BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Pendik Belediyesi Ortaokul Ve Liselerarası Kısa Video Yarışması

Pendik Belediyesi Ortaokul Ve Liselerarası Kısa Video Yarışması

Pendik Belediyesi Ortaokul Ve Liselerarası Kısa Video Yarışması

Pendik Belediyesi Ortaokul Ve Liselerarası Kısa Video Yarışması Düzenliyor.

Filistin’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek, dünyada barış ikliminin önemi üzerine farkındalık oluşturmak ve Filistin halkının özgürlük mücadelesine destek olmak amacıyla Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pendik Belediyesi koordinasyonuyla Kısa Video Yarışması düzenlenecektir.

Yarışma Ödülleri
Ortaokul Ve Lise Öğrenci Kategorilerinde En İyi 3 Kısa Video Seçilecek Ve Toplam 6 Öğrenciye Derecelerine Göre Ödül Verilecek.

Birincilik Ödülü: Mİ WATCH AKILLI SAAT + Katılım Belgesi
İkincilik Ödülü: Toshiba Hardisk 1 TB + Katılım Belgesi
Üçüncülük Ödülü: JBL Tune, Kulak Üstü Kulaklık + Katılım Belgesi

Puan eşitliği olması durumunda puanı eşit olan katılımcılar arasında kura çekilecektir.

Jürinin önerisi üzerine bu ödüller dışında özel ödüller de verebilir.

Konu Başlıkları

• Filistin’de İnsanlık Ölmesin
• Filistin’de Çocuk Olmak
• Filistin’de Yaşanan Soykırıma Sessiz Kalma
• Filistin’e Destek Olmak İçin İnsan Olmak Yeter
• Dünyaya Barışı Hakim Kılmak İçin Sesini ve Sözünü Yükselt

Not: Videolar bir konuyu veya yukarıda yer alan birkaç başlığı kapsayabilir.

Yarışmanın Amaçları

1. Pendik İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda düzenlenecek kısa video yarışmasıyla öğrencilerde Filistin’de yaşananlara karşı farkındalık oluşturmak ve Filistin halkının özgürlük mücadelesine destek olmak,

2. İnsanlığa nefret söylemi yerine tatlı dile, ayrışmaktan ziyade birlikteliğe, bencillikten öte paylaşmaya ve yaratılanlara sevgiyle bakmaya ihtiyacı olduğunu hatırlatmak,

3. Öğrencilerimizin kendilerini özgün ifade edebilmeleri için ortam hazırlamak ve onlara özgüven kazandırmak,

4. Öğrencilerimizde insanlığın ve dünyanın sorunları konusunda farkındalık oluşturarak onları teşvik etmek ve gündem oluşturmak,

5. “Dünyada Barış” ülküsünü güçlendirmeye katkıda bulunmak,

6. Ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerimizi Türkçemizi doğru, etkili ve dil kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirerek öğrencilerimizde tarih ve kültür bilinci oluşturmak.

Kapsam

Yarışmaya Pendik ilçesinde öğrenim gören tüm kurumlardaki (resmi ve özel) ortaokul ve lise öğrencileri katılabilecektir.

Yarışmanın Aşamaları

1. Kısa video yarışması 3 aşamadan oluşur:

2. Her okul kendi içerisinde yarışmayı tüm öğrencilere duyurarak ilk üç katılımcıyı belirler.

3. İlçe komisyonu dereceye giren ilk 10 videoyu seçer.

4. Alanında uzman jüri tarafından ilk üç eser tespit edilir.

Katılım Şartları

1. Yarışmaya katılacak olan öğrenci, Pendik genelinde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm resmi ve özel eğitim-öğretim kurumlarında ortaokul veya lise kademesinde eğitim görmelidir.

