BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Liseliler Arası 3D Tasarım Atölyesi Ve Yarışması

Liseliler Arası 3D Tasarım Atölyesi Ve Yarışması

Liseliler Arası 3D Tasarım Atölyesi Ve Yarışması

Özel Sarıyer Darüşşafaka Lisesi Müdürlüğü Liseliler Arası 3D Tasarım Atölyesi Ve Yarışması Başvuruları Online Olarak Alınacak.

Düzenleyen Kurum: Özel Darüşşafaka Lisesi Müdürlüğü
Yarışma Kapsamı: İstanbul Geneli
Yarışmanın Türü: Tasarım Yarışması
Kimler Başvuru Yapabilir: Lise 9, 10, 11 Ve 12. Sınıf Öğrencileri
Başvuru Nasıl Yapılır: Online Olarak Yapılacak

Katılım Koşulları

Yarışma Konusu: 3 Boyutlu Tasarım

Yarışmanın Amacı
Günümüzün yenilikçi teknolojilerinden biri olan 3D tasarım teknolojilerini kullanarak, lise çağındaki öğrencilerde tasarımsal düşünce becerisini geliştirmek, tüketmek yerine üretmeyi hedefleyen gençlerin yetişmesine katkı sağlamak.

Yarışma Kapsamı ve Katılımcılar
İstanbul Geneli Liseler Arası (9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri)

Genel Katılım Şartları

1. Etkinliğe 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında İstanbul genelindeki Ortaöğretim Okullarında öğrenim görmekte olan öğrenciler katılabilirler.

2. Etkinliğe katılım gönüllülük esasına dayalıdır.

3. Etkinliğe katılım ücretsizdir.

4. Yarışmanın herhangi bir sponsoru yoktur.

5. Etkinliğin atölye, yarışma ve ödül töreni süreçleri Darüşşafaka Eğitim Kurumları ev sahipliğinde ve yüz yüze gerçekleşecektir.

6. Her okul etkinliğe kendi öğrencilerinden oluşan bir takım ile katılabilir.

7. Takımlar en az üç en fazla beş öğrenciden oluşabilir.

8. Her takımın okul tarafından atanacak bir danışman öğretmeni olacaktır. Bu öğretmen takımın atölye ve yarışmaya hazırlanmasını sağlayacak ve süreci koordine edecektir. Atölye ve yarışma esnasında takımına eşlik edecektir.

9. Atölyeye ve Yarışmaya katılacak öğrencilere bilgisayar desteği verilmeyecek olup, takımlar kendi bilgisayarları ile etkinliğe katılacaklardır.

10. Yarışmada sergilenen ve/veya sonrasında dereceye giren fikirleri içeren çalışmalar yayınlanıp konu ile ilgili etkinliklerde sergilenebilecektir. Yayınlanan ve/veya sergilenen eserlerin herhangi bir mecrada kullanılması ve uygulanması halinde ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir.

11. Katılımcılar ve okullar yaptıkları online başvuru ile yukarıda belirtilmiş olan bütün şartları kabul etmiş olurlar.

12. Atölyeye katılan tüm takımların öğrencilerine ve danışman öğretmenlerine Katılım Belgesi verilecektir. Yarışma kapsamında katılımcılara verilecek katılım belgeleri ve başarı sertifikalarının masrafları Darüşşafaka Eğitim Kurumları yarışma bütçesinden karşılanacaktır.

13. Atölye ve yarışma başvuruları https://www.dek.k12.tr/yarismalar/liseler-arasi-3dtasarim-atolyesi-ve-yarismasi/adresinden online olarak yapılacaktır.

Ödül Verilecek Kişiler ve Ödül Miktarı ile Özellikleri
Kurum, kuruluş, firma, marka ve kişi reklamını veya tanıtımını ön plana çıkaran herhangi bir ödül verilmeyecektir. Yarışma kapsamında katılımcılara verilecek başarı belgeleri ve ödül töreni masrafları Darüşşafaka Lisesi tarafından karşılanacaktır.
Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere:
• En Yaratıcı Tasarım Ödülü Sertifikası
• En İyi Takım Çalışması Ödülü Sertifikası
• En İyi Sunum Ödülü Sertifikası
• En İyi Sosyal Fayda Ödülü Sertifikası
• En İyi İş Fikri ve Girişimcilik Ödülü Sertifikası verilecektir.

Ücret Durumu
Etkinlik, ticari amaç güdülmeden ve katılımcılardan ücret talep edilmeden düzenlenecektir.

Gönüllülük
Katılım, gönüllülük esasına göre olacaktır.

Veli Muvafakati
Öğrencilerin katılımlarında velisinin yazılı olarak izni EK-1 formu. EK-1 formu
(https://www.dek.k12.tr/yarismalar/liseler-arasi-3d-tasarim-atolyesi-ve-yarismasi/) adresinde yer alan online başvuru kısmına ilgili kısma yüklenmelidir.

