BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Lise Öğrencileri Arası Yüreğimde Filistin Sloganlı Afiş Yarışması

Lise Öğrencileri Arası Yüreğimde Filistin Sloganlı Afiş Yarışması

Lise Öğrencileri Arası Yüreğimde Filistin Sloganlı Afiş Yarışması

Lise Öğrencileri Arası Yüreğimde Filistin Sloganlı Afiş Yarışması İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ve Esenler Belediyesi İşbirliğinde Düzenleniyor. Ödüllü Yarışmaya Lise Öğrencileri Katılabilecek.

Konu
FİLİSTİN olarak belirlenmiştir.

Amaç
İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı liselerde afiş yarışmasıyla öğrencilere çizim becerisi kazandırarak, görsel hafızayı canlandırmak. Filistin’de yaşananlara karşı farkındalık oluşturmak ve Filistin halkının özgürlük mücadelesine destek olmak.

Yarışma Organizasyonu
Yarışma İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Esenler Belediyesi tarafından organize edilerek yürütülecektir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10.000 Türk Lirası + Plaket
İkincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası + Plaket
Üçüncülük Ödülü 5.000 Türk Lirası + Plaket

Yarışmaya Katılım Koşulları
1) Yarışmaya İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bütün resmî / özel okullarda her derece ve türdeki ortaöğretim kurumlarındaki öğrenciler (Lise 9, 10, 11, 12) katılabileceklerdir.

2) Yarışmacılar sadece bir eserle başvurularını yapabileceklerdir.

3) Yarışmaya katılan tasarımların üzerinde kullanılacak mesajların dili, Türkçe veya katılımcıların yerel dillerinden biri olabilir. Ancak yerel dillerden biri kullanıldığı takdirde mutlaka İngilizcesinin de olması gerekmektedir. Aksi durumda bu tarz tasarımlar değerlendirme dışı tutulacaktır.

4) Afişlerde görsel tasarımı destekleyen sözel bir mesaj (başlık, slogan, vb.) kullanılacaktır. Sloganlar dört kelimeyi geçmeyecektir.

5) Afiş tasarımı için sponsor, içerisinde ticari amaçlı logo veya görsel kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra siyasi, insan haklarına aykırı, cinsellik içeren sembol ve görsel içermemelidir.

6) Eser içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin kullanımıyla ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir.

7) Afiş çalışmalarında renk ve teknik kullanımında herhangi bir sınırlama yoktur. Karakalem, sulu boya, kuru boya, guaj boya, akrilik, yağlı boya, kolaj, bilgisayar ortamında grafik tasarım vb. olabilir. Ancak dört renkli (CMYK) ofset baskı teknolojisi ile elde edilebilen renklerin dışına kesinlikle çıkılmamalıdır.

8) Afişler, 50 x 70 cm boyutunda, 300 dpi çözünürlükte, dikey çalışılmış olmalıdır ve baskıya hazır bir formatta (.pdf veya .jpeg) gönderilmelidir.

9) Tasarımlar daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, afişin tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş ve herhangi bir basılı yayında yer almamış özgün fikir ve tasarımlar olacaktır.

10) Ölçüleri ve formatı uygun olmayan tasarımlar elenmiş kabul edilecektir.

11) Afiş çalışmalarının üzerinde katılımcının ismi, adresi, imzası, vb. bilgi kesinlikle bulunmayacaktır.

12) Gerek görüldüğü taktirde afişlerin baskı hazırlığı da düşünülerek tasarımların orjinalleri, Adobe Illustrator (.ai) veya Photoshop (.eps) veya Photoshop (.psd) veya Photoshop (.tiff) versiyonlarından biri ile program uzantısı belli olacak şekilde çalışılmalıdır. Orijinaller CMYK modunda en az 300 dpi çözünürlükte bir sıkıştırma yapılmadan, fontlar convertlenerek istenecektir.

13) Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Esenler Belediyesi sorumlu olmayacaktır.

Eserlerin Gönderilmesi
1) Yarışmacının ‘Katılım Formu’nu doldurduktan sonra yapmış olduğu tasarımla birlikte okul müdürlüğüne iletmesi gerekmektedir.

2) Katılımcının okulu tarafından seçilen eser İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilecek oradaki seçili kurul ile ilk üç eser belirlenecektir.

3) İlçe millî eğitim müdürlüklerince görevlendirilecek müdür yardımcısı şube müdürü başkanlığında bir Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni, bir Türkçe öğretmeninden olmak üzere konu ile ilgisi bulunan diğer branş öğretmenlerinden en az 5 kişilik bir seçici kurul oluşturulacaktır.

4) Eserlerin ulaşımı sırasında kaybolmasından İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü sorumlu olmayacaktır.

5) Her ilçede ilk üç dereceye giren eserler üst yazıyla beraber İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü’ne katılım formları ile elden teslim edilecektir.

6) Katılım formu gönderilmediği takdirde yarışmaya katılım sağlanmamış sayılacaktır.

Sosyal Medya Hesaplarımızın Takibi Ve Duyurular
Yarışmaya başvuran yarışmacılar yarışma hakkındaki bilgilendirmeleri İstanbul İl Millî Eğitim’in sitesinden takip edebilirler.
Ödül töreninin yapılacağı yer ve program bilgileri İstanbul İl Millî Eğitim ve Esenler Belediyesi’nin web sitesinden duyurulacaktır.

İletişim Bilgileri
Yarışma ile ilgili her türlü yazışma ve bilgi almak için aşağıdaki adres ve telefon numarası kullanılacaktır.

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü
İmran Öktem, Eski Adliye Binası, Binbirdirek Mahallesi, Eski Toptaşı Caddesi Daire:1, 34122 Fatih
Telefon: (0 212) 384 34 00
E-Mail: ist.sgb34@gmail.com

Esenler Belediyesi
Adres: Birlik Mah. Mehmet Akif İnan Cad. No: 6-8 Esenler / İstanbul 34230
Telefon: 444 00 73
E-mail: esenlerbelediyesi@hs01.kep.tr

Yarışma Takvimi
Başvuru ilan tarihi: 25 Ekim 2023
Başvuru sahiplerinin eserlerini okul müdürlüklerine teslim etmesi: 6 Kasım 2023
Okul müdürlüklerinin başvuru yapılan mektupları İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’ne göndereceği son tarih: 8 Kasım 2023
İlçe millî eğitim müdürlüğünün birinci eseri belirlemesi ve belirlediği eserin İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilmesi: 13 Kasım 2023
İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü seçici kurulunun eserleri değerlendirmesi: 15 Kasım 2023
Dereceye giren eserlerin ilan edilmesi: 17 Kasım 2023
Ödül Töreni: 29 Kasım 2023

Yarışma Şartnamesi Ve İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.