BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Pamukkale Belediyesi Eğitim Desteği Burs Başvurusu

Pamukkale Belediyesi Eğitim Desteği Burs Başvurusu

Pamukkale Belediyesi Eğitim Desteği Burs Başvuruları

Denizli Pamukkale Belediyesi Eğitim Desteği Burs Başvurusu Ne Zaman Yapılır? Burs Kimlere Verilir? Eğitim Yardımı Miktarı Ne Kadar.

Pamukkale Belediyesi Eğitim Yardımı Pamukkale Belediye Sınırları İçerisinde İkamet Eden Ortaokul Ve Lise Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Verilmektedir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Aylık 500 Türk Lirası Olarak Verilecek. Yılda 8 Ay Süre İle Ödenecek.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Belediyenin Resmi İnternet Sitesinden Başvuru Formunun Doldurulması Sonrası İstenilen Belgelerin Belediyeye Teslim Edilmesiyle Yapılır.

Eğitim Yardımı Burs Veren Belediyeler Listesi İçin Tıklayın.

Burs Kimlere Verilir

• T.C. Vatandaşı Olmak

• Pamukkale Belediyesi Sınırları İçinde İkamet Ediyor Olmak

• Devlet Okullarında Öğrenim Görüyor Olmak, (Açık Öğretim, Özel Okul Ve Temel Liseler Hariç )

• Ortaokul Ya Da Lise Öğrencisi Olmak

• Son Yıl Sınıf Tekrarı Yapmamış Olmak (Mücbir Sebepler Dışında)

Pamukkale Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısında alınan karar doğrultusunda ihtiyaç sahibi 2 bin 500 öğrenci 8 ay boyunca eğitim yardımı alacak. Pamukkale ilçe sınırları içinde ikamet eden ihtiyaç sahibi, devlet okullarında okuyan başarılı öğrencilere verilecek olan eğitim yardımı başvuruları 15 Ağustos 2023 – 15 Eylül 2023 tarihleri arasında www.pamukkale.bel.tr adresinden yapabilecek. Toplamda 2 bin 500 ortaokul ve lise öğrencisinin aylık 500 TL eğitim yardımı yapılacağını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimizin destekçisi olacağız. Bu yıl 2 bin 500 öğrencimize yapacağımız yardım miktarını 100’de yüz zam yaparak 500 TL’ye çıkardık. Tek gayemiz çocuklarımız, gençlerimiz ve onların eğitimi. ‘Eğitime destek, geleceğe yatırımdır’ diyoruz ve bu düşüncelerle projelerimize devam ediyoruz. Eğitim yardımı başvuruları belediyemizin web sitesinden 15 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Evrakların Teslim Yeri: Pamukkale Belediyesi Ek Bina 15 Mayıs Mahallesi Atatürk Caddesi No:43 Kat:2 Pamukkale Denizli
Online Başvuru Yapıldıktan Sonra 15 Eylül Tarihine Kadar Evraklarınızı Teslim Etmeniz Gerekmektedir.
Evraklar Süresi İçerisinde Teslim Edilmez İse Başvuru Geçersiz Sayılacaktır.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Başvuruların Ağustos Ve Eylül Aylarında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 15 Ağustos İle 15 Eylül Tarihleri Arasında Yapıldı.

Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

Yorumlar

  1. Selver dedi ki:

    Başvurduk ama bu TC numarasina ait başvuru bulunmamaktadır diyor neden sonucu nasıl öğreneceğiz

    1. Sonuçlar Web Sitesinden Sorgulanır. Sonuçların Açıklandığına Dair Bir Bilgi Yok, Nereden Sorgulama Yapıyorsunuz. Belediyeden Bilgi Alınız.