BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Malatya KYK Erkek Öğrenci Yurtları

Malatya KYK Erkek Öğrenci Yurtları

Malatya KYK Erkek Öğrenci Yurtları Yurt Olanakları

Gençlik Ve Spor Bakanlığı GSB Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Malatya KYK Erkek Öğrenci Yurtları İletişim Bilgileri, Adres Ve Telefon Numaraları, Yurt Olanakları, Odalardaki Yatak Sayıları.

KYK Yurtları 6 Tip Olarak Hizmet Vermektedir. Yurt Ücretleri Yurdun Tipine Göre Değişmektedir. Çamaşırhanelerde Çamaşır Yıkama Ücretsizdir. Çamaşır Yıkamak İçin Deterjan Ve Yumuşatıcılar Öğrenciler Tarafından Temin Edilmektedir.

GSB KYK Yurtları Olanakları Sunulan Hizmetler
Temizlik Hizmeti
Güvenlik Hizmeti
Merkezi Isıtma Sistemi
Çalışma Odaları
Çamaşır Odası
Ütü Odası
Mescit
Yemekhane
Sosyal Tesisler
Kahvaltı Ve Akşam Yemeği (Ücretlidir)
Revir
Konferans Salonu

Malatya GSB KYK Kız Öğrenci Yurtları İçin Tıklayın.

Malatya Eşref Bitlis KYK Erkek Öğrenci Yurdu
İletişim Bilgileri: Bulgurlu Mahallesi Cuma Sokak No: 12-14 Battalgazi Malatya
Telefon Numarası: 0 422 502 09 94
Faks Numarası: 0 422 502 09 95
Harita Konum Bilgileri İçin Tıklayın.

Erkek Öğrenci Yurdu 2 Blok İle Hizmet Vermektedir. Yurt Odaları 3-4 Kişilik, Odalarda Bazalı Yataklar, Tuvalet Ve Banyo, Çalışma Masası, Buzdolabı, Dolaplar Bulunmaktadır.

Yurt Resimleri

Malatya Arapgir Karma (Kız Ve Erkek) Kyk Öğrenci Yurdu
İletişim Adresi: Yukarı Yenice Mahallesi Mehmet Ali Aydınlar Bulvarı No: 3 B/21 Arapgir Merkez Malatya
Telefon Numarası: 0 422 811 24 45
Faks Numarası: 0 422 811 33 13
Harita Konum Bilgileri İçin Tıklayın.

Kyk Karma Öğrenci Yurdu 2 Blok İle Hizmet Vermektedir. B Blok Erkek Öğrenci Yurdu, A Blok İse Kız Öğrenci Yurdu Olarak Hizmet Vermektedir. Yurt Odaları 3-4 Kişilik, Odalarda Bazalı Yataklar, Tuvalet Ve Banyo, Çalışma Masası, Buzdolabı, Dolaplar Bulunmaktadır.

Yurt Resim Galerisi

Malatya İlhan Akıncı KYK Erkek Öğrenci Yurdu
İletişim Adresi: Üniversite Mahallesi Üniversite Bulvarı No: 5 Battalgazi Malatya
Telefon Numarası: 0 422 503 00 71
Harita Konum Bilgileri İçin Tıklayın.

Erkek Öğrenci Yurdu 4 Blok İle Hizmet Vermektedir. Yurt Odaları 3-4 Kişilik, Odalarda Bazalı Yataklar, Tuvalet Ve Banyo, Çalışma Masası, Buzdolabı, Dolaplar Bulunmaktadır.

Yurt Resim Galerisi

Yurt Tanıtım Videosu.

Yurt Başvuruları Ne Zaman Ve Nasıl Yapılır?

Yurt Başvuruları ÖSYM Yerleştirme İşlemlerinin Sonuçlanmasının Ardından E-Devlet Kapısı Üzerinden Alınmaktadır. Bu Sebeple E-Devlet Şifresi Olmayan Öğrencilerin Kimliği İle Birlikte PTT Şubelerine Giderek E-Devlet Şifresi Almaları Veya Diğer E-Devlet Giriş Yöntemlerinden Birine (İnternet Bankacılığı, E-İmza, Mobil İmza, T.C. Kimlik Kartı) Sahip Olmaları Gerekmektedir.

İlk Kayıt Ücreti Nedir Ve Bu Ücret Ne Kadardır?

Yurda İlk Defa Yerleştirilen Öğrencilerin Ödemesi Gereken Ücrete İlk Kayıt Ücreti Denir. Bu Ücretin İçerisinde Gün Bazında Yatak Ücreti Ve Güvence Bedeli Ücreti Bulunmaktadır. Bu Ücret Öğrencinin Yerleştirildiği Yurda Ve Yerleştirme Tarihine Göre Farklılık Gösterir. İlgili Banka ATM’lerinde Veya Kredi/Yurt E-Ödeme Ekranında Yer Alan Tutar Otomatik Olarak Görülmektedir.

Yurt Ücreti Ve Güvence Bedeli İşlemleri

Bakanlığımıza Bağlı Yurtlarda Ücret Ödenerek Barınılır. Yurdun Fiziki Yapısı Ve Barınma Durumuna Göre Farklı Yurt Ücretleri Uygulanmaktadır.

Güvence Bedeli
Öğrencilerin Zamanında Yatırılmayan Yurt Ücretlerine Veya Yurda Verecekleri Zarar İhtimaline Karşılık Olarak Bakanlık Tarafından Tespit Edilen Güvence Bedeli Alınır.

Öğrencilerin Bir Eğitim-Öğretim Döneminde Kaç Gün İzin Hakkı Bulunmaktadır?

Öğrencilere, Yükseköğretim Kurumlarının Akademik Takvimleri Gereği Verilen Tatiller, Hafta Sonu (Cumartesi-Pazar) Tatilleri, Diğer Resmi Tatiller Ve Özel İzinler Hariç Bir Eğitim-Öğretim Yılında Toplam 30 Gün İzin Verilmektedir.

Yurt Ücretleri Ne Zaman Ödenmelidir?

İlk Kayıt Ücreti Ödendikten Sonra İçinde Bulunulan Ayın Yurt Ücreti Takip Eden Ayın Onuncu Günü Saat 23.59’a Kadar Ödenmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.