BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Konya Okuyor Kitap Okuma Yarışması

Konya Okuyor Kitap Okuma Yarışması

Konya Okuyor Kitap Okuma Yarışması

Selçuklu Belediyesi Konya Okuyor Kitap Okuma Yarışması Online Olarak Yapılacak. Yarışma 2 Kategoride 14 Yaş Ve Üstü İle 10 İle 13 Yaş Kategorilerinde Yapılacak.

Düzenleyen Kurum: Selçuklu Belediyesi
Yarışma Kapsamı: Konya Geneli
Yarışmanın Türü: Kitap Okuma Yarışması
Kimler Başvuru Yapabilir: 10 – 13 Yaş Ve 14 Yaş Ve Üstü (Yetişkinler)
Başvuru Nasıl Yapılır: Online
Yarışma Sınavı Nasıl Yapılacak: Online
Sınav Soru Sayısı: 30

Yarışmanın Amacı
Çocuklara, Gençlere Ve Yetişkinlere Kitap Okuma Alışkanlığı Ve Bilinci Kazandırma; Onları Sözcüklerin Zengin Dünyasıyla Buluşturma; Farklı Düşünme, Araştırma, Dili Güzel Ve Etkili Kullanabilme Becerisini Geliştirme, Okuduğu Kitabı Değerlendirebilme Becerisi Kazandırmak, Analitik Düşünebilmelerini Sağlama, Kitap Okumaya İlgiyi Artırmaktır.

İki Ayrı Yaş Aralığı İçin İki Farklı Kitap İle İlgili Soruların Sorulacağı Yarışmamız, Online Olarak Yapılacaktır.

Yarışma Kitapları

1. Kategori Kitabı (2010 Ve Öncesi Yıllarda Doğanlar)
Zafer Karakuş- Konyalı Şehit Ve Gazilerimiz

2. Kategori Kitabı (2011 – 2016 Yılları Arasında Doğanlar)
Abdullah Harmancı’nın Dağın Kalbi Güm Güm Eder

Katılım Koşulları

1. Yarışma kanalı 21.00 da açılacak 21:15’da kapanacaktır. 21:15′ kadar yarışmaya başlamış herkes yarışmayı tamamlayacaktır.

2. Yarışmada toplam 30 soru sorulacaktır. Her soruya 50 saniye verilecektir. Doğru olduğu düşünülen seçenek işaretlendiğinde veya süresi bittiğinde yeni soruya geçilecektir. Yeni soruya geçerken dinlenme / bekleme süresi verilecektir. Bekleme süresinde, belirlenen süre aşıldığı takdirde, sistem otomatik olarak yarışmacıyı, yarışma dışına atacaktır. Tekrar soruya dönülemeyecektir. Yarışmaya üyelerimiz bir kez katılacaklardır.

3. Yarışma 2 kategoride yapılacaktır.
1. Kategori: 2010 ve 2010’dan önce doğanlar (14 yaş ve üstü) bu kategoride yarışacaklardır.
2. Kategori: 2011 ile 2016 yılları arasında doğanlar (10-13 yaş arası) bu kategoride yarışacakladır.

4. Yarışmada her iki kategori için ayrı kitaplardan soru hazırlanacaktır. Kitaplar sitemizde pdf formatında yayınlanmıştır.
1.Kategoride sorular “Yetişkinler İçin,– Zafer Karakuş- Konyalı Şehit ve Gazilerimiz” kitabından hazırlanacaktır.
2.Kategoride sorular “Çocuklar İçin, -Abdullah Harmancı’nın Dağın Kalbi Güm Güm Eder” kitabından hazırlanacaktır.
Sorular alanında uzman öğretmenlerden oluşan bir komisyonca hazırlanacaktır. Komisyon üyeleri yarışma sonrasında açıklanacaktır.

5. Başvuru online olarak konyaokuyor.com adresine yapılacaktır.

6. Başvuru için T.C. Kimlik numarası, e-posta adresi, isim, soyisim, adres, telefon numarası ve doğum tarihi kullanılacaktır.

7. Başvurular 04 Mart 2024 tarihinde başlayacak, 25 Mart 2024 saat 23.59 de bitecektir. Yarışmaya katılabilmek için tanımladığınız şifre, e-posta adresine gönderilecektir. Başvuru ve yarışmaya katılım ücretsizdir.

8. Yarışmaya sadece Konya merkez ve ilçelerinde ikamet eden kişiler katılabilecektir. Konya ve ilçeleri dışından yarışmaya katılanların sonuçları değerlendirmeye alınmayacaktır. Ödül kazansalar bile ödülleri verilmeyecektir. Bir sonraki dereceye giren ödüle hak kazanır.

9. Kategori ayrımında doğum tarihi esas alınacağından doğru doğum tarihini vermeniz son derece önemlidir. Bir şekilde kategorisi dışında yarışmaya katılanlar değerlendirmeye alınmazlar. Ödül kazanması halinde ödül verilmez.