Katılımcılardan İstenenler
• Öğrenci velisi tarafından imzalanmış ” EK-1, Veli İzin Belgesi”.
Öğrenci velisi tarafından imzalanmış “EK-2, Açık Rıza Onayı”.
• Katılımcı ve velisi tarafından imzalanmış “EK-3, Katılım Formu ve Telif Hakları Taahhütnamesi”.
• Proje danışman öğretmen tarafından imzalanmış “EK-9, Danışman Öğretmen Açık Rıza Onayı”.

Tasarımların, Nereye ve Nasıl Gönderileceği?
Katılımcı takımlar atölye sonrası hazırlamış oldukları projeleri ile ilgili tasarımlarını ve ön raporlarını (https://www.dek.k12.tr/yarismalar/liseler-arasi-3d-tasarim-atolyesi-ve-yarismasi/) adresine yüklemeleri gerekmektedir.

EK-1, EK-2 ,EK-3 ve EK-9’un, Nereye ve Nasıl Gönderileceği?
Darüşşafaka Eğitim Kurumları web sayfasında yayınlanan (https://www.dek.k12.tr/yarismalar/liseler-arasi-3d-tasarim-atolyesi-ve-yarismasi/) online başvuru formundaki ilgili kısımlara eklenecektir. (Katılımcı öğrenciler ve velilerinin formda yer alan bu belgeleri indirip, doldurulması gereken yerleri doldurup imzaladıktan sonra belgenin taranmış halini formda belirtilen kısımlara yüklemeleri gerekmektedir.)

Reklam ve Tanıtım
Kurum, kuruluş, firma, marka ve kişi reklamını veya tanıtımını ön plana çıkaran ifade ve öğelere yer verilmeyecektir.

Özel Gereksinimli Bireylerin Etkinliğe Erişimine İlişkin Bilgiler
• Etkinlik başvurularının online gerçekleşecek olmasından dolayı özel gereksinimli katılımcıların yarışmaya katılmasına danışman öğretmenleri yardımcı olacaktır.
• Özel gereksinimli katılımcılar, özel durumlarını beyan ettikleri takdirde hem başvuru sırasında hem de atölyeler ve yarışma süresince gerekli tedbirler alınacaktır.

Başvuru Usulü
Web sitesi üzerinden (online) Başvurular, Darüşşafaka Eğitim Kurumları resmî sitesi
(https://www.dek.k12.tr/yarismalar/liseler-arasi-3d-tasarim-atolyesi-ve-yarismasi/) yarışma sayfasındaki başvuru formu ile yarışma şartnamesine ulaşılarak gerçekleştirilecektir.
“BAŞVURU” kısmına EK-1, EK-2, EK-3 ve EK-9 ile yüklenmelidir. Danışman öğretmen, başvuru yaparken kişisel verilerini (e-posta ve telefon numarası) kullandığından EK-9’da yer alan açık rıza onayını doldurduktan sonra “BAŞVURU” kısmına yüklenmelidir.

Etkinlik / Yarışma Şartları

• 3D Tasarım Atölyesi ve Yarışmasına başvurular, Darüşşafaka Eğitim Kurumları resmî sitesi (https://www.dek.k12.tr/yarismalar/liseler-arasi-3d-tasarim-atolyesi-ve-yarismasi/) yarışma sayfasındaki başvuru formu ile yarışma şartnamesine ulaşılarak gerçekleştirilecektir.

• Kişisel e- posta adresinden gönderilen bireysel başvurular yarışmaya kabul edilmeyecektir. EK-1, EK-2, EK-3 ve EK-9 (https://www.dek.k12.tr/yarismalar/liseler-arasi-3d-tasarim-atolyesi-veyarismasi/) adresine yüklenecektir. (Projeler yüklenirken varsa danışman öğretmenin kurum e -postası kullanılmalı; kurum e- postası olmayan öğretmenler, okulunun veya kendisinin @gmail.com.tr adresini kullanmalıdır.)

• Danışman öğretmen, başvuru yaparken kişisel verilerini (e-posta ) kullandığından EK-9’dayer alan açık rıza onayını doldurduktan sonra “BAŞVURU” kısmına yüklenmelidir.

• İstanbul Liseler arası 3D tasarım Atölyesi ve Yarışması bir günlük atölye ve bir günlük yarışma süreci olmak üzere toplam iki günden oluşur.

• Etkinlik Misafir Liseler ve Darüşşafaka Lisesi kategorisi olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecektir.

• Etkinliğe başvurular 04.03.2024- 04.04.2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

• 20 Nisan 2024 tarihinde yüzyüze Darüşşafaka Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan tasarım atölyesine başvuru sırasına göre 25 misafir takım ve 5 Darüşşafaka Lisesi takımı davet edilecektir.

• Takımlar en az üç en fazla beş öğrenciden oluşmalıdır.

• Atölyeye katılmaya hak kazanan okullar 15.04.2024 tarihinde yarışmanın resmi sayfasından duyurulacaktır.

