Ve Süresi
Üstün Başarı Bursu Ayda 3 Bin Türk Lirası
Pidok Ailesi Eğitim Bursu Tek Çocuk İçin Ayda 2 Bin Türk Lirası, Birden Fazla Çocuk İçin Ayda 1.500 Türk Lirası
Yılda 8 Ay Süre İle Ekim Ve Mayıs Aylarında Ödenir.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Şirketin İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

Burs Kimlere Verilir

Üstün Başarı Burs Verilme Şartları Ve Bölümleri Aşağıdaki Gibidir

YKS Sınavında İlk 20.000 Girerek Makine Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği Ve Kimya Mühendisliği Bölümlerinde Okumak,
YKS Sınavında İlk 10.000 Girerek İktisat, İşletme, Ekonomi Ve Finans Bölümlerinde Okumak,
Özel Üniversitelerin %100 Burslu Mühendislik Fakültesi Bölümleri Ve İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Bölümleri

Pidok Plastik Ailesi Eğitim Bursu Verilme Şartları; Pidok Plastik Sanayi Ve Tic. A.Ş. Çalışanlarının Üniversitede Öğrenim Gören Çocukları

Bursa Aday Olabilmek İçin Öğrencinin Maddî İmkânlarının Yetersiz Olduğunu Kabul Ve Beyan Etmesi Esastır. Bunun İçin Her Aday, Ailesinin Ve Kendisinin Mal Varlığı Ve Gelir Durumunu Tam Olarak Belgelendirmek Zorundadır. Burslar, Lisans Kademesinde Hazırlık Sınıfı Ve Birinci Sınıfa Kayıt Yaptıran Yeni Öğrencilerine Verilir, Şirketçe Uygun Görülen Kontenjan Sayısına Ulaşılamadığı Takdirde Ara Sınıf Öğrencilerine De Verilebilir. Hazırlıktan Birinci Sınıfa Geçenler Ara Sınıfta Sayılır. Dağıtımda Ara Sınıf Farkı Gözetilmez; Maddî İmkândan Daha Mahrum Olan Başarılı Adaya Öncelik Tanınır. Bursun Tahsisi Ve Sürdürülmesi İçin Gerekli Başarı Şartları Aşağıda Verilmiştir.

1. Başvuru Tarihinde 23 Yaşından Büyük Olmamak,

2. Burstan Yararlanabilmek İçin Yurtiçindeki Eğitim Kurumlarında Tam Zamanlı Öğrenci Statüsünde Kayıtlı Olmak Gerekir.

3. Bursların Kontenjan, Kapsam, Tutar Ve Koşulları, Öğrencilerde Aranacak Nitelikler Yönetim Kurulu Tarafından Her Yıl Belirlenir Ve İlan Edilir.

4. Sabıkasız Olması ( Taksirli Suçlar İle Kabahatler Kanuna Göre Ceza Almış Olanlar Y.Kurulu Tarafından Ayrıca Değerlendirilir)

5. Eğitim Bursundan Yararlanmak İçin, Öğrencinin Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacının Olması Gerekir. Başarılı Bir Öğrenci Olmak İçin 100 Üzerinden En Az 70; 4.00 Üzerinden En Az 2.50 Ortalamaya Sahip Olması Ve Geride Başarısız Ders Bırakmadan Bir Üst Sınıfa Geçilmiş Olması Gerekmektedir.

6. Herhangi Bir Firma Veya Kuruluşta Daimi Eleman Olarak Çalışmıyor Olmak, Başka Bir Kurumdan (Vakıf, Dernek, Şahıs Gibi) Maaş, Ücret Veya Burs Almıyor Olmak (Kredi Ve Yurtlar Kurumu’ndan Alınan Öğrenim Kredisi Hariç) Gerekmektedir.

7. Toplumsal Değerler Ve Etik İlkelere Uygun Davranış Sahibi Olmak

Tüm Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Burs Başvurularının Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 20 Eylül Tarihinde Başlayıp, 15 Ekim’de Sona Erdi.

Başvuru İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.