BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Önder İmam Hatipliler Derneği Kitap Okuma Yarışması

Önder İmam Hatipliler Derneği Kitap Okuma Yarışması

Önder İmam Hatipliler Derneği Kitap Okuma Yarışması

Önder İmam Hatipliler Derneği Kitap Okuma Yarışmasının Sekizincisi Düzenleniyor. 8. Her Kitap Yeni Bir Hayat Kitap Okuma Yarışması İstanbul’daki İmam Hatip Lisesi Öğrencilerine Yönelik Olarak Düzenleniyor.

Yarışma Ödülleri
Birinci, İkinci Ve Üçüncülük Ödülü Bosna Herkes Gezisi
Dördüncülük Ödülü 6.000 Türk Lirası
Beşincilik Ödülü 5.000 Türk Lirası
Altıncılık Ödülü 4.500 Türk Lirası
Yedincilik Ödülü 4.000 Türk Lirası
Sekizincilik Ödülü 3.500 Türk Lirası
Dokuzunculuk Ödülü 3.000 Türk Lirası
Onunculuk Ödülü 2.500 Türk Lirası
11. Ve 20. Arasındaki Öğrencilere 2.000 Türk Lirası

Yarışma Kitapları
Taha Kılınç’ın Alemi İslam Yazıları Kitap Seti
Asya
Balkanlar
Afrika
Mağrib
Arabistan
Filistin
Biladüşşam

Yarışma Koşulları
İstanbul’daki Anadolu İmam Hatip Liseleri Hazırlık Ve 9, 10 Ve 11. Sınıf Öğrencilerine Yöneliktir.

Her Okuldan En Az 5 (Beş) En Fazla 10 (On) Öğrenci, 1 (Bir) Danışman Öğretmenin Bu Projede Yer Alması Öngörülmüştür. Bir Okulda Bu Şekilde En Fazla 2 (İki) Grup Kurulabilir. 5 Veya 10 Öğrenci Ve 1 Öğretmenin Bir Araya Gelmesiyle Bir Müzakere Halkası Kurulacaktır. (Her Okuldan En Fazla 2 Danışman Öğretmen Kayıt Yapacaktır)

Her Kitap Yeni Bir Hayat Kitap Okuma Yarışması İstanbul’daki imam hatip lisesi öğrencilerinden belirlenen kitapları okuyan ve düzenlenen yarışmada başarılı olan öğrencilere çeşitli ödüller verilecek. Öğretmenler için son başvuru tarihi 10 Ocak 2024.

Her Kitap Yeni Bir Hayat projesi, “Hayat Okumakla Başlar” sloganıyla gençlerde kitap okuma sevgisini geliştirmek; kelime dağarcığını zenginleştirmek, Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma becerisini geliştirme amacıyla hayata geçirildi.

300 öğretmen, 4 bin öğrenci

Aralık ayında başvuruları kabul edilmeye başlayan yarışmaya İstanbul genelindeki imam hatip liselerinin öğrencileri ve öğretmenleri katılacak. Projede, 4 bin öğrenci ve 300 öğretmenin yer alması öngörülüyor. Okullarda her 10 öğrenciye bir rehber öğretmen tayin edilerek müzakere grupları kurulacak. Öğrenciler belli aralıklarla bir araya gelerek rehber öğretmenleri gözetiminde proje kapsamında belirlenen 7 kitabı okuyup tahlil edecek. Son aşamada da öğrenciler sınava alınacak.

Alemi İslam Yazıları’nı okuyacaklar

ÖNDER’in Ketebe Yayınları ortaklığında ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle yaptığı projede öğrenciler, gazeteci-yazar Taha Kılınç’ın Alemi İslam Yazıları kitap setinden sorumlu olacak. Kitap setinde Asya, Balkanlar, Afrika, Mağrib, Arabistan, Filistin, Biladüşşam eserleri yer alıyor. 10 Ocak’a kadar öğretmenlerin başvurularının alınacağı yarışmada süreç, kitapların okunması, müzakeresi ve sınavlarla devam edecek.

Büyük ödül Bosna Hersek gezisi

Sınav sonuçları açıklandıktan sonra düzenlenecek ödül töreni ile yarışmada ilk 20’ye girenlere çeşitli ödüller verilecek. Hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıfların katılacağı yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrenciler Bosna Hersek gezisi ile ödüllendirilecek. Dördüncü 6 bin, beşinci 5 bin, altıncı 4 bin 500, yedinci 4 bin, sekizinci 3 bin 500, dokuzuncu 3 bin, onuncu 2 bin 500 TL ile ödüllendirilecek. 11 ve 20. arasındaki öğrenciler de 2 bin TL para ödülünün sahibi olacak.

21 Aralık 2023 -10 Ocak 2024 tarihleri arasında Danışman öğretmenlerin belirlenmesi ve ÖNDER web sitesinden danışman öğretmenin formu doldurması gerekmektedir.

Danışman Öğretmen Başvurusu Yapmak İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.