BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Olympos Teleferik Resim Yarışması

Olympos Teleferik Resim Yarışması

10. Olympos Teleferik Resim Yarışması

Olympos Teleferik Resim Yarışması 4 Kategoride Düzenleniyor. Ödüllü Yarışmanın Teması Dağ, Mitoloji, Teleferik Olarak Belirlendi.

Düzenleyen Kurum: Olympos Teleferik
Yarışma Kapsamı: Antalya İli Geneli
Yarışmanın Türü: Resim Yarışması
Kimler Başvuru Yapabilir: İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencileri
Başvuru Nasıl Yapılır: Posta Ve Kargo Yolu İle

Yarışma Ödülleri
Bütün Kategori Birincilerine Tablet Ve Aileleri İle Birlikte Kullanabilecekleri Teleferik Bileti Verilecektir.
Bütün Kategori İkincilerine Akıllı Saat Ve Aileleri İle Birlikte Kullanabilecekleri Teleferik Bileti Verilecektir.
Bütün Kategori Üçüncülerine Akıllı Saat Ve Aileleri İle Birlikte Kullanabilecekleri Teleferik Bileti Verilecektir.
Mansiyon Ödülü Almaya Hak Kazanan Eser Sahiplerine de Aileleri İle Birlikte Kullanabilecekleri Teleferik Bileti Ve Boya Seti Hediye Edilecektir.

Etkinliğin Amacı
1- Öğrencilerimizin sanatsal yönden gelişmesini, hayal güçlerini zenginleştirmelerini, düşünme yeteneklerinin güçlenmesini, yaşama bağlılıklarının artmasını, düşündüklerini biçimsel olarak ifade edebilmek için teknik bilgi ve beceriler kazanmasını sağlamak,
2- Çocuklarımızın ve gençlerimizin sanatsal potansiyellerini ortaya çıkarabilecekleri uygun bir ortam hazırlamak,
3- Eğitim öğretim çağındaki İlkokul-Ortaokul-Lise öğrencilerini resim yapmaya özendirmek, onların kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek,
4- Eğitim öğretim çağındaki İlkokul-Ortaokul-Lise öğrencilerine kültürel ve sanatsal bilinç kazandırarak insanımızda sanata karşı ilgi uyandırmak suretiyle genç ressam adaylarının yeteneklerini ortaya çıkarmasına vesile olmaktır.

Etkinliğin Türü
Resim Yarışması

Etkinliğin Konusu
Dağ, Mitoloji, Teleferik

Etkinliğin Kapsamı
Resim yarışmasına Antalya ili genelindeki resmi ve özel olmak üzere İlkokul, Ortaokul, Lise ve dengi okullarda öğrenim gören bütün öğrenciler katılabilecektir.

Genel Katılım Şartları
1- Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2- Yarışmaya katılım gönüllülük esasına dayanır.

3- Yarışmaya katılan eser sahipleri şartnameyi kabul etmiş sayılır.

4- Her yarışmacı, yarışmaya 1 adet resim ile katılabilir.

5- Resimler 35 x 50 cm ebadında resim kâğıdı üzerine çizilmelidir.

6- Katılımcılar kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü tekniği ve malzemeyi kullanmakta serbesttir.

7- Yarışmaya katılan resimlerin, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış ve herhangi bir yerde yayınlanmamış / sergilenmemiş olup özgün bir çalışma olması gerekmektedir.

8- Yarışmaya katılan eserlerin paspartulu gönderilmesi gerekmektedir.

9- Yarışmaya katılacak resimler; ekte yer alan Yarışmacı Katılım Formu ve Açık Rıza Onayı belgeleri ile birlikte, elden ya da posta / kargo yoluyla Tekirova Mahallesi Antalya Kumluca Anayolu Caddesi No:2 Kemer/Antalya adresine teslim edilecektir.

10- Yarışmaya katılacak eserler, paketlenerek en son 05 Mayıs 2024 tarihinde mesai saati bitimine kadar Olympos Teleferik İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adresine teslim edilmelidir. Postada oluşabilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

11- Kargo ile gönderilen eserlerde “Sayın Ulaş BAYIN dikkatine” notu konulması gereklidir.