• Atölyeye katılan tüm takımların öğrencilerine ve danışman öğretmenlerine katılım belgesi verilecektir.

• 20 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen atölyeler sonrasında takımlara bu yılın teması verilecek olup bu temaya uygun bir tasarım yapmaları ve bir ön rapor hazırlamaları istenecektir. Ön raporun en geç 25.04.2024 günü mesai bitimine kadar yarışma komitesinin 3dtasarimatolyesi@darüssafaka.net eposta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

• Ön raporlar değerlendirme jürisi tarafından değerlendirilerek yarışmaya davet edilecek 15 misafir takım ile 3 Darüşşafaka Lisesi takımı belirlenecektir.

• Yarışmaya davet edilecek takımlar 26 Nisan 2024 tarihinde yarışma sayfasından ilan edilecektir.

• Yarışmaya katılmaya hak kazanan takımların yarışmanın yapılacağı 04 Mayıs 2024 tarihine kadar seçici kurula sunmak üzere projeleri ile ilgili kendilerine verilen formatta bir sunum hazırlamaları gerekmektedir.

• Takımlardan yarışma günü tasarımları ve varsa ürünleri ile jüriye 5 dakikalık bir sunum yapmaları beklenmektedir. Değerlendirme jürisi sunum sonunda takımlara sorular sorabilecektir.

• Yarışma günü sunuma en az üç öğrencinin katılımı zorunludur. Aksi halde takımlar yarışmadan eleneceklerdir.

• 04 Mayıs 2024 Cumartesi günü 11.00-15.00 saatleri arasında Darüşşafaka Eğitim Kurumları yerleşkesinde yer alan Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan yarışma sonrası ödül töreni yapılacak, çeşitli alanlarda dereceye giren takımlara ödül sertifikası verilecektir.

• Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere:
En Yaratıcı Tasarım Ödülü Sertifikası
En İyi Takım Çalışması Ödülü Sertifikası
En İyi Sunum Ödülü Sertifikası
En İyi Sosyal Fayda Ödülü Sertifikası
En İyi İş Fikri ve Girişimcilik Ödülü Sertifikası verilecektir.

• Yarışmaya katılan tasarımların basın, yayın; sergileme vb. durumları tasarım sahibinin izni alındıktan sonra gerekli durumlarda sosyal etkinlik izni veren birim veya kurumumuz bu tasarımların muvafakat alarak kullanma hakkına sahiptir.

• Okul takımları tarafından hazırlanan tasarımların telif hakları, tasarım sahiplerine aittir. Bu tasarımlar, seçici kurul üyeleri dışında herhangi bir şekilde üçüncü şahıslarla paylaşılmayacak ve başka bir amaç için kullanılmayacaktır. Ancak tasarımlar ön elemeyi geçme durumunda; 18 yaşını doldurmuş katılımcılar için kendi açık rızasıyla, doldurmamış olanların ise velisinin açık rızasıyla, Darüşşafaka Eğitim Kurumları ve Darüşşafaka Cemiyeti tarafından ders yılı sonuna kadar elektronik ortamda paylaşılmasına/web sitesinde yayınlanmasına ve kullanılmasına herhangi bir karşılık beklemeksizin izin verildiği kabul edilecektir.

Başvuru Başlama Tarihi
4 Mart 2024

Başvuru Bitiş Tarihi Ve Saati
4 Nisan 2024 Saat 17:00

Sonuçların Açıklanacağı Tarih
4 Mayıs 2024

Yarışma ve Ödül Töreni Tarihi ve Saati
4 Mayıs 2024 Saat 11:00-15:00

Sonuçların Açıklanacağı Yer
Yarışma günü ödül töreni sonrası sonuçlar https://www.dek.k12.tr/yarismalar/liselerarasi-3d-tasarim-atolyesi-ve-yarismasi/ adresinden ilan edilecektir.

Yarışma Sonuçlarına İtirazın Nasıl Yapılacağı?
• Yarışma sonrası değerlendirme şartnamede yer alan kriterler doğrultusunda gerçekleştirilecektir. Katılımcılar yarışma sonuçları açıklandıktan sonra“5 (beş) iş günü içinde” yarışmanın sonuçlarına EK-7’de yer alan itiraz dilekçesini doldurarak itiraz edebilirler. Katılımcılar, EK-7’de yer alan itiraz dilekçesini 3dtasarimatolyesi@darüssafaka.net’ e-posta adresine göndermelidirler.

• Yarışmanın sonuçlarına itiraz hakkı bulunmaktadır. İtiraz dilekçesi alındıktan sonra projenin aldığı puanlar takımların danışman öğretmenine e-posta yoluyla iletilecektir.

Etkinlik Ayrıntılı Bütçe Miktarı ve Bütçe Kaynakları
Yarışmanın bütçesi 30.000 TL (Otuz bin Türk lirası) olup Darüşşafaka Eğitim Kurumları tarafından karşılanacaktır.
İkram: 25.000 TL
Kırtasiye: 5.000 TL

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.