BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

KYK Burs Ödemeleri Ne Zaman Yapılır

KYK Burs Ödemeleri Ne Zaman Yapılır

KYK Burs Ödemeleri Ne Zaman Yapılır

GSB KYK Burs Ödemeleri Ne Zaman Yapılır? Burs Ve Öğrenim Kredisi Aynı Anda Alınabilir Mi? Öğrenim Kredisi Almak İstemeyenler Ne Yapmalı Sorularının Cevapları İçin Okumaya Devam Ediniz.

KYK Burs Ödemeleri Hangi Tarihlerde Yapılır

Burs Ve Öğrenim Kredisi Ödemeleri T.C Kimlik Numarasının Son Hanesine Göre Yapılmaktadır. Öğrencinin T.C Kimlik Numarasının Son Hanesi 0 Olanlara Her Ayın Altısında, Son Hanesi 2 Olanlara Her Ayın Yedisinde, Son Hanesi 4 Olanlara Her Ayın Sekizinde, Son Hanesi Altı Olanlara Her Ayın Dokuzunda, Son Hanesi 8 Olanlara İse Her Ayın Onunda Ödeme Yapılmaktadır.

Burs Ve Öğrenim Kredisi Başvurusu

Başvurular Her Yıl İlan Edilen Tarihler Arasında E-Devlet Sistemi Üzerinden Alınmaktadır. Başvurular Genellikle Ekim Ayı Sonu İle Kasım Ayı Sonu Arasında Alınmaktadır. Burs Ve Öğrenim Kredisi Başvurusu Aynı Sayfa Üzerinden Alınmaktadır. Burs Alan Öğrenciler Öğrenim Kredisi Alamazlar.

Başvuru Sonrası Yapılması Gerekenler

KYK Burs Sonuçları Açıklandıktan Sonra İlan Edilen Tarihler İçinde E-Devlet Sisteminden Taahhütname Onayı Yapılmalıdır. Taahhütname Onayı Yapmayanlar Burs Yada Öğrenim Kredisi Alamazlar. Burs Yada Öğrenim Kredisi Almak İstemeyenler Taahhütname Onayı Vermemelidir.

Burs Nedir

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Tarafından Yurt İçi Yada Yurtdışında Yüksek Öğrenim Gören Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Öğrencilere Karşılıksız Olarak Verilen Paradır.

Öğrenim Kredisi Nedir

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Tarafından Yüksek Öğrenim Gören Maddi Olarak Desteklene Amacıyla Devam Edilen Yüksek Öğrenim Kurumlarının Normal Öğrenim Süreleri Boyunca Verilen Ve Zorunlu Hizmet Karşılığı Olmayan Borç Paradır.

KYK Burs Ve Öğrenim Kredisi Kimlere Verilir

Ön Lisans Öğrencileri
Lisans Öğrencileri
Ön Lisans Mezunu Olan Lisans Eğitimi Veren Okullara Ara Vermeden Dikey Geçiş Sınavı İle Kayıt Olan Öğrenciler
Hazırlık Sınıfında Okuyanlar Dışındaki Lisansüstü Öğrenim Gören Öğrenciler
Vakıf Üniversitesi Öğrencileri
Özel Üniversite Öğrencileri
İkinci Öğretim Öğrencileri

Başarı Koşulu

Bursun Öğrenim Kredisine Dönüşmemesi İçin Hazırlık Sınıfı Öğrencilerinin Hazırlık Sınıfını Geçerek Bir Üst Sınıfa Geçme Hakkı Kazanmaları, Diğer Sınıflardaki Öğrencilerin İse Dörtlük Sistem Üzerinden Not Ortalamasının 2 Ve Üzeri Olması, Yüzlük Sistem Üzerinden Not Ortalamasının 53,33 Ve Üzeri Olması Gerekmektedir. Not Ortalaması Belirtilen Puanların Altında Kalanların Bursları Yada Hazırlık Sınıfını Geçemeyenlerin Bursları Ekim Ayı İtibariyle Öğrenim Kredisine Dönüştürülmektedir. Başarısız Olması Nedeniyle Bursu Öğrenim Kredisine Dönüştürülen Öğrencilerin Tekrar Başarılı Olmaları Durumunda Öğrenim Kredileri Bursa Dönüştürülmez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.