BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

KONEV Bursu Başvuruları

KONEV Bursu Başvuruları

KONEV Bursu Başvuruları

Konya Eğitim Ve Kültür Vakfı KONEV Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır, Karşılıksız Burs Başvuru Koşulları Nelerdir.

Vakıf Konya Nüfusuna Kayıtlı Ankara’daki Devlet Üniversitelerindeki Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Eğitim Yardımı Yılda 8 Ay Süre İle Ekim Ayından Başlayarak Verilmektedir.  Aylık 1.250 Türk Lirası Olarak Ödenecek.

Gürsoy Vakfı Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Vakfın İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır. Başvuru Sonrası Burs Başvuru Dilekçesinde Belirtilen Belgeler KONEV Genel Merkezine Elden Teslim Edilecek.

Burs Kimlere Verilir
1. Üniversite Giriş Sınavına Girerek Kendi Alanında Yeterli Puanı Alan Ve Bir Yüksek Öğretim Kurumuna Girmeye Hak Kazanarak İlgili Okula Kaydını Yaptıran Maddi İmkanı Yetersiz Olan Öğrenciler, Öğrenim Bursu İçin Başvuru Hakkını Kazanır.

2. Öğrenim Bursu Verilecek Öğrenciler Başarı Ve Öncelik Tespit Puanına Göre Belirlenir.

3. Vakfın Amacına Ve İlkelerine Uygun Olduğu Takdirde Gerçek Ve Tüzel Kişilerin Şartlı Burs Bağışları Kabul Edilir. Bu Durumda Bağışta Bulunanın İstediği Şartlar Dikkate Alınır.

4. Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alan Yüksek Öğretim Kurumlarına Giren Öğrencilere Uygulanacak İşlem Ve Verilecek Burs Adedi, Başvuruda Bulunanların Sayısı Göz Önünde Bulundurularak Yönetim Kurulunca Her Ders Yılı Başında Belirlenir.

5. Özel Üniversitelerde Veya Vakıf Üniversitelerinde Öğrenim Görenlerle Açık Öğretim Öğrencilerinin Başvuruları Değerlendirilmez.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Burs Başvurularının Ağustos Ve Eylül Aylarında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 28 Ağustos Tarihinde Başlayıp 23 Eylül’de Sona Erdi.

Web Sitesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.