BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Arası Konya Robofest Robot Yarışması

Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Arası Konya Robofest Robot Yarışması

Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Arası Konya Robofest Robot Yarışması

Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Arası Konya Robofest Robot Yarışması Ön Başvuruları Online Olarak Yapılacak. Ödüllü Yarışmaya Konya İli Geneli Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Katılabilecek. Yarışmada Toplam 140 Bin Türk Lirası Ödül Verilecek.

Yarışma Ödülleri
1.) Her Bir Kategoride İlk 3 Dereceye Giren Ekip Üyelerine Karatay Belediyesi Tarafından Verilecek Para Ödülleri

Ekip Üyeleri
Birincilik Ödülü 2.250 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası

Danışman Ödülleri
Birinci Ekip 2 Bin Türk Lirası
İkinci Ekip 1.500 Türk Lirası
Üçüncü Ekip 1.000 Türk Lirası

Ekibe Verilecek Toplam Ödül
Birici Ekip 6.500 Türk Lirası
İkinci Ekip 4.500 Türk Lirası
Üçüncü Ekip 3 Bin Türk Lirası

2.) Karatay Belediyesi Tarafından Her Kategoride İlk Üç Dereceye Giren Ekiplere Verilecek Ödüller
İlk 3’e Giren Ekiplere Ödül Olarak Madalyon, Kupa Ve Derece Belgesi, Ödül Alacak Kurum / Okul (Ekiplerin Okul / Kurumları)

3.) Karatay Belediyesi Tarafından En Başarılı 5 Okula 1’er Adet 3D Yazıcı Hediye Edilecektir. (Aldıkları Derece Sayısına Göre 1.liklere 3 Puan, 2. liklere 2 Puan Ve 3.Lüklere 1 Puan Verilerek Kurumların Başarı Sırası Belirlenir. Aynı Puanda Olunması Durumunda 1. lik Sayısı Fazla Olan, Bu Da Aynı Olması Durumunda 2. lik Sayısına Bakılır. Yine Aynı Olursa Kura Usulü Sıralama Yapılır.)

Genel Açıklamalar
Konya RoboFest Robot Yarışması bunda sonra (KONYA ROBOFEST olarak adlandırılacaktır); geleceğin popüler mesleklerinden birisi olan robotik kodlamayı tabana yaymak, öğrenilmesini eğlenceli bir hale getirmek için Karatay Belediyesi, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kılıçarslan BİST Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından bu yıl 2.si düzenlenen geleneksel robotik-kodlama yarışmasıdır. Yarışma Konya ilindeki tüm ortaokul ve liseler arasında yapılacaktır.

Bu yıl 2’incisi Celaleddin Karatay Gençlik Merkezinde 22-23 Kasım 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Lise ve ortaokul öğrencinin katılabileceği Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Hızlı Çizgi İzleyen, İnsansız Hava Aracı (Mini Drone, Yumurta Toplama (Caretta Caretta), , Serbest Proje (Afet Yönetimi Temalı), Serbest Proje (Tarım Temalı), Yazılım Yarışması, sadece ortaokul öğrencilerinin katılabileceği Sünger Bop Robot Yarışması, Sctrach ile Oyun Tasarım Yarışması, Dönüşüm Robotu olmak üzere toplam 10 (on) kategoride gerçekleştirilecektir.
Yarışma ile ilgili tüm duyurular ve iş ve işlemler robokaratay.com web sitesi üzerinden yürütülecektir.

Danışmanlar, yarışma başvurularının başlamasından yarışmaların bitimine kadar yarışmacı öğrencilere rehberlik etmek durumundadır. Danışmanlar, ekibindeki yarışmacıların her türlü davranışından sorumlu olup yarışma süresince yarışma alanında bulunacaktır.

Yarışmanın amacına uygun bir şekilde yürütülmesi ve yarışmadan beklenen azami faydanın sağlanması için organizasyon aşağıdaki iş ve işlemler yapılacaktır:

Başvuru Ve Genel Kurallar

Yarışma Katılım Koşulları
1. Yarışmaya, Konya’da eğitim öğretim gören tüm ortaokul, lise (Açık Öğretim ve MESEM dahil) öğrencileri katılabilir.

