BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Ortaokul Öğrencileri Arası Zeynep Cemali Öykü Yarışması

Ortaokul Öğrencileri Arası Zeynep Cemali Öykü Yarışması

Ortaokul Öğrencileri Arası Zeynep Cemali Öykü Yarışması

Ortaokul Öğrencileri Arası Zeynep Cemali Öykü Yarışması Günışığı Kitaplığı Tarafından Düzenleniyor. Ödüllü Yarışmaya Başvurular E-Posta Yada Posta Yolu İle Yapılacak. Ödüle Değer Görülen Öğrencilere Tablet Ve Sertifika Verilecek.
Yarışmaya Türkiye Geneli 6, 7 Ve 8. Sınıf Öğrencileri Katılabilir.

Başvuru iletişim bilgileri

E-postayla
yarisma@gunisigikitapligi.com

Postayla
Günışığı Kitaplığı
Zeynep Cemali Öykü Yarışması
Fulya Mah. Büyükdere Caddesi
Akabe İş Merkezi 78/1 Şişli 34394 İstanbul

İletişim
Oya Balkan
0212 212 99 73
yarisma@gunisigikitapligi.com

2024 Teması: Macera
2024 tema cümlesi: “Önümde uzun bir yol vardı.”
Zeynep Cemali’nin Çılgın Babam kitabından

2024 Seçici Kurulu: Doğu Yücel, İrem Uşar, Mehmet Erkurt, Sevin Okyay, Dr. Müren Beykan

Yarışmaya Katılım Koşulları
1. Yarışmaya Türkiye genelinde, 2023 –  2024 öğretim yılında tüm okulların 6, 7 ve 8. sınıflarında okuyan öğrencilerinin katılım hakkı vardır.

2. Bir öğrenci yalnızca 1 (bir) öyküyle yarışmaya katılabilir.

3. Birden fazla kişi tarafından ortaklaşa yazılmış öyküler yarışmaya kabul edilmez.

4. Metin, öykü türüne uygun olarak yazılmalıdır.

5. Öykü, Türkçe dilinde yazılmalıdır.

6. Öykü, “Macera” temasında yazılmalıdır. Esinlenme için önerilen kılavuz cümlenin öyküde kullanılması şart değildir.

7. Öykü, A4 boyutunda dosya kâğıdına, tercihen bilgisayarda 12 punto, “Times New Roman” yazı karakteriyle ya da okunaklı el yazısıyla yazılmalıdır.

8. Öykünün uzunluğunun 1,5 satır aralığıyla, iki ( 2 ) A4 sayfadan az, dört ( 4 ) A4 sayfadan fazla olmaması önerilir.

9. Öykünün başında öykü adı ve hemen altında da öyküyü yazan öğrencinin adı yer almalıdır.

10. Öykünün posta veya e-posta yoluyla tek ( 1 ) kopya gönderilmesi yeterlidir. Yarışmaya kişisel e-posta adresinden değil, danışman öğretmen veya veli e-posta adresinden başvuru yapılmalıdır.

11. Yarışmaya son başvuru tarihi 29 Mayıs 2024 Çarşamba günüdür.

12. Öykülerin en son sayfasında, başvuruda bulunan öğrencinin adı soyadı, okulunun adı, sınıfı, öğretmeninin adı soyadı, okul adresi ve okul telefon numarası, velisinin adı soyadı ve telefonu ile Zeynep Cemali Öykü Yarışması’na daha önce katıldıysa, katılım yılı yazılmalıdır.
Bütün bu bilgiler için, yarışmanın internet sayfasındaki Başvuru Formu’nu eksiksiz doldurmak yeterli olacaktır:
gunisigikitapligi.com/projeler/zeynep-cemali-oyku-yarismasi-hakkinda

13. Başvuru Formu ile birlikte şu 3 belge de yollanacaktır:
1) Veli İzin Yazısı;
2) Veli tarafından doldurulup imzalanmış Katılımcı
Aydınlatma ve Rıza Metni;
3) Öğretmen tarafından doldurulup imzalanmış Katılımcı Aydınlatma ve Rıza Metni. E-postayla yapılacak başvurularda belgelerin imzalı taranmış dijital kopyalarının eklenmesi yeterlidir.