12- Karşıdan ödemeli gönderilen kargolar kabul edilmeyecektir.

13- Değerlendirme komisyonunun verdiği kararlara itiraz edilemez, değiştirilemez.

14- Yapıtların sergilenmesi ve taşınması sırasında gereken özen gösterilecekse de yapıtların görebileceği hasardan Olympos Teleferik İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Eserlerin Yayımlanması, Genel Hükümler Ve Telif Hakkı
1- Katılımcılar Yarışma Şartnamesi ve Başvuru Formlarının tüm hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Katılım ve değerlendirme süreci ile ilgili her türlü değişiklik yapma hakkı Olympos Teleferik İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi yetkililerinde saklıdır.

2- Şartname kapsamı dışında kalan hususlar ve anlaşmazlıkların çözümünde takdir yetkisi, MEB izni ve onayı sonrası yapılır.

3- Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Eserin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluk eser sahibine aittir.

4- Yarışma hiçbir şekilde ticari amaç gütmemektedir ve yarışmacılardan katılım ücreti veya herhangi bir başlık adı altında ödeme talebi yapılmayacaktır. Katılımcıların ulaşım ve konaklama gideri kendilerine aittir.

5- Yarışma çerçevesinde değerlendirilmek üzere sunulan eserlerin, eser sahipliği hakkı katılımcılara ait olmak üzere, bu eserin çoğaltılması, sergilenmesi, farklı iletişim araçlarında kullanılması hakkı Olympos Teleferik İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ’ne aittir.

6- Dereceye giremeyen resimlerin sahipleri sergi süresinin bitiminde(bir ay içinde) resimlerini elden Olympos Teleferik İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden geri alabileceklerdir. Süresi içinde geri alınmayan eserlerin sorumluluğu Olympos Teleferik İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ’ne ait değildir.

7- Alıntı veya kopya olduğu tespit edilen eserler ödül kazanmış dahi olsalar iptal edilecek ve eser sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.

Değerlendirme
1- Değerlendirme, Olympos Teleferik İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından alanında uzman kişilerden oluşturulacak komisyon tarafından yapılacaktır.

2- Komisyon değerlendirmesinde gizlilik ilkesi esastır.

3- Komisyon:
1-2. Sınıflar 1. Kategori,
3-4-5. Sınıflar 2. Kategori,
6-7-8. Sınıflar 3. Kategori,
9-10-11-12. Sınıflar 4. Kategori olmak üzere 4 kategoride değerlendirme yapacaktır.

Yarışma Takvimi
1- 10. Olympos Teleferik Resim yarışması için son katılım tarihi 05 Mayıs 2024 günüdür.

2- Belirtilen tarihten sonra ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

3- Yarışma sonuçları, Olympos Teleferik İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi web sayfasından ve sosyal medya hesaplarından 06 Mayıs 2024 Pazartesi günü açıklanacaktır.

4- Ödül töreni tarihi, Tahtalı Dağının hava koşulları dikkate alınarak, yarışma sonuçları açıklandıktan sonra belirlenecek ve duyurusu web sayfamız ile sosyal medya hesaplarımızdan yapılacaktır.

Yarışma Sonuç Duyurusu
Yarışma sonuçları 06 Mayıs 2024 Pazartesi günü www.olymposteleferik.com web sayfasından ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Ödül Töreni Yeri Ve Tarihi
Ödül töreni, Tahtalı Dağının hava durumuna bağlı olarak günü belirlendikten sonra Olympos Teleferik zirve istasyonunda, yine Tahtalı Dağının hava durumuna bağlı olarak sergi alanında salon programı halinde ya da seyir alanında gerçekleştirilecektir.

İletişim Ve Bilgi İçin
Ulaş BAYIN – Olympos Teleferik İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Reklam Medya ve Halkla İlişkiler Uzmanı
Telefon: 0 530 767 18 79 e-posta: ulas.bayin@olymposteleferik.com
Tekirova Mahallesi Antalya Kumluca Anayolu Caddesi No:2 Kemer/Antalya

Yarışma Şartnamesi Ve Katılım Formu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.