2. Yarışmaya katılacak öğrencilerde Açık Öğretim ve MESEM’de eğitim öğretim gören öğrencilerde 18 yaşını doldurmamış olma şartı aranır.

3. Yarışmaya katılacak takım 1 danışman öğretmen ve 2 öğrenciden oluşmak zorundadır. Danışmanın öğrencilerle aynı okulda öğretmen veya yönetici kadrosunda bulunması gerekmektedir. (Farklı okullarda görevlendirilen danışman öğretmenler görevlendirildikleri okuldan da başvuru yapabileceklerdir.)

4. Takımlar danışmanları aracılığıyla başvuru yapacaklardır. Danışma öğretmen sisteme üye olarak öğrenci ve robotları ekleyerek işlemleri gerçekleştirir.

5. Başvuru, itiraz süreci, öğrenci, robot ekleme, güncelleme ve silme gibi tüm süreçler danışmanın sorumluluğundadır.

6. Yazılım ve serbest projelerde; proje fikirleri kopya edilmemiş olmalıdır. Benzer ya da taklit olduğu tespit edilen projeler yarışma dışı kalacaktır.

7. Yazılım ve serbest projelerde; proje fikirleri daha önce bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.

8. Takımlar yazılım ürünlerini yarışma süresi boyunca sergileyebilecekleri ve sunum yapabilecekleri donanımsal ekipmanları yanlarında bulundurmak zorundadırlar. (Tablet, akıllı telefon bilgisayar vb.)

9. Yarışmaya başvuranlar şartnamede yer alan şartların tamamını kabul etmiş oldukları sayılmaktadır.

Ön Kayıt Süreci
1. Yarışmaya katılmak için danışman öğretmen tarafından robokaratay.com web sitesi üzerinden üyelik oluşturulmalıdır. (Tüm işlemler danışman öğretmen tarafından yürütülür, danışmansız öğrenci başvuruları geçersiz sayılacaktır.)

2. Danışman kendi okulundan öğrencileri ve robotları sisteme ön kayıt etmelidir.

3. Ön kayıt tarihleri 17 Eylül-18 Kasım 2023 tarihleri arasındadır.

4. Bir öğrenci aynı kategoride yalnızca bir robotla ve toplamda en fazla 2 farklı kategoride yarışmaya başvurabilecektir.

5. Oluşturulan kayıtlarda sisteme girilen öğrenci, robot ve öğretmen bilgileri eksiksiz girilmelidir.

Kesin Kayıt Süreci
1. Kesin kayıtlar yarışmanın 1. Günü 22 Kasım 2023 tarihinde 09.00-12.00 saatleri arasında Celaleddin Karatay Gençlik Merkezinde kayıt kabul alanında yapılacaktır.

2. Kayıt sırasında danışman öğretmen için “Görev Yeri Belgesi”, öğrenciler için “Öğrenci Belgesi”, danışman öğretmen ve öğrenci kimlikleri ile yarışmaya katılacakları robotların/projelerin getirilmesi gerekmektedir.

Robot İsimlendirme ve Kısıtlamaları
1. Robot isimleri en fazla 12 karakter ve Latin alfabesinden oluşturulacaktır. Robot isimlerinin aşağılayıcı, hakaret edici, siyasi ve müstehcen kelimeler içermesi veya çağrıştırması durumunda; ekiplerin başvuruları onaylanmayacaktır. Yarışmaya kaydı yapılan robotun ismi ve yarışma kategorisi değiştirilemez.

2. Yarışmaya katılan robot isimleri aynı olamaz. Aynı olması hâlinde ilk başvuran robot ismi kabul edilecektir.

3. Kaydı yapılan robot için ihtiyaç duyulması hâlinde danışman ve öğrenci isimlerinde başvuru süresince güncelleme yapılabilir.

4. Her robot sadece kendi kategorisinde yarışacaktır.

Yarışma Takvimi
Ön Kayıt Tarihleri: 17 Eylül – 18 Kasım 2023
Kesin Kayıt Tarihleri: 22 Kasım 2023 09:00-12:00
Eleme Turları: 22 Kasım 2023 13.30 – 17:30 23 Kasım 2023 09:00 – 12.00
Final Yarışmaları: 23 Kasım 2023 13.30 – 15.30
Kapanış ve Ödül Töreni: 23 Kasım 2023 16.00

Başvuru İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.