14. Veli İzin Yazısı yarışmanın internet sayfasından indirilebilir. Bu belgenin, başvuruda bulunacak öğrencinin velisi tarafından imzalanarak başvuru evraklarıyla birlikte gönderilmesi zorunludur.

15. Kişisel verilerin 6698 sayılı KVKK kapsamında korunmasına yönelik Katılımcı Aydınlatma ve Rıza Metni belgesi, yarışmanın internet sayfasından indirilebilir. Bu belgenin altındaki onay bölümünün, Başvuru Formu’nda adı geçen veli ve öğretmen tarafından ayrı ayrı doldurulup imzalanması ve 2 belgenin de başvuru evraklarıyla birlikte gönderilmesi zorunludur.

16. Öğretmen olarak yalnızca bir ( 1 ) isim belirtilmelidir. Türkçe dışında farklı bir branş öğretmeni de belirtilebilir.

17. Başvuruların şartnameye uygunluğu proje sekreterliği tarafından denetlenir.

18. Şartnameye uygun olarak ve zamanında teslim edilen aday öykülerin tümü yarışma başkanlığı (Proje Başkanı Müren Beykan ve Raportör Hande Demirtaş) tarafından değerlendirilir. En iyiler seçkisi Seçici Kurul’un değerlendirmesine sunulur. Ödüle hak kazanan öyküler arasında herhangi bir derecelendirme yapılmayacaktır. Seçici kurul uygun gördüğü en az 3 öyküye ödül verir. Ödüllü öykülerin yanı sıra, dikkat çeken öyküler de Günışığı Kitaplığı tarafından yayımlanan ve ücretsiz dağıtılan Ödüllü Öyküler Kitapçığı’nda yer alır.

19. Şartnameye uygun olarak ve zamanında teslim edilen aday öyküleri yazan öğrencilerin tümüne ve öğretmenlerine, yarışmaya katılımlarını belgeleyen dijital katılım sertifikaları yarışma sonuçlandıktan sonra gönderilecektir.

20. Yarışmaya gönderilen öykülerin telif hakkı eser sahibine aittir. Günışığı Kitaplığı, eser sahibinden izin almak kaydıyla yayımlama, yayma, işleme vb. hakkına sahip olacaktır.

21. Önceki yıllarda Zeynep Cemali Öykü Yarışması’na katılarak ödül almış öğrenciler, farklı bir öyküyle de olsa, yarışmaya tekrar katılamazlar. Önceki yıllarda öyküleri Ödüllü Öyküler Kitapçığı’na “Dikkati Çeken Öyküler” olarak seçilmiş öğrenciler yarışmaya farklı bir öyküyle tekrar katılabilirler.

22. Yarışmaya katılan öykülerin, başka herhangi bir yarışmaya gönderilmemiş, daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş, başkası tarafından yazılmamış, kısmen ya da tamamen başka bir metinden kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.

23. Yarışmaya katılan öyküler üzerinde, gerek görüldüğü takdirde editörlük çalışması yapılabilir; fazla sayıda noktalama ve yazım hatası içeren ve öykü formuna uygun olmayan uzunluktaki öyküler değerlendirme dışı bırakılabilir.

24. Günışığı Kitaplığı’na son başvuru tarihinden sonra ulaşan öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler ya da teknik aksaklıklar nedeniyle zamanında ulaşmayan başvurulardan Günışığı Kitaplığı sorumlu değildir.

25. Ödül almaya hak kazanan öyküler, 2024 yılının eylül ayı içinde gunisigikitapligi.com web adresinde ilan edilecektir.

26. Öyküleri ödüle değer görülen öğrencilere 1 adet tablet ve sertifika verilecektir.

27. Ödül kazanan tüm öğrencilerin başvurularında bildirdikleri öğretmenlerine, öğrencilerini edebiyat sevgisi aşılayarak destekledikleri için birer teşekkür belgesi ve kitap seçkisi sunulacaktır.

28. Yarışma koşullarıyla ilgili bilgi almak ya da başvuruların ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek için başvuru sahipleri, Günışığı Kitaplığı’yla aşağıdaki telefon ve e-posta adresinden iletişim kurabilirler.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.