2. Yarışmacılar, sadece bir video ile başvurularını yapabileceklerdir.

3. Yarışmaya katılım tamamen ücretsiz ve gönüllülük esasına göredir.

4. Yarışmaya katılan videolarda Türkçe veya İngilizce konuşulabilir. Ancak Türkçe hazırlandığında alt yazısı İngilizce; İngilizce konuşulduğunda alt yazı olarak Türkçe’sinin de olması gerekmektedir. Aksi durumda videolar değerlendirme dışı tutulacaktır.

5. Videoların uzunluğu 90 saniyeyi geçmemelidir.

6. Kısa video içinde sponsor, ticari amaçlı logo veya görsel kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra siyasi, insan haklarına aykırı, hakaret içeren kelimeler içermemelidir.

7. Kısa video üzerinde katılımcının ismi, adresi, imzası vb. bilgi kesinlikle bulunmayacaktır.

8. Kısa videolar daha önce hiçbir platformda yayınlanmamış olmalıdır.

9. Her kademeye kendi içerisinde derecelendirme (ortaokul ve lise ayrı ayrı değerlendirilecektir) yapılacaktır.

10. Yarışmaya katılan kısa videoların -yarışmacının kullanım hakkıyla beraber- ticarî olmayan gösterimlerde ve sosyal medya platformlarında kullanım hakkı Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pendik Belediyesine aittir. Doğabilecek hukuki sorumluluk öğrenci ve veliye aittir. Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pendik Belediyesi sorumlu tutulamaz. Formun doldurulması ve başvuru sürecinin tamamlanması şartların kabul edildiğini beyan eder.

11. Eserler, flash bellek ile (USB) kaydedilmiş halde Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne (Özel Büro) teslim edilmelidir.

12. Çekilen kısa videoların görüntü kalitesine dikkat edilmeli, çözünürlüğü 1920x1080p’den az olmamalıdır.

13. Yarışmaya katılacak okul müdürlükleri, öğrenci velilerinin “Katılım Formu” ve “Veli İzin Dilekçesi” doldurmaları hususuna dikkat edecektir.

14. Yarışmaya katılım sağlamak isteyen her öğrencimizin velisi Ek-1 ve Ek-2’yi doldurmak zorundadır. Formu dolduran veli “Velisi olduğum öğrencinin yarışmaya katılmasına, paylaşılan eserin ilgili kurumlar tarafından kullanılmasına, çalışmayla alakalı herhangi bir maddi/manevi talepte bulunmayacağıma ve oluşabilecek her türlü olumsuz davranıştan ilgili kurumları sorumlu tutmayacağıma muvafakat ederim.” ibaresini kabul etmiş sayılır.

15. Yarışma sonuçlarına herhangi bir itiraz kabul edilmeyecek olup jürinin verdiği kararlar kesindir.

16. Videoların ulaşımı ve yüklenmesi sırasında veya videoda oluşacak teknik arızalardan kaynaklanabilecek olası sorunlar için Pendik İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Pendik Belediyesi sorumlu olmayacaktır.

Eserlerin Değerlendirilmesi

1. Öğrenciler, kısa videoları 29 Aralık 2023 tarihine kadar hazırlayarak yarışmaya katılabileceklerdir.

2. Okuldaki yarışmada dereceye giren ve girmeyen bütün öğrenciler ayrıca okul müdürlüğünün imkânları dâhilinde okul müdürlüğünce ödüllendirilecektir.

3. İlçe değerlendirilmesi iki aşamadan oluşacaktır. Katılımcının okulu tarafından seçilen ilk üç video, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilecek, ilçedeki seçici kurul tarafından her kademede ilk 10 eser belirlenecektir. Son olarak belirlenen videoların arasından bilişim, gazeteci-yazar ve sosyal medya uzmanlarından oluşan kurul tarafından ilk üç eser tespit edilecektir.

4. Katılım formu gönderilmediği takdirde yarışmaya katılım sağlanmamış sayılacaktır.

5. Ödül töreninin yapılacağı yer ve program bilgileri Pendik İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Pendik Belediyesi web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Son Başvuru Tarihi 29 Aralık 2023.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.