10. Selçuklu Belediye çalışanları yarışmaya kesinlikle katılamazlar. Katılsalar da sonuç değerlendirmeye alınmaz. Ödül kazanması halinde ödül verilmez. Bir sonraki dereceye giren ödüle hak kazanır.

11. Sistemin ve soruların hazırlanmasında görevli kişiler yarışmaya katılamazlar. Katılsalar da sonuç değerlendirmeye alınmaz. Ödül kazanması halinde ödül verilmez. Bir sonraki dereceye giren ödüle hak kazanır.

12. Yarışmaya katılanlar isim ve resimlerinin afiş, broşür, billboard gibi sosyal ve görsel medyada, tanıtım amacıyla kullanılmasını kabul etmiş olurlar.

13. Yarışmacılardan kurallara aykırı biçimde davrandığı tespit edilenlerin yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla sonuçları değerlendirmeye alınmayacaktır.

14. Olağanüstü durumlarda (internetin tüm Türkiye’de yavaşlaması veya kesilmesi, tüm ilde elektrik kesintisi vb. gibi) yarışma bir başka güne ertelenebilir. Gerekli bilgi yarışmanın web sayfası konyaokuyor.com da duyurulacaktır.

15. Tam ve doğru bilginin verilmemiş olduğunun tespiti halinde, yarışmaya katılımı tamamlanmamış sayılır ve bu nedenle geçersiz kabul edilir. Böyle bir durumdaki katılımcılar herhangi bir hak iddia edemezler.

16. Kazanılan ödül değiştirilemez, devredilemez, iade edilemez veya nakde dönüştürülemez. Ödül kazananlara, hediyeleri sonuçlar açıklandıktan sonra kargo ile gönderilecektir. Kargonun herhangi bir sebeple ulaşamaması halinde ödülünü, Kütüphane Müdürlüğü’nden bizzat veya reşit değilse velisi tarafından alacaktır. Kargo iadesinin 1 ay sonrasında ödüllerini almadıkları takdirde haklarından vazgeçmiş sayılırlar.

17. Yarışmanın kazananları belirlenirken izlenecek öncelik sıralaması aşağıdaki gibidir:
1. En çok doğruyu yapan katılımcı yarışmanın kazananı olacaktır.
2. Eşit sayıda doğru yapan birden fazla katılımcı varsa aralarından en kısa sürede bitiren kazanan olacaktır.
3. Eşit sayıda doğru yapan ve eşit sürede bitiren yarışmacılar arasında yaşı küçük olan katılımcı kazanan olacaktır.

18. Kategoriye (14 yaş üstü ve yetişkinler) ödüller.
Kategori 1. 2. 3. sırada olanlara 10 kitap
Kategori 4 ve 5. sırada olanlara 7 kitap
6. 7. 8. 9. 10. sırada olanlara 5 kitap
Yukarıda verilecek ödüllerin değerinden aşağı olmamak kaydıyla marka ve model değişikliği yapma hakkı saklıdır. Dereceye girenlerin ödülleri Selçuklu Belediyesi Hizmet binasında verilecektir.

19. 2. Kategoriye (8-13 yaş arası) ödüller.
Kategori 1. 2. 3. sırada olanlara 10 kitap
Kategori 4 ve 5. sırada olanlara 7 kitap
6. 7. 8. 9. 10. sırada olanlara 5 kitap
Yukarıda verilecek ödüllerin değerinden aşağı olmamak kaydıyla marka ve model değişikliği yapma hakkı saklıdır. Dereceye girenlerin ödülleri Selçuklu Belediyesi Hizmet binasında verilecektir.

20. Selçuklu Belediyesi yarışmaya katılım esnasında, katılımcıların kişisel bilgisayarları ve internet erişimlerinden ve her türlü teknik aksaklıklardan (İnternet hızının düşük olması, bağlantının kopması, uygun programa sahip olunmaması vb…) oluşabilecek problemlerden ve söz konusu bilgisayarlara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

21. Uygulamada çeşitli yöntemlerle haksız avantaj sağlamaya çalışan katılımcıların belirlenmesi durumunda bu katılımcı ödüle hak kazanamayacak olup, Selçuklu Belediyesi’nin yasal işlem başlatma ve varsa bundan doğan tüm zararlarının da tazminini talep etme hakkı saklıdır.

22. Koşullar ve Kurallar’ın herhangi bir maddesi hukuka aykırı, hükümsüz ya da uygulanamaz olarak addedilirse söz konusu madde ayrılabilir olarak sayılacak ve geriye kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

23. Yarışma başvurusunda kişisel bilgileriniz ve iletişim bilgileri dereceye giren ve ödül kazanan yarışmacıları tespit etmek amacıyla alınmaktadır. KVKK gereğince yarışma sonrasında dereceye giremeyen ve ödül kazanamayan yarışmacıların verileri silinecektir. Ödül kazanan kişilerin ödülleri teslime edildikten sonra kişisel verileri elektronik ortamlardan silinecektir.

Son Başvuru Tarihi: 25 Mart 2024 Saat 23:59.

Yarışmaya Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.